• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Nafaka mağduru isyan etti: 4 çocuğum var ve bir kadın için hayatımızdan bezdik

Türkiye’nin kanayan yarası süresiz nafaka zulmüne mahkum edilen mağdurlardan biri, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda bu duruma isyan ederek, “4 çocuğum var ve bir kadın için hayatımızdan bezdik.” dedi.

Yeniakit Publisher
2020-05-27 13:28:00 -

Türkiye’de nice ocakları söndüren, nice erkeklerin hapse atılmasına neden olan süresiz nafaka zulmü vatandaşların kanayan yarası olmaya devam ediyor.

6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun adı altında erkeğin savunmasına şans verilmeden kadının tek bir sözüne bakılarak alınan kararlar sonucu verilen süresiz nafaka dayatması vatandaşları ekonomik açıdan darboğaza sokuyor. Vatandaşlar nafaka adı altında yapılan zulmün karşılığını ödemekte güçlük çekerken, ödeyemeyenler de hapis cezasına çarptırılıyor.

Mağdurların gözü her yeni günde atılacak olumlu bir adıma bakarken, vatandaşlar da bu zulme karşı yüksek sesle isyan ediyor.

“Ben boşadığım kadın için hırsızlık da yapamam”

Sosyal medyadan yetkililere seslenen bir nafaka mağduru da ikinci evliliğinden dört çocuğu olduğunu, önceki eşine bin 640 lira nafaka ödemesi olduğunu belirterek, “4 tane çocuğumuz var, bir tane kadın için hayatımızdan bezdik. Gerçekten yeter artık, yetkililerin bizi duymasını istiyoruz. Benim şu anda ikinci evliliğim. Şu anda bir eşim de mağdur. 4 tane çocuğumla ben de mağdurum. Ödeme gücüm yok. Cezaevi cezaevi. Bıktım artık. Ben hırsızlık yapmadım, ben dolandırıcılık yapmadım. Ben boşadığım kadın için hırsızlık da yapamam. Sayın büyüklerim beni duyun artık. Yeter bıktım ben bu hayattan.” sözleriyle nafaka zulmüne karşı isyanını dile getirdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

SUZAN

YAZIK ADAMA CİDDEN ÇOK YAZIK.
 • Yanıtla

Boran

Devlet kadin hakları duy kadınlar diye kadınları kudurtuyorsunuz kadinlar azginlasiyor erkek dayanamiyor bosa sonra kadin istedigi gibi gez erkek parasini odesin devlet kadinlari korumaktan vazgec azdilar iyice
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı