• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Maskeli ikilinin özelliği deşifre oldu: İkisi de ‘çarkçı’ çıktı!

Türkiye’de “​Arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.” atasözünü doğrulayan nitelikte gelişmeler yaşanıyor. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tıpkı birlikte yol yürüdüğü Kemal Kılıçdaroğlu gibi dün söylediğini bugün unuttu. Bugün “Öyle dış güçlermiş, iç güçlermiş, lobilermiş... Bunlar palavra." diyen Ali Babacan’ın 2013’te “Dış güçler Türkiye’den rahatsızlık duyuyor. Uluslararası piyasa oyuncuları siyasi ve ekonomik istikrarı yakalayan Türkiye’den rahatsızlık duyuyorlar.” dediği ortaya çıktı.

Yeniakit Publisher
2021-11-27 15:02:00 -
Maskeli ikilinin özelliği deşifre oldu: İkisi de ‘çarkçı’ çıktı!

“Dış güçlerin” umudu haline gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın çelişkilerle dolu sözleri ortaya çıktı. 

Babacan: Dış güçler, iç güçler, lobilermiş... Palavra

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Zonguldak ve Bartın kongrelerinde konuştu. 2013’te hükümette görev yaptığı dönemdeki sözlerini unutan Babacan, "Amerika‘daki seçim süreci sonrasında, gelişmekte olan ülkelerin paraları dolar karşısında değer kazanırken Türk Lirası hızla değer kaybediyor. Bunun tek nedeni kötü yönetim. Öyle dış güçlermiş, iç güçlermiş, lobilermiş... Bunlar palavra." dedi. 

Dün ‘dış güçler’ diyen Ali Babacan, bugün ‘palavra’ diyor!

Dönemin Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın ‘dış güçlere’ yönelik 2013 yılında dikkat çeken sözler sarf ettiği ortaya çıktı. Arşivlerde yerini alan açıklamalara göre Babacan, “Uluslararası piyasa oyuncuları siyasi ve ekonomik istikrarı yakalayan Türkiye’den rahatsızlık duyuyorlar. Bunları çok anlatmak gerekiyor. Mayıs ayından beri Gezi olayları ile de başlayan süreçte ciddi bir yıpranma oldu Türkiye algısında hasar meydana geldi. Bunun onarılması da zaman alacak. Bu haftaki çalışmalar da bunu gerektiriyor” diyerek ‘dış güçler’den söz ediyor. Ali Babacan’ın çelişkilerle dolu ‘dış güçler’ çıkışını duyanlar “Arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim” atasözüyle gönderme yaptı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

099

arkadaşını söyle kim oldunu söyleyim
 • Yanıtla

Millet

Allah CC hiç kimseyi yediği kaba tükürenlerden etmesin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23