THY - Güney Avrupa

Para piyasaları uzmanı açıkladı: Şüphemiz yok dolar düşecek

Para ve Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, 3.66 seviyesine çekilen dolardaki düşüş trendini değerlendirerek, “Düşüş devam edecek, bundan şüphemiz yok” dedi.

11 Ekim 2017 Çarşamba 18:21
Para piyasaları uzmanı açıkladı: Şüphemiz yok dolar düşecek

Para ve Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, geçtiğimiz günlerde 3.70 seviyesinin üzerine çıkan doların bugün itibariyle düşüş trendine girmesini yeniakit.com.tr’ye değerlendirdi. Bugün dolar/TL kurunda tansiyonun biraz düştüğü bir günü geride bıraktıklarını ifade eden Memiş, Dolar/TL kurundaki düşüşlerin ana nedeninin Uluslararası Para Fonu IMF’nin Türkiye’nin büyüme oranını 5.1 olarak teyit etmesi olduğunu söyleyerek, IMF’nin bu kararı sonrası dolarda tepki satışlarının gerçekleştiğini açıkladı.

“ŞÜPHEMİZ YOK”

Dolar/TL kurunda düşüş trendinin devam edebileceğini belirten İslam Memiş, “Bundan şüphemiz yok ama dolardaki kısa vadeli düşüşler kalıcı olmayabilir” dedi. Memiş, dolar borcu bulunanlara da uyarıda bulunarak, “Vatandaşlara ve yatırımcılara, dolar 3.60 lira seviyesinin altına sarkana kadar dolar almamalarını tavsiye etmeye devam ediyoruz. “dedi.

Faruk Erzen / yeniakit.com.tr

Haber Tarihi: 11 Ekim 2017 Çarşamba 18:21

YORUM YAZ

  • VatandasVatandas5 ay önce
    Bunlara inanmayin. Bunlar düsecek deyince Dolar firliyor. Economi kötü, Etrafimizda töreristler el kol geziyor. Savasa gidiyoruz. Dostumuz kalmadi. Dis borc cig gibi olmus. Ohal var. 

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018