Ömer El-Beşir darbecilere direniyor

Sudan’da askeri darbe ile indirilen El Beşir, kan pıhtılaşması tedavisi gördüğü hastaneden cezaevine getirildi. El Beşir, darbecileri protesto için yemek yemeyi ve ilaçlarını almayı reddediyor.

22 Nisan 2019 Pazartesi 12:34
Ömer El-Beşir darbecilere direniyor

Türkiye’nin Sudan’da üs kurmasının rahatsız olan İsrail, Mısır, Suudi ve BAE’nin hazırladığı darbe sonrası Cumhurbaşkanlığı koltuğundan indirilen Ömer El-Beşir, darbecilere protestosunu sürdürüyor. Birkaç gün önce tromboz (kan pıhtılaşması) nedeniyle tedavi gören Ömer el-Beşir, yemek yemeyi ve ilaçlarını içmeyi reddediyor. Sağlık yetkilisinden alınan bilgiye göre Beşir, geçirdiği tromboz nedeniyle bir hastanede tedavi gördü ve daha sonra başkent Hartum’da tutulduğu konuk evine götürüldü.

Sağlık yetkilisi, tedavinin ardından Beşir’in sağlık durumunun stabil hale geldiğini ancak ilaçlarını almayı reddettiğini söyledi.

Zorla serum veriliyor

Devrik Cumhurbaşkanı Beşir’in yemek yemeyi ve ilaçlarını almayı reddettiğini ifade eden sağlık yetkilisi, Beşir’in sıvı maddeler ile damardan beslendiğini kaydetti.

Darbecilerin tüm zorlamalarına rağmen yemek yemeyi reddeden Beşir’in doktorlar tarafından zorla serum takılarak beslenmeye çalışıldığı da iddia edildi. Ordunun 11 Nisan Perşembe günüyaptığı darbe ile Ömer el-Beşir iktidardan indirilmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Nisan 2019 Pazartesi 12:34

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Mayıs 2019