• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mahmut Efendi hazretlerinin duası!

Örnek yaşayışı ve yetiştirdiği onbinlerce Kur’an talebeleri ile ömrünü İslâmi Hizmete vakfetmiş, İsmailağa Cemaatinin Lideri, Değerli âlim ve Allah dostu, Muhterem Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti. Ardından Kur’an ve sünnete bağlı milyonlarca ihvan bırakan Efendi Hazretleri’nin yaptığı bir dua sosyal medyada çok paylaşılmakta. Peki Mahmud Efendi hazretlerinin duası nedir? Efendi hazretlerinin yaptığı dua hangisi?

Yeniakit Publisher
2022-06-23 17:08:00 - 2022-06-23 17:10:05
Mahmut Efendi hazretlerinin duası!

Örnek yaşayışı ve yetiştirdiği onbinlerce Kur’an talebeleri ile ömrünü İslâmi Hizmete vakfetmiş, İsmailağa Cemaatinin Lideri, Değerli âlim ve Allah dostu, Muhterem Mahmut Ustaosmanoğlu Hoca Efendinin dün gece 93 yaşında Allah’ın rahmetine kavuştuğu haberi sevenlerini ziyadesiyle üzmüştür. İsmailağa Camii'nin resmi Twitter hesabından paylaşılan bilgiye göre Ustaosmanoğlu'nun cenazesi 24 Haziran Cuma günü Cuma namazına müteakip Fatih Camii'nden kaldırılarak Edirnekapı Şehitliği'ne defnedilecek.

Mahmud Efendi hazretlerinin yapığı dua:

İnsan evvela kendine dua etmeli.Ey Rabbimiz! Beni affet Ya rabbi. Babamı anamı da Ya Rabbi mağfiret et. Bütün Müminleri de mağfiret et ya Rabbi. Muhasebe günü kaim olduğu vakitte, kalktığı vakitte mahşer koptu vakitte tepimizi orda toplandığımız vakitte. Bu duayı ya Rabbi cümlemize tatbik ey ya Rabbel Alemin. Bu hal bu gafletten bizleri iki eyle ya Rabbel Alemin. Kör sağır yaşamaktan muhafaza eyle ya Rabbel alemin. Sen bizimle berabersin ya Rabbi. Habersiz yaşatma bizi ya Rabbi. Haberli yaşat bizi ya Rabbi. Daima sana dayanan, sana yaslanan sana iltica edenlerden eyle bizi ya Rabbi. Dualarımızı kabul ey ya Rabbi. Vel hamdülillahirabbil alemin.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23