• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Kritik toplantı sona erdi: Türk savunma sanayii hedef alınıyor!

Türk savunma sanayiinin açık veya gizli ambargolarla hedef alındığı vurgulanan Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısının ardından yapılan açıklamada, "Tam bağımsız savunma sanayii hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir." denildi.

Yeniakit Publisher
2021-03-02 19:37:00 - 2021-03-02 20:10:46
Kritik toplantı sona erdi: Türk savunma sanayii hedef alınıyor!

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısında, Türk savunma sanayiinin açık veya gizli ambargolarla hedef alındığı vurgulandı.

Toplantı 2 saat sürdü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki basına kapalı toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Toplantıda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan hazır bulundu.

Türk savunma sanayii ambargolarla hedef alınıyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik konuların ele alındığı bildirildi.

Bu kapsamda, haberleşme ve bilgi sistemleri, mühimmat ve füzeler, muhtelif platformlar, modernizasyonlar ve yeni teknolojilere ilişkin çeşitli projelerin karara bağlandığı ifade edildi.

"Toplantıda, Türk savunma sanayiinin açık veya gizli ambargolarla hedef alındığı vurgulandı" bilgisi verilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde daha güçlü ve sistematik çalışmanın, kurumlar arası koordinasyonun ve maliyet etkin yönetimin önemine işaret edildiği belirtildi.

Tam bağımsız savunma sanayiide kararlılık

Açıklamada, "Türkiye, yerli ve milli sistem ve teknolojilerin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimindeki kararlılığıyla tam bağımsız savunma sanayii hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir." ifadelerine yer verildi.

 

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

NİĞDELİ

GAVURLARIN KARŞISINDA YALNIZ DEĞİLSİN REİS.PARTİ PIRTI MESELE DEĞİL.MÜCADELEN MÜCADELEMİZDİR.HEMDE AİLECEK.YAŞASIN BİRLİK BERABERLİK.TÜM DÜNYADA GAVURLARA KAFA TUTAN BAŞKA DEVLET BAŞKANI VARMI?
 • Yanıtla

deniz

YERLİ MİLLİ SAVUNMA SANAYİ GÜÇLENDİRİLMELİ TAM BAGIMSIZ OLMANIN YOLU SAVUNMA SANYAİNİN ÇOK GÜÇLÜ OLMASINDAN GEÇER MİLLİ YERLİ OLMALI BİR SAVAŞ ESNASINDA HAÇLI DAN BANA ŞUNU BUNU MU VER DİYECEĞİZ VERMEZLER ONUN İÇİN KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ TIRNAĞIN VARSA SAÇINI KAŞIRSIN SAVUNMA SANAYİNDE BEYİNLERİ TOPLA YAP ÜRET AVRUPAYI ABD Yİ GEÇ YAPABİLİRİZ VE YAPIYORUZDA BEN BU MİLLETE İNANIYORUM TAŞI SIKSA SUYUNU ÇIKARTACAK BİR GENÇLİK VAR
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23