• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Milli Gazete yazarı, Hz. Adem ile Havva'ya hakareti savundu

Sezen Aksu'nun Hazreti Adem ile Havva'ya hakaret içeren şarkısına hiç beklenmedik bir isimden destek geldi. Milli Gazete yazarı Şakir Tarım, Aksu'nun hakaretini "ironik ve edebî sanatlarla yüklü bir anlatım" sözleriyle değerlendirerek büyük bir skandala imza attı.

Yeniakit Publisher
2022-01-25 14:53:00 -
Milli Gazete yazarı, Hz. Adem ile Havva'ya hakareti savundu

Sezen Aksu'nun Hazreti Adem ile Havva'ya hakaret içeren şarkısına hiç beklenmedik bir isimden destek geldi. Milli Gazete yazarı Şakir Tarım, Aksu'nun hakaretini "ironik ve edebî sanatlarla yüklü bir anlatım" sözleriyle değerlendirerek büyük bir skandala imza attı. İşte o şoke eden yazı:

"Beş sene önceye ait olduğu söylenen bir Sezen Aksu şarkısının sözleri bir anda gündemi alt üst etti. Cumhurbaşkanı’ndan hocalara; gazeteci ve yazarlardan sosyal ağlara kadar çeşitli seviyelerdeki pek çok kişi görüş bildirdi. Aynı zamanda, olaylara ne kadar duygusal yaklaştığımızı, itidal ve çözüme yönelik zaaflarımızı da görmüş olduk.

Söz konusu şarkının tepki çeken sözleri şu kısmı idi: “Binmişiz bir alâmete, / Gidiyoruz kıyamete, / Selâm söyleyin o cahil Havva ve Adem’e.”

Bu bir şiirdir. Şiirde yoğun kullanılan ironik ve edebî sanatlarla yüklü bir anlatım vardır. Şiir tahlili yapanlar, değerlendirmelerini yaptıktan sonra, “Gerçek mana şairin karnındadır” derler. Sözlerin sahibi bu konuda henüz bir açıklama yapmadı.

Hocalarımız, sözün zahirine bakarak genellikle tepkisel davrandılar. Sosyal ağlardaki değerlendirmelerin çoğu da öyle! AKP Genel Başkanı, Çamlıca Camii’nde Cuma namazı sonrası şunları söyledi: “Hz. Adem Efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir.”

(...) Seneler önceki bir şarkı sözünü, yeni söyleniyormuş gibi, hem de böyle bir kriz atmosferinde halkın dikkatine sunmak düşündürürcü değil mi? (...)"

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şairin karnındaki mana senden mi aceba yoksa bu bir iftira mı?

Ali

Evet evet kafirler ve münafiklar için çok düşündürücü ama ben hiç düşünmedim minim s.ü hem kinadim hem kinayanlari destekledim!!!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23