• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Özel Harekât Şehitleri AİHL, şehitlerin adına yakışacak nesiller yetiştiriyor!

15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi gecesi Gölbaşı Özel Harekât Başkanlığı’nda hainlere karşı duran ve şehadete eren kahraman şehitlerimizin adı Özel Harekât Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi ile yaşatılıyor.

Yeniakit Publisher
2021-10-24 10:41:00 -
Özel Harekât Şehitleri AİHL, şehitlerin adına yakışacak nesiller yetiştiriyor!

Milli ve manevi değerlerine sahip çıkmak adına, şehitlerimize yaraşır nesiller yetiştirme yolunda emin adımlarla ilerleyen Özel Harekât Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre akademik, mesleki, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok bilimsel, sanatsal sportif faaliyetler düzenleniyor. Okulda matematik, fen, sosyal, dil, spor, sanat, kültür dersleri ile birlikte Temel İslam Bilimlerine ait dersler veriliyor. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza, yaşayacakları çağın bilgisi verilerek gerekli becerilerin kazandırılması hedefleniyor. Okul Müdürü Emrah Tokatlı şehitlerimizin adını yaşatan okula ilişkin verdiği bilgide, “Okulumuz 2019 yılında proje okulu kapsamına açılmış olup yeni binasına taşınmıştır. Okulumuza ortaokulu veya imam hatip ortaokulunu bitiren öğrencilerden LGS puanına göre 90 öğrenci alınmaktadır. Az sayıda öğrencisi ve yüksek imkânlarıyla Türkiye’nin en iyi İmam Hatip Lisesi olma yolunda her alanda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 2021 Haziran ayından bu yana öğrencilerimizin akademik derslerde başarılı olmaları için öğrenci koçluğu, bireysel rehberlik faaliyetleri ile yakından tanıma ve yöneltme çalışmaları sürdürüyoruz.

“Toplum yararına çalışmalar yapmalarına imkân tanıyoruz”

Erdemli, ahlaklı ve ilkeli bireyler olmaları için İmam Hatip Meslek dersleri ile bağlantılı olarak öğrencilerimizin toplum yararına çalışmalar yapmalarına imkân tanıyoruz. Öğrencilerimizin en az bir sportif, sanatsal ve kültürel faaliyeti iyi derecede yapması ve lisanslı olması için çalışıyoruz. Bu kapsamda okulumuzda okçuluk salonu, robotik kodlama atölyesi, sanat atölyesi oluşturmak için faaliyetlerimiz devam ediyor. Türkiye’nin köklü üniversiteleri ile yapmış olduğumuz işbirliği protokolleri ile öğrencilerimizi her alanda üniversite ile tanıştırmayı ve gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Tüm hedefimiz ve gayretimiz öğrencilerimizin güzel ahlaka sahip olmalarının yanında çağın gereklerine uygun bilgi ve donanıma sahip olmalarıdır” ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ali

İmam hatipler bizim baş tacımız. Gerçek bir müslüman imam hatibi neden eleştirir.. Şehitlik kavramının içini boşaltan, Osmanlıyı kafir gören, yaşadığımız dine uydurulmuş diyen ilahiyatçıların yetiştirdiği öğretmenler çocuklarımızı yanlış yönlendiriyor, hadis düşmanı yapıyor, kızlar feminizme kayıyor. Çünkü peygamberimizin hadislerini kadı düşmanı diye lansediyorlar... Bizim de tek isteğimiz milli manevi değerlerimize uygun ehli sünnet müslümanlar ve gençler yetişsin.. Şehitlik kavramının içi boşaltılırsa bu ülke işgale açık hale gelir.. işte bu ilahiyatçılar tamda bunu yapmaya çalışıyorlar.. Selam ve dua ile
 • Yanıtla

Mete Yavuz

Okul Ankara’nın en özel devlet okullarından biridir. Allah burada yetişen çocuklarımızı vatanına milletine devletine yakışır gençler eylesin inşallah.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23