• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Merkel ve Macron'dan Türkiye itirafı

Bir araya gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Türkiye ile ilgili verdikleri mesajlar dikkat çekti.

Yeniakit Publisher
2021-06-19 10:04:00 -
Merkel ve Macron'dan Türkiye itirafı

Almanya Başbakan Angela Merkel, 24-25 Haziran tarihlerinde düzenlenecek AB liderler zirvesine hazırlık amacıyla bugün Berlin'de Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir araya geldi.

Görüşme öncesinde Türkiye'ye ilişkin açıklamalarda bulunan Merkel, "Bir yandan görüş ayrılıkları mevcut, diğer yandan ise bazı meseleleri birlikte şekillendirmek istiyorsak, birbirimize ihtiyacımız da var. Bunlar göç meselesi, Libya'nın geleceği meselesi, Suriye'nin geleceği meselesi" şeklinde konuştu.

Fransız lider ise Merkel'in sözlerine destek verdi. Macron yaptığı açıklamada "Türkiye hakkında söylenen her şeye katılıyorum" dedi.

Macron, Türkiye ile olan ilişkilerde AB üyeleri Yunanistan ve Kıbrıs Cumhuriyeti'nin tutumlarının yanı sıra AB'nin Doğu Akdeniz'deki, Libya'daki ve Kafkasya'daki stratejik tutumunun dikkate alınması gerektiğini belirtti.

Türkiye görüşmesi haziran ayına ertelenmişti

AB liderler zirvesinde son dönemde gerilen Türkiye ve AB arasındaki ilişkilerin de ele alınması bekleniyor. AB, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki doğal gaz arama faaliyetlerinin uluslararası hukuka aykırı olduğunu savunarak Türkiye'ye aşamalı yaptırım karara almış, ancak ek yaptırım uygulanıp uygulanmayacağını ise haziran ayındaki zirveye ertelemişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

iki yüzlü

Bu gavur dünyanın en fırıldak mahlukudur. Sinsidir yüzüne güler arkanı dönersen ısırır.
 • Yanıtla

Vatandaş

Türkiyede idam yok! O halde fetöcüleri geri göndersinler, ve Avrupada süresiz oturumu olan fetöcülerin fetö faaliyetlerinide yasaklasınlar!!! Corona yardımlarındaki yolsuzluklar her ne kadar bireysel görünsede; o kişilerin fetö/pkk örgütü ile bağlantıları olup olmadığını iyi araştırsınlar!!! Dernek vb Stk'ların gelir giderlerini fetö/pkk/işid vb aktarıp aktarmadıklarınıda iyi araştırıp teftiş etsinler!!! Bu gün akite icra geldi diye sevinenlerin; stk'lardan akan mamalarıda böylece avrupada araştırılıp takibe alınsın değilmi!?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23