• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

O ilimizde Cemevi belediyeye devredildi, sosyal medyadan tepki yağdı: İşin gerçeği başka çıktı

Yeniakit Publisher
2024-06-12 18:07:00 -
O ilimizde Cemevi belediyeye devredildi, sosyal medyadan tepki yağdı: İşin gerçeği başka çıktı

Açıklamada, 2022 yılının Ekim ayında Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 bin 800 metrekare arsa, 3 bin metrekare de kapalı alan üzerine Cemevi’nin inşa edildiği hatırlatıldı.

 


Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Hz. İmam Hüseyin Erzurum Cemevi’nin belediye bünyesine geçirilmesi hakkında açıklama yaptı.

Açıklamada, 2022 yılının Ekim ayında Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 bin 800 metrekare arsa, 3 bin metrekare de kapalı alan üzerine Hz. İmam Hüseyin Erzurum Cemevi’nin inşa edildiği hatırlatıldı.

Cemeviyle ilgili sosyal medya paylaşımlarının gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada, “Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Erzurum Erenler Alevi Bektaşi Kültür ve Dayanışma Derneği arasında yapılan protokolde, elektrik, doğal gaz, su, temizlik, güvenlik, telefon ve görevlilerin maaşı gibi temel ihtiyaçların ilgili dernek tarafından karşılanması kararlaştırıldı. Hz. İmam Hüseyin Erzurum Cemevi’ne ait elektrik, su ve doğal gaz gibi fatura kalemlerinin ödenememesi, güvenlik, bakım ve temizlik gibi temel ihtiyaçların karşılanamaması sebebiyle Erzurum Erenler Alevi Bektaşi Kültür ve Dayanışma Derneği, söz konusu yerin Erzurum Büyükşehir Belediyesine devrini talep etti.” ifadeleri kullanıldı.

Söz konusu sorunların çözümü için cemevinin, Erzurum Büyükşehir Belediyesine Meclis kararıyla devrinin sağlandığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
ÖNE ÇIKAN VİDEO

“Bu fatura kalemlerinin ödenememesi sebebiyle ilgili yerin resmi sahibinin belediye olması hasebiyle alınan Meclis kararıyla tüm sorunların giderilmesi ve aboneliklerin belediye tarafından yapılması amaçlandı. Cemevinin tekrar belediye bünyesine resmi olarak geçmesi ile ilgili tahsis kararının, bu tür aboneliklerin belediyemiz tarafından karşılanması için alındığını belirtmek isteriz. Hz. İmam Hüseyin Erzurum Cemevi, alevi dernek ve vakıflarımızın hizmetinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Ekim 2022’de Alevi vatandaşlarımızın ülkemizin her noktasındaki bu tür hizmetlerden yararlanmaları için alınan karar gereği kurulan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı, belediyelerin bu konuda inisiyatif almalarının da önünü açmıştır. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Mehmet Sekmen’in yerel yönetim anlayışı, 40 yılı aşkın siyasi birikimi ve tecrübesi, dili, dini, ırkı ve mezhebi ne olursa olsun tüm vatandaşlarımıza eşit şartlarda hizmet etme anlayışına dayanmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Fitneci güruh ne yalanlar uyduruyorsa doğruyu tam tersi yönde düşünerek bulabilirsiniz...

Kimler ne yalan uyduruyor da bir belediye başkanlığı böyle açıklamalar yapmak zorunda bırakılıyor...hiç düşünmez misiniz?... hiç akletmez misiniz?...her yalanın arkasına neden düşersiniz?... mantığını kullanan bir insan böyle bir olayda böyle bir işlemin nedenlerini sebebini sonucunu zekâsını kullanarak ve mantıklı düşünerek bulabilir....Fitneci güruh ne yalanlar uyduruyorsa doğruyu tam tersi yönde düşünerek bulabilirsiniz...

Boşnak

Cemevi ibadethane mi yoksa tekke mi en çok solcular tekke ve zaviye ye itiraz eder ama cemevlerinide en çok solcular sahiplenir.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23