• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Paralel’le mücadele daha kararlı şekilde sürecek

Gazetemize konuşan AK Parti Milletvekili adayları, “Paralel’le mücadele kararlılıkla sürecek. Son yaşanan paralel hakim tarafından alınan paralel kararlar, örgütün tasfiyesi noktasında azmimizi daha da artırdı” mesajını verdi.

Yeniakit Publisher
2015-04-30 08:02:14 - 2015-04-30 08:02:13
Paralel’le mücadele daha kararlı şekilde sürecek

HSYK tarafından açığa alınan İstanbul 29. Asliye Ceza Hakimi Metin Özçelik ve İstanbul 32. Asliye Ceza Hakimi Mustafa Başer’in, Tahşiye soruşturmasında tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve paralel devlet yapılanması adına sahte isimlerle dinleme ve teknik takip yapan 75 polis amirini tahliye etmeye çalışması kamuoyunda tepki toplamaya devam ediyor.

AK Parti Milletvekili adayları; devlete sızan Paralel Yapı ile mücadelenin Yeni Meclis’te daha büyük bir kararlılıkla sürdürüleceğini belirterek, “Paralel’le mücadele kararlılıkla sürecek. Son yaşanan paralel hakim tarafından alınan paralel kararlar örgütün tasfiyesi noktasında azmimizi daha da artırdı” mesajını verdiler. Gazetemize konuşan AK Parti Milletvekili adayları; Paralel’le mücadelenin kararlıkla sürdürüleceği mesajını verdi.

SAVCI SAYAN: PARALEL YAPI’YA YER YOK!

Yeni dönemde Paralel Yapı ile mücadelenin hayati önem taşıdığını ifade eden AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Savcı Sayan, “Paralel Yapı ile mücadele ve Çözüm Süreci de bu ülke için çok önemli. Bu hükümetin ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bu iki başlıktaki kararlılığını görüyorum. Yeni Türkiye’de Paralel Yapı’ya yer yok” dedi.

 KÖSEOĞLU: AKTİF ROL ÜSTLENECEĞİM

Türkiye’de ilk defa kadını kadından ayıran bir anlayış olmaksızın aday olduğunu belirten AK Parti Trabzon milletvekili adayı avukat Ayşe Sula Köseoğlu, “Türkiye’nin şekillenmesinde katkı veren bir isim olmayı arzu ediyorum. Türkiye’nin kendi dinamitlerini kıran her türlü yapılanmaya karşıyız. Sadece Paralel Yapı’ya karşı değil, antidemokratik diğer tüm yapılara karşı etkin çözüm üretilmesi gerektiğine inanıyorum. Bir hukukçu olarak Paralel Yapı’nın bitirilmesi noktasında aktif bir rol üstleneceğim” dedi.

METİNER: PARALEL YAPILAR BİZDENKORKSUNLAR

Yeni Türkiye’de Paralel Yapı’ya ve paralel yapılara yer olmayacağını belirten AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Mehmet Metiner, “Sivil ve seçilmiş hükümetin emrinde olmayan hiçbir öbeklenmeye, hiçbir odağa kesinlikle yer olmayacaktır. Seçimlerde Anayasayı da tek başına yapacak bir çoğunluğumuzla meclise geldiğimizde paralel yapılar bizden korksunlar” sözleriyle meydan okudu.

RESUL KURT: ON BİNLERCE İNSAN YÜKSELEMEDİ

AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı gazeteci Dr. Resul Kurt, Paralel Yapı Türkiye için en büyük tehdit olduğunu ifade ederek, “Ben 15 yıl kamuda üst düzey görevlerde bulundum. Üzülerek şunu söylemek istiyorum ki; kamu kurumlarında Paralel Yapı örgütlenebilmek için iftirayı, insanları karalamayı büyük bir maharetle, ustaca yıllarca uygulamıştır. Paralel Yapı’nın yaftaladığı, kirlettiği, sicilini bozduğu on binlerce üst düzey bürokrat olacak kişilerimiz maalesef iftiralarla sicilleri bozuldu. Bu kirli iftiralar nedeniyle on binlerce insan görevlerinde yükselemediler” şeklinde konuştu.

RAVZA KAVAKÇI: PARALEL YAPILANMAYA TAHAMMÜLÜMÜZ OLMAYACAK

Başbakanlık sistemi şuanda Türkiye’de yaşanmakta olan tıkanıkların giderilmesi için çok önemli bir geçiş ve bir fırsat arzettiğine dikkat çeken İstanbul AK Parti Milletvekili adayı Ravza Kavakçı, Paralel Yapı ile mücadele konusunda “Tek devlet, tek millet sloganıyla biz devam etmeyi arzu ediyoruz. Herhangi bir paralel yapılanmaya tahammülümüz olmayacak” dedi. 

UĞUR IŞILAK: HER TÜRLÜ DERİN YAPIYA KARŞIYIM

7 Haziran’dan sonra Başkanlık sisteminin temellerinin atılmış ve çok kısa bir süre içinde de gelmiş olacağını belirten AK Parti İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı Uğur Işılak, “Ben her türlü paralel, derin yapıların karşısında olan bir adamım. Yıllardır derin yapılarla mücadele edilmesi gerektiğini savunmuştum ve şimdi derinin yanına bir de paralel çıktı. Bununla da çok ciddi manada mücadele edilmesi lazım. Aslında derin ve paralel dediğimiz şey devleti dolaylı yönden ele geçirme gayesidir, gayretidir. Her bilinçli Türk vatandaşın bunun karşısında durması lazım. Kim paralele hizmet ediyorsa, kim derine hizmet ediyorsa, kim devleti dolaylı yoldan ele geçirmeye hizmet ediyorsa bunun karşısına ciddi manada durmak gerektiğini düşünüyorum. Bunlar bizim içimizde bizi yiyip bitirecek virüs, kangren gibi kesilip atılması lazım. Allah bu milletin birliğine, beraberliğine zeval vermesin” diye konuştu. 

OZAN CEYHUN: BU YAPIYI YOK ETMEMİZ GEREKİYOR

Paralel Yapı ile mücadele etmezsek bu devlette hiçbir zaman egemen olunamayacağını belirten AK Parti İzmir Milletvekili Ozan Ceyhun, “Devletin, milletin egemen olduğu ve gerçekten demokratik seçimlerle iktidara gelenlerin yönetebildiği bir devlet olabilmesi için Paralel Yapı gibi bir mafyavari yapıyı, devlet içinde devleti yok etmemiz gerekiyor” dedi.
 
PINAR KANDEMİR: TOPLUM FARKINA VARDI

AK Parti İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Pınar Kandemir, “Bugün bu ülkede milletin iradesi dışında bürokrasiyi ele geçirerek, emniyete, yargıya sızarak bu ülkenin milli iradesine ket vurmak isteyen paralel yapının biran önce devletten tasfiyesini sağlayacağız. Bu yapının ne denli tehlikeli bir yapı olduğuna toplum farkına vardı” dedi. 

BÜLENT TURAN: PARALEL YAPI TASFİYE EDİLECEKTİR

Bu ülkenin egemen sahibinin millet olduğunu söyleyen AK Parti Çanakkale Milletvekili adayı Bülent Turan, “Hesap verilebilir bir yapının dışında Paralel Yapı asla olmayacaktır. Bununla ilgili zaten yargı süreci devam etmektedir. Yargının da ötesinde yapılan çalışmalarda bütün kurumlarda mevcut olan Paralel Yapı tasfiye edilecektir” dedi.  

Yeni Akit

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı