Meral Akşener'in 'Bizi çadıra almadılar' açıklamasına Valilikten cevap!

İstanbul Valiliği, 'İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Beyoğlu'nda gerçekleştireceği "Demokrasi Çadırı" ziyareti valilik tarafından yasaklandı' haberlerine ilişkin bir açıklama yayımladı. Açıklamada, böyle bir yasağın söz konusu olmadığı bilgisine yer verildi.

20 Haziran 2019 Perşembe 01:46
Meral Akşener'in 'Bizi çadıra almadılar' açıklamasına Valilikten cevap!

İstanbul Valiliği, 13 Haziran tarihinden itibaren ilçe seçim kurulları yetkisinde olan siyasi parti faaliyetleri konusunda, Valilikçe alınmış herhangi bir yasaklama kararı ya da uygulamasının söz konusu olmadığını bildirdi.

İstanbul Valiliğinden açıklamada, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi nedeniyle İl Seçim Kurulu tarafından belirlenen seçim takvimi uyarınca meydanların son 10 günlük propaganda döneminde kullanımını belirleme yetkisinin ilçe seçim kurullarına bırakıldığı hatırlatıldı.

"Herhangi bir yasaklama söz konusu değil"

Beyoğlu'ndaki Cezayirli Gazi Hasan Paşa Parkı'nın (Kasımpaşa İskele Meydanı) İlçe Seçim Kurulu tarafından 19 Haziran Çarşamba günü miting yapmak üzere AK Parti'ye tahsis edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından aynı park içerisinde bulunan İYİ Parti seçim standının ziyaret edileceği bilgisi alınmıştır. Bunun üzerine; Beyoğlu Kaymakamımız ve İYİ Parti İlçe Başkanı arasında yapılan görüşmede; adı geçen parkın miting yapmak üzere AK Parti'ye tahsis edilmesi nedeniyle Genel Başkanın programında değişiklik yapılması yönünde görüş birliğine varılmıştır.

Valiliğimizce 31 Mart yerel seçimlerinde olduğu gibi, Yüksek Seçim Kurulu ve İl Seçim Kurulu kararları doğrultusunda 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi'nin de huzur ve güven ortamında gerçekleştirilmesi için gereken tedbirler alınmakta ve hassasiyetle uygulanmaktadır.

13 Haziran tarihinden itibaren ilçe seçim kurulları yetkisinde olan siyasi parti faaliyetleri konusunda, Valiliğimizce alınmış herhangi bir yasaklama kararı ya da uygulaması söz konusu değildir."

Akşener'in yalanı

Akşener, Bakırköy'de yaptığı konuşmada yasak yalanını böyle duyurdu:

Gelirken yaşadığımız bir hadiseyi söyleyeyim sizlere. Bir ilçede haber geldi ki o ilçede çadırımızı ziyaret edemezmişiz… Olsun… Şart değil.

Rahatsızlık veriyorsa çadırdan dolayı biz de esnafımızla hemhâl oluruz. Onu da mı yasakladılar, apartman zili çalarım.

Bunlar olacak, son 3 gün. Asabiyet had safhada. Biz sakin olacağız.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Haziran 2019 Perşembe 01:46

YORUM YAZ

 • Alkan Alkan 1 ay önce
  FETÖNÜN
 • Deli dumrulDeli dumrul1 ay önce
  Keşke gittiğiniz o selanik'ten hiç geri dönmeseydin
 • ihsanihsan1 ay önce
  fetö cü kadından ne beklenir ekrem gibi yalan dolan
 • VatandasVatandas1 ay önce
  Ne ilginç değilmi. AKP ve yandaşları dışında. Herkes ama herkes yalan söylüyor. Sayın Davutoglu ve Sayın Abdullah Gül eski Mali Bakanları, iyi parti, saadet, CHP.. Fox TV ve benzerleri. AKP GAZETETELERI Olmayan, sosyal medyada yunanlaşmış ermenileşmiş pontuslaşmış. ORTAK YAINLAR YAPILIYOR. Arkasından tezgahlar çıkıyor. Vip ten geçen geçene ama vipte sorun çıkıyor. Daha ne yazıyım. Sadece Allah diyorum. Bu yüce ismi ruhunun her yerinde his eden adalet adına bir durur düsünür. Gerçekten öyle bir şey ola bilirim? Bütün güç elinde ama kendini mağdur gösteriyorveen önemlisi gerçekten öyle bir şey ola bilirimi herkes ama herkes yalancı ve sadece onlar doğruyu söylüyor?!?! ALLAH BÜYÜK
 • KemalKemal1 ay önce
  apartman zili çalarım demiş resmen hırsızlık yaparım diyor pes doğrusu
 • Kemal KelleKemal Kelle1 ay önce
  Olaya başka bir açıdan bakayım.Bu itici kadın MHP yi bölme projesiyken MHP nin bulaşıklarını yıkadı ve kokuşmuş çöpleri evine götürdü.Belki teşekkür bile etmek gerekebilir.
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  Bu kadın hala konuşuyor mu. Sözünde durmayan kadın.
 • Biz sakin olacağız(mış)Biz sakin olacağız(mış)1 ay önce
  Pek sakin görünmüyorsun meral karı, ter içinde kalmışsın bak!
 • HaticeHatice1 ay önce
  Ben bu kadina uzuluyorum binali beye kenara cekil artik yeter diyorlarda buna kimse artik git kadin basina ne isin var diyen yok gitsin evinde esi cocuklari ve torunlariyla vakit gecirsin galiba bunlarin son taktikleri yalana basvurmak
 • Vatansever Vatansever 1 ay önce
  Meral hanım sen bu partiyi kapat chp katıl dahaiyiolur belki kemal yardımcı olursun buda türk milliyetcine yakışısir
 • Hasan temurHasan temur1 ay önce
  Bu kadini gordukce midem bulaniyor
 • Osmanlı torunuOsmanlı torunu1 ay önce
  Siyonizmin feto nin köpek ligi yapacak.Emperalislerin ajanlık yapıyordu .önce iç işler bakanı ikenisraile çalışıyor.huyundan vazgeç mez.bunlar Amerika'nın yalakilik yaparlar.elbetle yapan sarılırlar.isleri memleketi peşkeş çekmek.
 • vatandaşvatandaş1 ay önce
  Yeter artık,yalan ile nereye varacak bunlar.hep beraber yalan söylüyor lar bıktım artık bu tür siyasetçilerden.hemen her gün yalan söylüyor lar.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş1 ay önce
  nede olsa küflü fatoooşşşşşşşşşş

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Temmuz 2019