• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Külliye’den rahatsız olanlar çözümden de rahatsız!

Katıldığı programda basın mensuplarına açıklamada bulunan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "İçerik olarak barolarımız Metin Feyzioğlu neden Külliye’ye gitti demişler. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde en yetkili olan kişinin yanına gittik. Bizim Külliye’ye gitmemizden rahatsız olanlar sorunların çözümünden de rahatsız olanlardır." dedi.

2019-11-10 09:32:00 - 2019-11-10 09:34:29
Külliye’den rahatsız olanlar çözümden de rahatsız!

 Hacı Yakışıklı  Ankara 

Söylemlerindeki değişimlerin sebebini sorduğumuz Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “Fikir değil ama üslup değiştirdim. Bizim Külliye’ye gitmemizden rahatsız olanlar sorunların çözümünden de rahatsız olanlardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye İttifakı sözü bir tehlike karşısında söylenmiştir. Bu ittifakı önemsiyorum” dedi.

Her insan değişir

Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) tarafından düzenlenen sohbet programına katılan Feyzioğlu, şöyle devam etti: “Öncelikle hiçbir insan dünle aynı olamaz. Hepimiz birbirimizden bir şeyler görüp öğreniyoruz. Benim istikametimde de davamda da hiçbir değişiklik yok. Bu ülke refah içerisinde yaşasın, özgür hissetsin, fikirler serbestçe tartışılsın istiyorum.

Ha FETÖ ha YPG/PKK!

Türkiye’nin büyük bir darbe girişimi geçirdiğini hatırlatan Feyzioğlu, şöyle devam etti: “Eğer darbe başarılı olsaydı Türkiye FETÖ üzerinden ABD’ye teslim edilecekti. Başarılı olmazsa iç savaşa sürüklenecek bir girişimdi. Her ikisi de Türkiye’yi aynı yere sürükleyecekti. Amaç bugün bizim Barış Pınarı Harekatı ile kırdığımız amaçtan farklı değildi. Vazgeçmiyorlar ve vazgeçmeyecekler. Burada hedef güneyimizde bir terör devleti kurmaktır. Bu devlet vasıtasıyla Türkiye’den bir parça koparmaktır. İran’dan parça almaktır. Irak’tan zaten bir parça aldılar. Suriye’den de alacaklarını düşünürken Türkiye olaya el koydu. Sonuçta petrol ve doğalgaz koridorunun kendi ellerinde kalmasını sağlamaktır. Hatay’ın bizden koparılmasını sağlamaktır.

Ben merkezdeyim

Hiçbir siyasi parti ile ilişkisi olmadığını belirten Feyzioğlu, şunları kaydetti: “Hiçbir siyasi partide hiçbir göreve talip değilim. Olmadım ve olmayacağım. Doğrudan Türkiye Cumhuriyetine hizmet etme şansım vardır. Milliyetçiliği reddeden hiçbir düşünceyle benim bir araya gelmem söz konusu olamaz. Türklüğü, Türk milletini, içinde Türk geçen bir kavramı kim reddederse benim onunla işim olmaz.

Hakiki Müslüman vatanseverdir

Milletin adını telaffuz edemeyenle benim işim olmaz. Mustafa Kemal Atatürk hiçbir siyasi partinin tekelinde değildir. Türk milliyetçisiyim dediğim için topa tutulacaksam bundan mutluluk duyarım. Hakiki Müslüman, hakiki vatansever olmak lazım. Ben merkezdeyim; solu sağı reddediyorum. Üslup değiştirdin mi derseniz evet değiştirdim. Cumhurbaşkanı bir tehlikeyi gördüğü için Türkiye ittifakı dedi. Türkiye ittifakı olarak ayaklarımızı sımsıkı Türk köklerine bağlayalım dedi. Türkiye ittifakından rahatsız olanlar bizden de rahatsızlar.

Külliye üst makam

Bazı baro başkanları ve yönetiminin yaptıklarını anlamadığını dile getiren Feyzioğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “İçerik olarak barolarımız Metin Feyzioğlu neden Külliye’ye gitti demişler. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde en yetkili olan kişinin yanına gittik. Çözüm orda olduğu için gittik oraya. Cumhurbaşkanı Türkiye’nin anayasaya göre siyasette sorumlu en üst organını temsil eder. Külliye’de niye yapıldı, dediler. Ben yapmıyorum bunu Yargıtay yapıyor. Bizim Külliye’ye gitmemizden rahatsız olanlar sorunların çözümünden de rahatsız olanlardır.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23