• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Nafakazedelere Akşener kazığı

Partisinin grup toplantısında süresiz nafaka sorununa ilişkin skandal sözler sarf eden İP Genel Başkanı Meral Akşener'e mağdurlardan tepki geldi.

2019-11-14 13:24:00 - 2019-11-14 13:27:41
Nafakazedelere Akşener kazığı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, partisinin son grup toplantısındaki konuşmasında süresiz nafaka sorununa ilişkin “Biz kadınlarımız için olumlu adımlar beklerken, iktidar onların hayatını daha da zorlaştıracak adımlar atıyor” şeklindeki sözleri nafaka mağdurlarını üzdü.

Seçimden önce başka sonra başka...

Süresiz Nafaka Platformu kurucuları İlhan Ergincan ve Mesut Arabul, Akşener’in açıklamasına tepki göstererek, şunları dile getirdiler: “2018 yılında İyi Parti ile nafaka konusunda görüşmemiz oldu. Bizi haklı bulduklarını dile getirdiler. Akşener ‘Benim de çocuklarım var. Aynı mağduriyeti onların da yaşamasını istemem’ dedi... Ancak son açıklamasındaki ifadeler Mor Çatı ve feminist derneklerin birebir ağzından çıkmış gibiydi. Biz de seçim öncesi farklı sözler verip, seçim sonrası tamamen farklı bir tutum sergilediği için kınadık.

Çöpe attılar

Diğer yandan İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi ile nafaka konusunda yasa teklifi hazırlıklarına başladık. 15 gün boyunca çalıştık, mutabık kaldık. Ama her nedense kadın dernekleri baskı yaptı. Bir anda hazırlanan yasa teklifini çöpe attılar.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

gök

partiye bak partiye. Meclise teklif veriyor sonra mağdurların karşısına çıkıp sanki hiç bir şey olmamış gibi mor çetelerle beraber olacak
 • Yanıtla

Salih

Üzerine vazife olan olmayan her işe karışıyor.Türiye nin en büyük fitne makamı bu kadından ,vallani bıktık.İLLALLAH..!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23