Macron, PYD-YPG heyetiyle görüştü

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ana unsurunu PYD-YPG'nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri heyetiyle görüştü.

19 Nisan 2019 Cuma 18:14
Macron, PYD-YPG heyetiyle görüştü

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Suriye Demokratik Güçleri heyeti arasındaki görüşme başkent Paris'te Elysée Sarayı'nda gerçekleşti.

Fransız Cumhurbaşkanlığı kaynakları, "Görüşmede Suriye'deki tüm bileşenlerin oluşacak bir yönetimde bulunması gerekliliği vurgulandı" denildi.

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Macron'un Fransa'nın SDG'ye desteğinin süreceği konusunda güvence verdiği belirtildi.

Görüşmede Suriye'nin kuzeydoğusunun da gündeme geldiği açıklandı. Macron'un, "Suriye'de siviller için Fransa'nın finansal destek sağlayacağını" belirttiği vurgulandı.

Yapılan açıklamada Fransa'nın, "Türkiye'nin güvenliğine ve Türkiye-Suriye sınırı boyunca gerilimin düşürülmesine olan bağlılığını hatırlattığı" söylendi.

Fransa Cumhurbaşkanları 2015 yılından bu yana PYD ile doğrudan görüşüyor. Fransa ile PYD arasında doğrudan temaslar Macron'dan önce François Hollande döneminde başlamıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Nisan 2019 Cuma 18:14

YORUM YAZ

  • toksidtoksid1 ay önce
    BEYLER AMERIKA TERÖRISTLERLE YILLARCA BERABER CALISIYOR ALMANYADA FRANSADA 1980 lerden beri TERÖRISTLERLE AYNI TERÖRIST ÜLKE AMERIKA GIBI FRANSADA ALMANYADA AYNI TERÖRIST BESLEYEN ÜLKELERDIR BUNLARIN MASKESI DEMOKRASI MASKENIN ALTINDA ISTILA VE SÖ;MÜRÜ YILLARCA DEVAM EDIYOR BU SEYTAN ÜLKELER YOKSA NASIL ZENGIN OLDULAR ISTE BÖYLE .
  • ahmet mehmetahmet mehmet1 ay önce
    terörist makron

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019