• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Odatv'den skandal Yavuz Bahadıroğlu manşeti: Atatürk düşmanlığıyla tanınan isim öldü

Gerçek adı Niyazi Birinci olan tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu'nun vefatıyla ilgili haber yapan Odatv, attığı manşet ile ahlaksızlığını tekrar gösterdi.

Yeniakit Publisher
2021-01-22 02:26:00 - 2021-01-22 08:51:13
Odatv'den skandal Yavuz Bahadıroğlu manşeti: Atatürk düşmanlığıyla tanınan isim öldü

Yeniakit.com.tr

Karanlık odaların maşası Odatv, hayatını kaybeden tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu için attığı manşette kirli ağzını konuşturdu.

Yavuz Bahadıroğlu hayatını kaybetti

Birkaç saat önce oğlu Mücahit Birinci sosyal medyadan yaptığı paylaşımda gerçek adı Niyazi Birinci olan tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu’nun vefat haberini duyurdu.

Fikir ve araştırmalarıyla gençlerin tarihe bakışında yeni ufuklar açan ve gençlere tarihi sevdiren Yavuz Bahadıroğlu’nun vefat haberi derin bir yasa boğdu.  Siyasilerden, sevenlerinden, dostlarından ‘baş sağlığı’ mesajlarının yağdığı Twitter’da ‘Yavuz Bahadıroğlu’ ismi gündeme yerleşti.

Odatv'den skandal manşet

Bahadıroğlu’nun vefat haberi ailesini ve sevenlerini derin bir üzüntüye boğarken Odatv insanların acısından beslendi.

Eserleri ve anlatımıyla gerçek tarihe dair katkılarda bulunan Yavuz Bahadıroğlu Odatv tarafından defalarca lince uğrasa da ‘vefat haberiyle’ ilgili yaptığı paylaşımda basın etiğiyle bağdaşmayan ahlaksız ifadelerde bulundu.

Odatv Yavuz Bahadıroğlu için ‘Atatürk düşmanlığıyla tanınan isim öldü’ manşetini atarken, haberde, “Yavuz Bahadıroğlu mahlasıyla bilinen Atatürk düşmanı kimliğiyle tanınan Niyazi Birinci hayatını kaybetti...” ifadelerine yer verdi.

Odatv'ye tepki yağdı

Milli-manevi değerleri yaptığı haberlerle alaşağı eden Odatv’nin ölüm haberi üzerinden attığı skandal manşete tepki yağdı. Yavuz Bahadıroğlu'nun oğlu Mücahit Birinci de babasının acısı daha tazeyken Odatv tarafından atılan manşete tepki gösterdi.

İşte sosyal medyadan gelen tepkilerden bazıları:

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Atatürk düşmanı olduğuna ben de inanıyorum. Ama yine de Allah rahmet eylesin.
 • Yanıtla

tarık

bir gazete de ecevit öldüğü zaman ecevit öldü diye başlık atmıştı. çalma kapıyı çalarlar kapını... insanları kutuplaştırmamak lazım.... yavuz bahadıroğlu beye allahtan rahmet diliyorum.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23