• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Lübnan, İngilizlerin Hizbullah iddiasını yalanladı

Yeniakit Publisher
2024-06-23 19:25:00 -
Lübnan, İngilizlerin Hizbullah iddiasını yalanladı

Lübnan Ulaştırma Bakanı Ali Hamiye, İngiliz The Telegraph gazetesinin Hizbullah iddiasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hamiye, İsrail ordusu ile Hizbullah arasında olası topyekûn savaş senaryolarının sık sık gündeme geldiği bir süreçte İngiliz The Telegraph gazetesinin, "Hizbullah'ın İran'dan gelen balistik füzeleri Beyrut Havalimanı'nda depoladığı" yönündeki haberine ilişkin bir basın toplantısı düzenledi.

Öncesinde Beyrut Havalimanı'nı gezen Hamiye ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, medyada havalimanı hakkında çıkan haberlerin gülünç olduğunu ve havalimanının karalama kampanyasına maruz kaldığını söyledi.

Hamiye, havalimanının uzun süredir ve sürekli şekilde tehditlere maruz kaldığını dile getirdi.

The Telegraph gazetesinin haberinin asılsız olduğunu belirten Lübnanlı Bakan, gazeteye karşı dava açacaklarını ifade etti.

İsrail ordusu ile Lübnan'daki Hizbullah arasında Temmuz 2006'da patlak veren savaşta, İsrail'in hedef aldığı ilk stratejik yerlerden biri Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı idi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı, Lübnan'ın tek havalimanı durumunda ve olası bir saldırıda dünya ile hava bağlantısının buradan gerçekleştirilebileceği belirtiliyor.

Kaynak: AA

{relation id:1861801 slug:'16-iha-firlatti-hizbullah-israile-gudumlu-fuze-saldirisi-sonrasi-ihalari-kullanildi-haberleri-geldi'}

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Enver Yüksel

Bravo Hizbullah !!!

barış pınarı

İpneler lübnanın işgali için bahane arıyorlar.. İsraile yol açmaya çalışıyor şerefsizler...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23