• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Okan Üniversitesi'nden Gelecek Çalıştayı

Okan Üniversitesi, Türkiye’deki üniversiteler arasında bir ilke imza atarak başlattığı “Uzgörü Çalıştayları”nın dördüncüsünü Antalya’da düzenledi.

Yeniakit Publisher
2017-10-16 08:39:00 -
Okan Üniversitesi'nden Gelecek Çalıştayı

Kemer Marco Polo Otel’de yapılan “Uzgörü Çalıştayı”na katılan Okan Üniversitesi’nin 350 kişilik akademik ve idari çalışanı, tüm gün süren çalıştayda eğitimin geleceğini tartıştı.


Geleceğim Okan” üst başlığıyla gerçekleştirilen Uzgörü Çalıştayı’nda akademisyenlerin öğrenci, veli ve sektör paydaşlarının bakış açıları ile tartışmalarına yardımcı olması için rol oynama-canlandırma tekniği kullanıldı. Çalıştayda eğitim kalitesinde mükemmeliyeti yakalamak, girişimciliği ve yenilikçiliği benimseyen öncü bir üniversite olmanın gereği olarak üniversite-sanayi işbirliğini devam ettirmek, Arge ve teknoloji tabanlı projelerin devamlılığı, uluslararasılaşma konusunda kat edilen başarıların devamı, toplumsal farkındalığın üniversite öğrencilerine aşılanması, eğitim teknolojileri alanında yapılan yatırımların yaygınlaştırılması gibi konular ele alındı. Farklı disiplinlerden akademisyenlerin katılımı ile düzenlenen çalıştayda, hem Okan Üniversitesi’nin geleceğine hem de ülkemizin geleceğine ışık tutacak sonuçlar elde edildi.

“Türkiye’deki Üniversiteler Arasında Bir İlk”

Çalıştayın açılışında bir konuşma yapan Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, projenin Türkiye’deki üniversiteler arasında bir ilk olduğunu belirterek, “Burada takım çalışmasının en iyi örneklerinden birisini ortaya koyuyoruz. Üniversitemizin geleceği açısından çok önemli bir çalışma olduğunu ve üniversitemizi daha da ileriye götüreceğini düşünüyorum. Gelecek teması bizim için önemli. Bu kapsamda Bahar Dönemi’nde seçmeli ders olarak Fütüristler Derneği ile Fütürizm Dersi’ni başlatıyoruz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Şule Kut da “Okan Üniversitesi’nin geleceğini birlikte inşa etmek üzere başlattığımız uzgörü çalışması Üniversitemizi geleceğe daha sağlam adımlarla taşıyacaktır “ diye konuştu.

Çalıştayın moderatörlüğünü yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güner Gürsoy, Uzgörü 2016 çalışmasında elde edilen bulgular ışığında üniversitenin stratejik planının hazırlandığını söyleyerek bu yılki çalıştayda stratejik hedeflere gidecek yolların tartışıldığını ifade etti.

Geniş katılımlı Uzgörü Çalıştayı’nda sadece Okan Üniversitesinin değil, aynı zamanda Türk eğitim sektörünün geleceğini yakından ilgilendiren konularda yaratıcı çözüm önerileri tartışılarak yol haritaları belirlendi.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23