Lufthansa açıkladı: 336 milyon avro zarar ettik

Lufthansa Grubu'nun, yüksek yakıt masrafı ve Avrupa'da genelinde hava yolu şirketleri arasında artan rekabetten dolayı bu yılın ilk çeyreğinde 336 milyon avro zarar ettiği bildirildi.

17 Nisan 2019 Çarşamba 18:21
Lufthansa açıkladı: 336 milyon avro zarar ettik

Alman hava yolu şirketi Lufthansa Grubu'ndan yapılan açıklamaya göre, grup, toplam gelirlerini 2019'un ilk çeyreğinde yüzde 3 artışla 7,9 milyar avroya yükseltti.

Geçen yılın ilk çeyreğinde 52 milyon avro olan ana kazanç göstergesi faiz ve vergi öncesi düzeltilmiş kar elde eden Lufthansa, bu yılın aynı döneminde 336 milyon avro zarar açıkladı.

Söz konusu zarara neden olarak, 200 milyon avroluk yüksek yakıt masrafı ve Avrupa genelinde hava yolu şirketleri arasında artan rekabet gösterildi.

Alman şirketin ilk çeyrek zararı piyasa beklentilerinin üstünde kalırken, şirket yetkilileri bilet fiyatlarında artış olabileceğine işaret etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2019 Çarşamba 18:21

YORUM YAZ

  • Corumlu Corumlu 8 gün önce
    Luftansa filosu ve ekibi ile cok iyi bir havayolu sirketi. Turk hava yollarimiz luftansayi alsin cok super olur
  • Osmanlı torunuOsmanlı torunu8 gün önce
    Bence lutfansayı Türkiye'ye sokmamak lazım, Lütfenfransaya insin
  • Osmanlı torunuOsmanlı torunu8 gün önce
    Beter olun da Türkiye ile uğraşamayın

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Nisan 2019