• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

KPSS sorularını FETÖ mü çaldı? 2022 KPSS soruların kim sızdırdı?

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumundaki bazı soruların Yediiklim Yayınlarının deneme sorularında yer aldığı ortaya çıktı. KPSS 2022 genel yenerek ve genel kültür soruları ile ilgili iddiaları sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Devlet Denetleme Kurumu hemen olaya el attı. ÖSYM tarafında ise mevcut ÖSYM başkanı Halis Aygün görevden alındı yerine Bayram Ali Ersoy atandı. Yapılan KPSS sınavı ve yapılacak olan KPSS sınavları derhal iptal edildi ve yeni KPSS takvimi 17 Eylül’de başlayacağı duyruldu. KPSS sorularındaki skandal gelişmelere ilişkin olarak KPSS sorularını FETÖ mü çaldı? 2022 KPSS soruların kim sızdırdı? soruları merak edilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika KPSS açıklaması geldi.

Yeniakit Publisher
2022-08-06 13:31:00 - 2022-08-06 13:35:54
KPSS sorularını FETÖ mü çaldı? 2022 KPSS soruların kim sızdırdı?

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi'de Rusya Devlet Başkanı Putin'le yaptığı görüşme sonrası dönüşte gazetecilerin sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KPSS soruşturmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

KPSS sorularını FETÖ mü sızdırdı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan KPSS skandalına ilişkin olarak şunları söyledi: "FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük. Durumu gördükten sonra, ben ÖSYM başkanı olan arkadaşımızı da bir zan altında bırakmak istemem ama soruşturmaların hayırlı bir netice vermesi noktasından hareketle kendisini görevden almak suretiyle oraya hemen, 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık. Bu atamayla beraber de hemen ekibini en güzel şekilde kurması için talimat verdik. Üst düzey de bir ekip oluşturduk ve bu ekiple çalışmalarına anında başladılar. Atamayı yaptığımız gibi çalışmayla da hemen ertesi sabah çıktı basın toplantısını yaptı ve önümüzdeki ayın 17’sinde de süreci başlatma kararını aldık. Sınavı iptal edilenlerden herhangi bir ücret talebi de kesinlikle olmayacak. ÖSYM, bundan sonraki süreci, kademeleri de inşallah en güzel surette devam ettirerek, şaibeleri de ortadan kaldırarak yoluna devam edecek.*

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23