Özhaseki, Merhum Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret etti

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret etti. Özhaseki; "Muhsin Yazıcıoğlu'nun davasına inancı ve cesareti herkese örnek oldu" dedi.

25 Mart 2019 Pazartesi 15:08

 Taha Emre ÖZDEMİR / ANKARA 

Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini vefatının onuncu yıldönümünde ziyaret eden AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, yeniakit.com.tr'ye açıklamalarda bulundu. Merhum Yazıcıoğlu ile dostluklarını anlatan Özhaseki; "Bizim inancımıza göre Muhsin Yazıcıoğlu bir Şehit. Rahmetli ile ocakçılık yaptığımız dönemde tanıştık. Onun Genel Başkanlığı döneminde görevler aldık. Sonra da ölünceye kadar hiç kopmadık" dedi.

"Çok özel bir insandı"

Yazıcıoğlu'nun davasına olan inancı ve cesareti sebebi ile hem çok sevildiğini hem de örnek alındığını vurgulayan Özhaseki, sözlerine şöyle devam etti:

"Yazıcıoğlu çok özel bir insandı. Sadece parti lideri değil dava adamıydı. Davasına inanarak ölümü hiçe saymıştı. Onun yaşadığı hayat, olaylar karşısında dik duruşu ve cesaretli tavrı herkese de örnek oldu. Bugün insanlar bu yüzden buradalar. Cenab-ı Hak aynı yolda yürümeyi bizlere de nasip etsin diye dua ediyorum. Ben Kayseri'de belediye başkanlığım döneminde hiçbir siyasinin ismini caddelere vermedim. Verebilirdik ama böyle tercih ettik. Ancak Muhsin Başkanın ismini çok önemli bir caddeye koyduk. Onun adı ve hatırası orada yaşıyor. Son duam da Allah bizi ahirette de buluştursun inşallah"

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Mart 2019 Pazartesi 15:08

YORUM YAZ

 • Tahir Tahir 1 ay önce
  Birlik partisinin çok çok az bir oyu var ve niçin yapmacıktan ziyaret edilir bilmem çünkü ak parti geçmişinde asla Muhsin yazıcı oğlu için bir niyet yok ve asla insanlar kendini kandırmasın başkan vefat ettiği zaman hangi ak partili eyvah keşke olmasaydı dendi dürüst olmak en güzeli
 • YasinYasin1 ay önce
  Önce suçu ergenekonculara attınız tutmadı şimdi top fetöde ki dogrudur. O beyni sökeniki asker hala bulunamdı. Sebep araştırılmasına hayir diyen akp
 • LeventbayLeventbay1 ay önce
  Peki pek kıymetliyse niye araştırlsın komisyonuna hayır verdiniz sayın akpliler mhpliler çekimser kalan destici . Şimdi oy için herşey mubahtır lafını okeyletmeyin kendinize
 • reşitreşit1 ay önce
  özhasekisi,mansuru,akiti hepsi muhsinci oludu.bak şu seçimlerin yaptığına.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mayıs 2019