• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Müjde Ar Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile davalık oldu

Ahlaksız filmleriyle bilinen Müjde Ar, CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’la mahkemelik oldu. Bodrum Gündoğan’da yaşanan ses kirliliği nedeniyle Aras’a açık şikâyet mektubu yazan sanatçı, gereğinin yapılmadığını öne sürerek hem Belediye Başkanı’na hem de ilgili işletmelere dava açtı.

Yeniakit Publisher
2020-08-02 10:26:00 -
Müjde Ar Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile davalık oldu

Bodrum Gündoğan’da evi bulunan toplumun ahlakını bozan filmleriyle tanınan Müjde Ar, geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a açık mektup yazmıştı. Sanatçı, BVS Bosphorus Resort Hotel’de hizmet veren Günay Restaurant’ın yarattığı gürültü kirliliği nedeniyle şahsı ve komşularının rahatsız olduğunu dile getirmişti:

“Yasaların tarafınıza emrettiği görevleri yerine getirmez ve mevcut hukuksuzluğun devam etmesine göz yumarsanız, ilgili işletmeye usulsüz bir biçimde canlı müzik ruhsatı verirseniz çevre sakinleri olarak, sadece adı geçen kanunsuz işletmenin karşısında olmayacağız, hukuk yoluyla sizin ve belediyenizin de karşısında olacağız.”

Hürriyet'in haberine göre; Ar, mektubuna rağmen idari karar alınmaması üzerine bu kez Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, BVS Bosphorus Resort Hotel ve Günay Restoran’a dava açtı.

Ar, dava açtığını, “Tarafımca ve başkalarınca işletme ile alakalı birçok şikayet ilgili kurumlara iletilmiştir. İlgili şikayetler sonucunda işletme hakkında Bodrum Belediyesi’nce idari para cezaları kesilmiştir. Ancak gürültü kirliliğinin önlenmesine dönük herhangi bir idari karar veya netice alınamamıştır. Dosyaların savcılık aşamasında olduğu, tarafımıza husumet yöneltme amacı güden işletmece gizlenmektedir. Tarafımızın olayı şahsileştirmek gibi bir çabası yoktur. Gürültü kirliliğine neden olan işletmenin vurdumduymaz eylemlerinin sonlandırılması için yürütülen bir hukuk mücadelesi vardır. Ne var ki tüm şiddeti ile gürültü kirliliği devam etmektedir" sözleriyle duyurdu.

'Hakkımızı arayacağız'

Bodrum Gündoğan’da bulunan BVS Gruop bünyesindeki BVS Bosphorus Günay Restaurant’ın ruhsatsız müzik ve gürültü yaptığı gerekçesiyle Bodrum Belediye Başkanı’na şikayet mektubu yazan Müjde Ar’a hukuki cevap geldi. BVS Group yaptığı açıklamada sanatçı Müjde Ar’ın ticari itibarlarına zarar veren bir hamlede bulunduğunu vurgulayarak, haklarını hukuki yoldan arayacaklarını belirttiler.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

serdar-1.

Müjde ar hepinizden daha çok ahlaklıdı...
 • Yanıtla

BÜLENT ÖZCAN

Gazetenizi ve haber sitenizi ilgi ve sevgiyle okuyorum açıkcası ruhen beni doyuruyor. Fakat "Ahlaksız filmleriyle bilinen Müjde Ar" girişiyle bu kesime prim yaptırdığınızı ve bu insanları sevenlerinde olduğunu belirtmek istiyorum. demek istediğim bu tarz sanatcı kişileri yargılamak yerine sadece bu kısmın çıkarılarak haber yapılması Yeniakit'in diğer kesimlerin içinde olan bir profili de yakalaması mümkün olacaktır. Sonuçta bu insanlar yaptıklarıyla ve bunlara izin verenlerde dahil Allah katında sorumlu olacaklardır. Ayrıştırmadan bu insanlarında fikirlerinin değişmesi ve hak yoluna girmesi dileğiyle. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı