• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Murat Karayılan yakalandı mı? Bakan Soylu'dan son dakika Murat Karayılan açıklaması

Murat Karayılan’ın ele geçirilmesi için operasyon yapılacak mı? Terör örgütü PKK’ya hem yurt içinde hem de yurtdışında ağır darbeler vurulmaya devem ediliyor. Aranan terör listesinde yer alan teröristler bir bir etkisiz hale getirilirken, Murat Karayılan ve Cemil Bayık'ın postacısı terörist canlı olarak yakalandı. Gara operasyonu sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Murat Karayılan’ın bin parçaya bölüneceğinin sözünü verdi. Peki Murat Karayılan yakalanacak mı? Murat Karayılan öldürülecek mi?

Yeniakit Publisher
2021-02-21 09:38:00 - 2021-02-21 09:43:16
Murat Karayılan yakalandı mı? Bakan Soylu'dan son dakika Murat Karayılan açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara operasyonunun detaylarına ilişkin önemli bilgiler verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara'ya giden HDP'li vekilin Dilan Taşdemir olduğunu açıkladı. Bakan Soylu, Gara operasyonunun önemine vurgu yaparak, "Gara'da bunu yaptığınız andan itibaren kalbe girmiş gibisinizdir. Bugün TSK'nın yaptığı operasyon tam olarak budur. Bizim o koridoru kapatmamız, eğitim alanlarını bertaraf etmemiz, bütün aktarım merkezlerinin kalbine girmemiz ve düze inmemiz terör örgütün bütün sıkıntısıdır, bugünkü feryadının nedeni de budur.” dedi.

Murat Karayılan yakalanması

Terör örgütü elebaşı Murat Karayılan’ın yakalanmasına ilişkin olarak da Bakan Soylu, Sayın Cumhurbaşkanımızın yönettiği Türkiye'de imkansız yoktur. Biz Murat Karayılan ve diğerleriyle ilgili verdiğimiz sözü yerine getireceğiz. Çekin bakalım sayın Cumhurbaşkanını bu sistemin arkasından, bak bakalım bize bir adım attırırlar mı? Üfürürler bizi. Çok büyük bir güçle mücadele ediyoruz.’ ifadesini kullandı.

PKK’ya kaç kişi kaldı?

Bakan Soylu terör örgütü PKK’ya katılımlara ilişin de ‘Geçen yıl 248 terör eylemini engelledik. Yılbaşından bu yana 21 terör eylemini engelledik. Bir taraftan bunu yapıyorsunuz, bir taraftan da terör örgütünün çocuklarımızı kandırmasını önlüyorsunuz. Yılbaşından beri 1 kişi gitti.” dedi.

gara operasyonu

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Halit

Yakalamayın bin parçaya bölün inşallah
 • Yanıtla

Emrkl

Suriye’ye pyd için giripde neden pyd imha edeceğimiz yerde Suriye’de hiç ilgisi olmayan yerlerdeyiz pyd güçleniyor Suriye petrolleri ellerinde bu pkk Kürt devleti kuruldu millete 30 km sltına indiler vs boş abd aramızda ne gibi antlaşmalar var hiç bir şey bilinmiyor başından beridir bütün taşlar yerine oturtularak Suriye pkk projesi işliyor sıra güneydoğu Ve kuzey Irak’la birleşme abd boşuna Suriye’nin Güney’ine devasa üsler kurmakta Ve pyd askeri yardımlarını devasa arttırmakta bir şeyler dönüyor
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23