• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Linç korosu devrede! İşine gelince "Yarkadaş", işine gelmeyince "Yandaş"

Son günlerde dövizde yaşanan artış üzerinden "yandık", "bittik" naraları atarak hükümeti hedef alanlara usta sanatçı Orhan Gencebay'dan tokat gibi bir cevap geldi. Dövizin kasıtlı olarak yükseltildiğini söyleyen Orhan Gencebay hakkında solak güruh harekete geçerek linç kampanyası başlatırken eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş usta sanatçıyı AK Parti yandaşı olmakla itham etti. Öte yandan Yarkadaş'ın söz konusu açıklaması "CHP propagandası yapıp hükümeti hedef alan Gökhan Özoğuzlara ve Metin Akpınarlara da aynı soruyu soruyor musun Barış Yarkadaş" şeklinde yorumları beraberinde getirdi.

Yeniakit Publisher
2021-11-27 15:40:00 - 2021-11-27 16:03:27
Linç korosu devrede! İşine gelince "Yarkadaş", işine gelmeyince "Yandaş"

Beyaz TV’de yayınlanan "Uyan Türkiyem" programına telefonla bağlanan usta sanatçı Orhan Gencebay, son günlerde dövizde yaşanan büyük artışa ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Döviz kurundaki yükselişe değinen Gencebay, "Yüksek faizle Türkiye'yi soymak istiyorlar" dedi ve şunları kaydetti:

"Bu kadar abartılı konuşulması, son derece rahatsız edici. Burada art niyet ve bilinçsizlik var. Doların ilk defa bu kadar çıktığını görüyor bazı insanlarımız. Bu bana göre kasıtlı çıkarılmıştır, yabancıların yapmak istedikleri plan projelerine göre çıkmıştır. Türkiye, faiz veren bir ülke durumuna sokuldu, bundan yararlanan art niyetli yabancılardı, bizi soydular, sömürdüler. Türkiye bunları yaşadı. Şu anki hezeyanlara bakıyorum hayretler içinde kalıyorum."

"90'larda, her yıl yüzde 100'e yakın çıkıyordu dolar. Biz bunları yaşadık" diyen Gencebay sözlerine şöyle devam etti:

"Evet, bir sıkıntı var, pandemi nedeniyle bütün dünya yangın yeri. Bu geçecek, abartmasınlar. Evet, sıkıntı var ama 70'lerdeki 90'lardaki sıkıntıların yanında hiçbir şey değil. 70'lerde can güvenliği bile yoktu. 3 yılda bir yurt dışına çıkılıyordu. Arabası olan 1 depo benzin alabiliyordu. Karneyleydi her şey. Kuyruklar, karneler. Can güvenliği yoktu."

Orhan Gencebay'ın anlayana "ders" niteliğindeki bu sözleri büyük takdir toplarken solak güruh yine kafayı çıkartarak linç operasyonuna girişti.

Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Orhan Gencebay'ı yandaşlıkla suçladı.

Yarkadaş yaptığı paylaşımda, "Orhan Abi bu işlere niye giriyorsun? İhtiyacın mı var AKP'ye?" dedi.

Öte yandan Barış Yarkadaş'ın aynı soruyu CHP'ye yalakalık yaparak paraları cebe indiren ve her fırsatta hükümeti hedef alan "Gökhan Özoğuz", "Tarkan" ve Metin Akpınar" gibi sözde sanatçılara sormaması "ikiyüzlülük" olarak yorumlandı.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ise yaptığı seviyesiz paylaşımda şunları kaydetti:

"Gençliğimiz Orhan Gencebay şarkılarını dinleyerek geçti… Kasetlerini almak için Erzurum soğuğunda otobüse binmez yürür para biriktirirdik… Orhan Gencebay’ın düştüğü duruma bakın… En son deodorant reklamlarında gördüğümde içim sızlamıştı… 'Kulla kulluk edene yazıklar olsun'"

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

yasemin

yarkadaş mıdır NEDİR kimi temsil ettiğinin farkında değil herhalde, chpkk işbirlikçi, ahlaksız. Partiyi temsil ediyor.
 • Yanıtla

Trakya

Bu adam ne çıkarsa azindan, b..luk çıkıyor. Birde güzel şey söyle yaaaaaa 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23