Mahkemeden Selahattin Demirtaş kararı! Skandal savunma...

Mahkeme, PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin eski lideri Selahattin Demirtaş'in tutukluluk halinin devam etmesi yönünde karar aldı.

19 Haziran 2019 Çarşamba 19:51
Mahkemeden Selahattin Demirtaş kararı! Skandal savunma...

Mahkeme, savunmasının ardından Selahattin Demirtaş'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Cezaevinde tutuklu bulunan HDP eski lideri Selahattin Demirtaş, savunmasında AK Parti'nin İstanbul Belediye Başkanı adayı olan Binali Yıldırım'lı skandal bir savunma yaptı.

Demirtaş, "Hakkımdaki suçlamalar gerçekten suçsa Binali Bey ile ikimizin aynı sanık sandalyesinde oturmamız lazım. Senin geçen hafta oy uğruna Diyarbakır’da kullandığın Kürdistan kavramını ben 7 yıl öncesinde kullandığım için bak bugün yargılanıyorum. Terörist diye yargılanıyorum" dedi.

Mahkeme heyeti, savunmasının ardından Demirtaş'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

23 Haziran seçimlerinden önce Demirtaş'ın tahliye edilmesine yönelik beklenti vardı. Mahkeme verdiği kararla o beklentiyi sonlandırdı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 19:51

YORUM YAZ

 • OguzOguz28 gün önce
  Tarafsız bir şekilde şu kadarını söyleyebilirim.Selahaddin Demirtaş Kürdistan dedi Binali Yıldırım’da aynısını dediyse evet Selahaddin Demirtaş haklıdır ama ben Selahattin Demirtaş gibi Binali Yıldırım’ın terörist cenazesine katıldığını,Türkiye cumhuriyeti içerisinde Doğu bölgesinde askerlere karşı barikatlar,hendekler yada eyp yapılmasını emrettiğini sanmıyorum.Kürdistan herkes diyebilir.Tarihte de Osmanlı imparatorluğunun kurduğu bir eyalettir.Ama ismi söylemek ile o isim adı altında Türkiye de özerk bir ülke kurmaya çalışmak bir suçtur.Selahattin Demirtaş dua etsin abd de aynı eylemi yapmadı.yoksa şimdiye sanık sandalyesinde değil kazığın üzerine oturtmuşlardı.
 • KanunîKanunî28 gün önce
  İçerisi dışarıdan daha rahat olduğu için çıkmíyor bence.........
 • OktayOktay28 gün önce
  Chn adlı kullanıcı, peki Roboski'de 34 çocuk ve genci öldüren kimdir. Onların katili kimdir. Müslüman mahallesinin MHP'lileştirilmesi, ortaya insanlıktan nasibini almamış BELHUM ADALLar ortaya çıkardı. Müslüman insan adil olur. Yalan söylemezve çalmaz. Müslüman mahallesini tam bir mafya mahallesine çevrildi. Geçmişte tanıdığım ahlaklı, inançlı, adil insanlar müslümanlıklarını kullarak her türlü adı suçlara karışır duruma geldiler. Sahi bize ne oldu? Bu böyle gitmez. Allah hepimizi ıslah etsin"Ey insanlar, şüphe yok ki biz sizi bir erkekle bir dışiden yarattık ve sizi, aşiretler ve kabileler haline getirdik tanısın diye; şüphe yok ki Allah katında sevabı en çok ve derecesi en yüce olanınız, en fazla çekineninizdir; şüphe yok ki Allah, her şeyi bilir, her şeyden haberdardır" (Hucurat, 13).
 • DumanlıDumanlı28 gün önce
  Kürtleri yoksayAlevileri yoksayÇocukları yoksayKadınları yoksayİhtiyarları yoksay82 milyondan geriye nekadar kaldık.Kalanımızla bu ülkeyi koruyabilirmiyizKalanımızla bu ülkeyi kalkindırabilirmiyiz. Yorum yapanlar bir düşünün.
 • OktayOktay29 gün önce
  Bir müslümana olarak böyle hedef gösteren haberlerinizden utanıyorum. Seçimler döneminde müslümanın günlük olarak bu kadar yalana, iftiraya ve kul hakkını yediğine tanık olmamıştım. Ye tek dışlı bir canavara düşüştüğünüzü görmeyecek kadar kör mü oldunuz. Ya bir susun. Camiye gelin ve Allah'a teslim olun.Kürtlere şöyeleceğim tek şey: Bizi affedin. Size karşı adil olmaayı öğrenemedik. Allah bizi bundan dolayıcezalandıracaktır.
 • ChnChn29 gün önce
  Adam ve Ahmet adlı kullanıcılar hayırdır silo ile yoldaş mısınız yoksa kripto musunuz. Doğru söyleyecek en son insanlar vatan hainleridir, Yasin Börü nün katilleridir...
 • cihadcihad29 gün önce
  senin suçun sadece o değil de hak vermemde fakat binali yıldırımın bunu söylemesi enteresan mecliste kürdistan değince hoplamak dışarda menfaat için söylemek geriye ne kaldı. bakın yine yazıcam belediyecilik hiçbir partinin tekeline verilmemeli lütfen ses verin artık terörist diyoruz adamlar belediyecilik yapıyo hemde ölecek adam cezaevinden çıkıyo yatağında düşünün ya chp akp mhp yok gardaşım illerin yönetimini zaten valilik yapıyo neden partilerin eş dost akrabasına seçim yapılıyo kaldırın artık bitsin bu seçim zulmü seçeceksek devlet adamını seçeriz olur biter gardaşım ya bune dört yıl sonra benim suçum değel zarar ediyo belediye la bu soygunu yaparken her ay maaşlarınızı alıyosunuz daha ne zararı geçin gardaşım valilik yapar bu işi denetiminide meclis yapar diyecemde la mecliste teröris var ya sadece benmi görüyorum yahu yangın var ula yangın var
 • ÖzgünÖzgün29 gün önce
  Neresi sıkandal yalan denir iftira denir ama bu gerçek.Kimse kusura bakmasın hak hukuk güçlünün elinde.Ama bir gün herkese lazım olacağını kimse düşünmüyor.
 • Mesut Sarp Mesut Sarp 29 gün önce
  Binali Kürdistan diyebilir ama demirtaş diyemez neden mi onu Reize sorun onun cevabını anca o bilir.
 • Leyla Leyla 29 gün önce
  Binali Yıldırım bu memlekette en son elestirilebilecek devlet adamlarından bir tanesidir önce elestirilebilecek bir durum yokki .yaptıgı eserlerde bile yokbütün dünya hayretle izliyor yaptıklarınaeleştirmek saygısızlık olur....
 • Hakan Hakan 29 gün önce
  Süper doğru bir açıklama
 • uyan tcuyan tc29 gün önce
  yahu vurun kıçına ... pis vatan haini mahluk
 • herseyvatan icin herseyvatan icin 29 gün önce
  Cukurlari kazanlarin yerdir zindan
 • AlpAlp29 gün önce
  BU MİLLETE İHANET EDENLERİN YERİ ZİNDANDIR.
 • AhmetAhmet29 gün önce
  Oyle veya boyle bu adamın dedigi dogru. Binali de bunun gibi yargilanmali
 • AdamAdam29 gün önce
  Doğru soylemiyormu
 • basatbasat29 gün önce
  Aradaki fark, senin terrorist, yildirim in ise vatan evladi olmasi. Sen kendini terrorist olarak ispatladin oda kendini bu vatanin bir evaldi bir ferdi oldug yonun ispatladi. Anladin, silo.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019