• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Olay koronavirüs açıklaması: Senelerdir birlikte yaşıyoruz

Koronavirüs salgını tüm dünyayı tedirgin etmeye devam ediyor. Aralık ayında ortaya çıkan ve 2 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs ile ilgili Prof. Dr. Canan Karatay'dan dikkat çeken açıklama geldi. Canan Karatay yaptığı açıklamada koronavirüsün yeni bir şey olmadığını senelerdir birlikte yaşadığımızı söyledi.

2020-02-22 22:51:00 - 2020-02-23 10:14:31
Olay koronavirüs açıklaması: Senelerdir birlikte yaşıyoruz

Katıldığı bir TV kanalında açıklamalarda bulunan Canan Karatay, herkesin merakla beklediği koronavirüsle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hayatını kaybedenlerin çoğunun 80 yaş üstü olduğunu söyleyen Karatay, korona virüs için 'dünyayı korkutacak bir olay değil' dedi.

İşte Canan Karatay'ın yaptığı açıklama

Kelle paçayı hala öneriyorum. Her seferinde yeni bir şey piyasa sürüyor. Asırlardan beri uygulananları söylüyorum.

Korona virüsü yeni bir şey değil. Şimdiye kadar 6 tane koronavirüsü var yedinci 19 oldu. Senelerdir birlikte yaşıyoruz. CDC raporuna göre ocak ayına kadar 15 milyon kişi garip olmuş Amerika'da. Bunun 140 bini hastaneye yatmış ve 18 ocak ayına kadar 8 bin 200 kişisi vefat etti. Neden bunlar söylenmiyor da korona söyleniyor? Dünyada her sene bu kadar kişi ölüyor zaten.

Çin'de ölenlerin yaşı 80 yaşın üzerinde. Ölenler birçok hastalığı olanlar. Bu kadar dünyayı korkutacak bir olay değil. Bizim vücudumuzda zaten virüsler var. Biz asırlardır virüslerle yaşıyoruz.

Bunun için bir kere virüs. Ben korona ve grip virüsünden bahsediyorum. Kelle paça güç veriyor. Bağışıklık sistemi güçlü olanlar ölmüyorlar, hastalanmıyorlar. Daha önce gördüğümüz diğer salgınlar var. Diğer salgınlardan daha az ölüme neden oldu.

Nasıl korunacağız?

Korunmaya gelince birçok yönü var. Bir tanesi kelle paça. Bir kere senelerden beri söylüyoruz, kişinin bağışıklık sistemini güçlendirmesi lazım. Bağışıklık sistemi güçlenince virüsleri çok iyi atlatabiliyoruz.

Yaşam biçimi çok önemli. Kış aylarında dışarıda dolaşacağız, soğuktan korkmayacağız. Kış aylarında evlerimizi havalandıracağız. Bol su içeceğiz, kristal kaya tuzuyla. Kristal kaya tuzunda 84 tane dengeli mineral var.

İkincisi vücudun kuvvetlenmesi nasıl olacak? Lahana, turp, kereviz, sarımsak, soğan, pancar bunlar çok önemli. Bunların hepsi toprağın içinde. Doğa zaten size yol gösteriyor, kışın bunları yiyin diyor.

Gelecek sene karşımıza çıkacak virüslerin ne olduğunu bilmiyoruz. Grip virüsleri her zaman kılıf değiştiriyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hiçbir ;

Patoloji,mikrobiyoloji,patofizyoloji,histoloji ...vs vs bilgisi olmayanlar sanki profesörmuş gibi cahilce yorum yapıyorlar yani bilgisi yok ama fikri çok fazla var ...
 • Yanıtla

abdrhman

boşuna yazmamışım demekki haklıyım. İNANMAYIN BÖYLE BİR VİRÜS YOK NORMAL İNSANA Bİ ŞEY OLMAZ. CORONA VİRÜSÜ ymüş.BU YAHUDİLERİN BİR OYUNU OLUP DÜNYADA KAOS YARATMAK İSTİYORLAR. ÇİNİ BİLE PERDE ARKASINDAN YAHUDİLER YÖNETİYOR AYNI ABD GİBİ.YAHUDİLERİN KONTROLÜNDE. yahu böyle bir virüs yoookkk tamamen insanın gen yapısı önemli. ben razıyım huana gideyim orada yemekte yerim ama türk yemekleri öyle kedi köpek yılan böcek yemem. yersen neticesi bu olur. normal insana bu virüs bir şey yapmaz. şimdi yahudiler sizler çine odaklanırken , bunu fırsat bilip dünyada kaos yaratıp b.o.projesi ile küdüsü ele geçirmeye çalışıyor. uyuyun siz. ben size böyle bir virüsün olmadığını varsada gen yapısı normal insana bi bok yapamayacağını iddia ediyor benide kobay olarak yollayın diyorum. ispatladığım vakitte diyeceklerki efendim bu virüs 100 kişiye bulaşıyor 10 kişiyi öldürüyor diyecekler cevapları hazır.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı