• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

'Kur’ansız vahşiler, Kuran-ı Kerim şehitlerinin kanlarında boğulacak'

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yalçın Topçu, ““Kur’ansız vahşileri Kuran-ı Kerim şehitlerinin mübarek kanları boğacak. Allah, vatan, bayrak diyerek şehadete koşan şehit Orhan’ımıza Kuran ümmetinden selam olsun” dedi.

2018-03-14 15:57:00 - 2018-03-14 16:53:51
'Kur’ansız vahşiler, Kuran-ı Kerim şehitlerinin kanlarında boğulacak'

Hakan ÖZTÜRK/Ankara- Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Kur’ansız vahşiler, Kuran-ı Kerim şehitlerinin mübarek kanları boğacak. Allah, vatan, bayrak diyerek şehadete koşan şehit Orhan’ımıza Kuran ümmetinden selam olsun” dedi.

AKİT TV’Yİ MAKAMINDA KABUL ETTİ

Ankara Üniversitesi Öğrenci Konseyi’ni ve AKİT TV Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki makamında kabul eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Akit Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu’ndan ve yayınlarımızdan övgüyle bahsetti. En zor zamanlarında kendisine sadece Akit Medya Grubu’nun ve Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Karahasanoğlu’nun sahip çıktığını belirten Yalçın Topçu, “Akit Medya Grubu, bugüne kadar sürekli mağdurların ve mazlumların yanında yer almıştır” açıklamasında bulundu.

“KURANSIZ VAHŞİLERİ KUR’AN-I KERİM ŞEHİTLERİ, KANLARINDA BOĞACAK”

Zeytin Dalı Harekatı’nda hain teröristlerin Kur’an-ı Kerim’e tuzakladığı el yapımı patlayıcı sebebiyle şehit olan Uzman Çavuş Orhan Sürmen’le ilgili de dikkat çeken ifadelerde bulunan Topçu, “Kur’ansız vahşiler, Kuran-ı Kerim şehitlerinin mübarek kanları boğacak. Allah, vatan, bayrak diyerek şehadete koşan şehit Orhan’ımıza Kuran ümmetinden selam olsun. Allah, vatan, bayrak diyerek şehadete koşan şehit Orhan’ımıza Kuran ümmetinden selam olsun” dedi.

“EMPERYALİST GÜÇLERİN MAŞALARI…”

“Sınırlarımızın ve vatandaşlarımızın mal ve can güvenliğini sağlamak ve kardeşlerimizin yaşadığı sınır komşumuz Suriye topraklarının parçalanmasına engel olmak, aynı zamanda da o toprakları asıl sahibi olan Arap - Türkmen - Kürt kardeşlerimize iade etmek, bunlarla birlikte Kürt’ün, Türkmen’in, Arap’ın kanını döken, onları yurtlarından süren emperyalist güçlerin maşaları PKK, KCK, YPG, PYD, DEAŞ, FETÖ ve DHKP-C gibi terör örgütlerinin de kökünü kazımak için BM’nin 51. maddesine dayanarak gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekâtı’nın zaferle neticelenmesini Cenabı Hakk’tan niyaz ediyorum” diyen Topçu, “Rabbim bizleri de şehitlerimizin şefaatine nail etsin. Gazilerimize şifa versin” duasında bulundu.

“GÜNEYİMİZDEKİ MESELE ASLA BİR KÜRT-TÜRKMEN MÜCADELESİ DEĞİLDİR”

“Kürt’ü, Arap’ı, Türkmen’i, Çerkez’i, Alevi’si, Sünni’si ile büyük Türk milletinin her bir ferdine birlik, dirlik, sebat, sabır ve güç versin” diyen Topçu, “Güneyimizdeki mesele asla bir Kürt-Türkmen mücadelesi değildir. Mesele; Kürt’ün, Türkmen’in, Arap’ın başına 77 düvel tarafından musallat edilen PKK, YPG, PYD, KCK, DEAŞ, FETÖ, DHKP-C terör örgütleri ile Kürt’ün, Türkmen’in, Arap’ın Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milletinin desteği ile vermiş olduğu istiklal ve istikbal mücadelesidir. Bu mücadele Allah’ın yardımı, şehit ve gazilerimizin dökmüş olduğu mübarek kanlar ve bölgede küresel güçlerin attığı bombalarla parça parça olan mavi ve pembe emzikli Kürt, Türkmen, Arap çocuklarının masum kanları hürmetine kazanılacaktır. Çanakkale, Sakarya, Dumlupınar da olduğu gibi yine hep birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.

“SİZLERE BIRAKILAN BİLİM VE AKIL MİRASINI İYİ DEĞERLENDİRİN”

Kendisini makamında ziyaret eden Ankara Üniversitesi Öğrenci Konseyi üyesi öğrencilere de önemli bilgiler veren Yalçın Topçu, “İlahi kader gereği tarihi bir mesuliyetin sahibi olan sizler bu ağır sorumluluğunuz üzere ‘çokluk içinde birlik’ anlayışı ve ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ şuuruyla ,‘Yeni Türkiye’mizi layık olduğu mertebe-i resanete isâl edebilmek için çok çalışmaya’ ve ‘milletimizi en geniş refah, vasıta ve kaynaklarına sahip kılma’ hedefi doğrultusunda ‘milli kültürümüzü muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarma’ vasiyetini yerine getirmeye vazifeliyiz‘ diyecek ve başaracaksınız. Cumhuriyetimizin kurucusunun size hitabını tekrar tekrar okuyun, hatırlayın ve hatırlatın. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür olun. Sizlere bırakılan bilim ve akıl mirasını iyi değerlendirin” dedi.

“DEVLETİMİZLE AYNI MASADA BULUŞTUĞUMUZ İÇİN ONUR DUYDUK”

Ankara Üniversitesi Öğrenci Konseyi adına söz alan Öğrenci Konseyi Başkanı Abdurrahman Onur Alp Halaçlı kendilerini kabul ettikleri için Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’ya teşekkürlerini ileterek “şahsım adına, bugün birlikte burada bulunduğum temsilci arkadaşlarım ve temsil etmekte olduğumuz 70.000 Ankara Üniversitesi öğrencisi adına devletimizle aynı masaya oturmaktan onur duydum. Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız Sayın Yalçın Topçu‘nun kabulüyle üniversite gençliği olarak devletimizle aynı masada buluştuğumuz için onur duyduk, çok mutlu olduk” diye konuştu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23