• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Meral Akşener'in o sözleri mesaj mı? Abdulkadir Selvi açıkladı: Hazırlık yapıyorlar!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in “Tekrar cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?” sorusuna verdiği “Bu milletin, hepimizin nefes almaya ihtiyacı var. Bu seçmenin tekrar mutsuz olmasına sebep olmayız” cevabını değerlendiren Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, yazısında muhalefetin 2023 yılında ortak bir aday çıkaracağını belirtti.

2020-01-24 12:05:00 - 2020-01-24 12:13:46
Meral Akşener'in o sözleri mesaj mı? Abdulkadir Selvi açıkladı: Hazırlık yapıyorlar!

2023 cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili spekülasyonlar bitmek bilmiyor. Kimlerin aday olacağı kadar erken seçim tarihi de gündemdeki yerini koruyor.

Son olaraK  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda konuya ilişkin açıklaması gözlerden kaçtı.

“Tekrar cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?” sorusuna Akşener, “Bu milletin, hepimizin nefes almaya ihtiyacı var. Bu seçmenin tekrar mutsuz olmasına sebep olmayız” yanıtını verdi.

Peki bu ne anlama geliyor? 2023 seçimlerinde dengeleri değiştirebilecek bu açıklamayı Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi köşesinde yorumladı.

Yerel seçimlerde muhalefetin ittifakta gösterdiği başarıya değinen Selvi, "AK Parti’nin yeni tabloyu iyi analiz etmesinde yarar var." diye yazdı.

Demirtaş'ın tiyatrosundaki fotoğraf mesajdı

HDP’nin desteği İstanbul seçimlerinde belirleyici olduğuna işaret eden yazar, Başak Demirtaş’ın İstanbul’daki tiyatro davetine katılan dört kadının dayanışmasını hatırlatarak yazısına şöyle devam etti: Seçimine yönelik olarak verildi. Bu bir. İkinci önemli nokta, Akşener’in “2023’te de cumhurbaşkanı adayıyım” demek yerine, “Bu milletin, hepimizin nefes almaya ihtiyacı var. Bu seçmenin tekrar mutsuz olmasına sebep olmayız” diye konuşmasının bir mesaj olduğunu düşünüyorum.

Muhalefet ortak aday çıkarma hazırlığı yapıyor

Bu konuda ileride daha çok şey yazabileceğim ama şimdilik iki soruyu gündeme bırakmak istiyorum:

1- Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yüzde 8.4 oranında oy alan Selahattin Demirtaş girmezse ne olur?

2- Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yüzde 7.3 oranında oy alan Meral Akşener girmezse ne olur?

Hesap belli. Muhalefet, 2023’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına ortak bir adayla çıkma hazırlığı yapıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Maraşlı

Onların adayı kim olursa olsun reis aday olursa yine kazanır HDP nin içinde olduğu ittifak adayı İstanbul belediye başkanı gibi emirleri altına girer aklı selim milliyetçi seçmen bu sefer ülkesi için HDP siz bir yönetim için oyunu verir.
 • Yanıtla

Ismail

Bu gidisat turkiyenin felaketi olur mesela özal rahmetlinin partisini bozulmus bostan tarlasina cevirdiler bes ati senede turkiyeyi cökertiler memur maasini ödeyememe durumuna dustu olacak olanda bu bunu birtarafa yazin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı