• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Köşe bucak kaçan Hakkı Köylü’ye Metiner’den çağrı: ‘Yüce Divan'a gidilmeli’ dedin mi? çık açıkla!

AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, Ahmet Davutoğlu’nun vahim iddiasına ilişkin günlerdir suskunluğunu koruyan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü’ye sert tepki gösterdi. “Eski Başbakan Yüce Divan konusunda o tarihte Komisyon Başkanı olan Hakkı Köylü hakkında çok vahim bir iddiada bulunuyor ama nedense Hakkı Köylü sessiz kalıyor. Yüce Divan FETÖ’nün çok ciddi bir hamlesiydi. 17/25 operasyonun Reis’i itibarsızlaştırıp darbelemeyi amaçlayan son ayağını oluşturuyordu. Hakkı Köylü çıkıp konuşmalıdır. Konuşmazsa ciddi zan altında kalır.” dedi.

Yeniakit Publisher
2020-01-11 17:46:00 - 2020-01-11 18:38:45
Köşe bucak kaçan Hakkı Köylü’ye Metiner’den çağrı: ‘Yüce Divan'a gidilmeli’ dedin mi? çık açıkla!

 

Mehmet Özmen  yeniakit.com.tr

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Davutoğlu’nun kendisiyle ilgili iddialarına 120 saattir suskun ve 120 saattir yeniakit.com.tr’nin sorularına cevap vermemek için köşe bucak kaçıyor. Eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, Hakkı Köylü’nün açıklama yapmaktan kaçmasını “manidar” olarak değerlendirdi.

“Çok manidar ve üzücü buluyorum”

Eski Başbakan Yüce Divan konusunda o tarihte Komisyon Başkanı olan Hakkı Köylü hakkında çok vahim bir iddiada bulunduğunu hatırlatan Mehmet Metiner, “Ama nedense bu dönemde de önemli bir komisyonun başkanı olan Kastamonu Milletvekilimiz Hakkı Köylü sessiz kalıyor. Kaç gün geçtiği halde çıkıp bir açıklamada bulunmuyor. Doğrusu bunu çok manidar ve üzücü buluyorum.” dedi.

“Hakka Köylü’nün suskunluğu siyaseten büyük bir sorun”

“Sükut ikrardan gelir!” atasözüyle Hakkı Köylü’ye çağrısını yineleyen Mehmet Metiner, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hakkı Köylü’nün sessizliği bu anlama geliyorsa siyaseten büyük bir sorun bu. Değilse çıkıp işin gerçeğini açıklamalı. Hakkı Köylü’nün yeniakit.com.tr’nin sorularından neden kaçtığını, Davutoğlu’nun iddiasıyla ilgili günlerdir neden suskun kaldığını kamuoyu merak ediyor.”

“Hakkı Köylü çıkıp konuşmalıdır”

17/25 Aralık’ta FETÖ’nün yargı aracılığıyla darbe girişiminde bulunarak Türkiye’ye büyük bir ihanette bulunduğunu belirten Mehmet Metiner, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yüce Divan FETÖ’nün çok ciddi bir hamlesiydi. 17/25 operasyonun Reis’i itibarsızlaştırıp darbelemeyi amaçlayan son ayağını oluşturuyordu. Şimdi bununla ilgili Hakkı Köylü’ye atfen bir iddiada bulunuyor ve Köylü’nün ‘Yüce Divan’a gönderelim!’ görüşünde bulunduğunu söylüyor. Bu siyasi tarihin yazılmasında çok önemli bir iddiadır. Şayet bu doğruysa Hakkı Köylü’nün rolü ayrıca tartışmalı hale gelir. Değilse Davutoğlu’nun FETÖ’cü operasyonda nasıl bir rol yüklendiği konusu gündeme gelir. Sadece Davutoğlu’nun değil o dönem Arınç vb Davutoğlu’yla beraber hareket eden siyasi aktörlerin iltisakları konusunda da ciddi tartışmaları beraberinde getirir. O yüzden Hakkı Köylü çıkıp konuşmalıdır. Konuşmazsa ciddi zan altında kalır. Şahsen bu sessizliği manidar ve üzücü bulduğumu da vurgulamak isterim.”

"Annesi yoğun bakımda" iddiası yalan çıktı!

Yeniakit.com.tr muhabirleri, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun, "Hakkı Köylü, 17/25 Aralık sürecine ilişkin bana ‘Yüce Divan’a gidilmeli’ dedi" açıklamasından sonra AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü’ye ulaşmaya çalıştı. Köylü’nün muhabirlerimizin telefonlarına cevap vermemesi üzerine TBMM’deki danışmanına not bırakıldı. Danışmanına bırakılan notla ilgili de hiçbir dönüş yapmayan AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü, muhabirlerimizin sorularına 4 gün boyunca cevap vermekten kaçındı. Israrlı aramalar sonrası vekilin bir danışmanından 8 Ocak’ta "Ben sorunuzu Başkana ilettim. Annesi yoğun bakımda olduğu için sizin telefonlarınıza cevap veremiyor olabilir" açıklaması yapıldı.

Diğer danışmanı "annesi yoğun bakımda" iddiasını yalanladı!

AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü’nün Ayhan isimli diğer danışmanı ise yeniakit.com.tr’ye, "Annesi ufak bir rahatsızlık geçirdi, doğru ama yoğun bakımda değil. Hatta bugün sabah (08 Ocak 2020) eve geçecekti annesi. Zaten annesi 93 yaşında ve ara sıra küçük rahatsızlıkları için hastaneye gidip geliyor. Yoğun bakımda olduğu kesinlikle doğru değil" açıklamasında bulundu.

Neden açıklama yapmaktan kaçıyor?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun iddiasıyla ilgili günlerdir kamuoyuna bir açıklama yapmayan Ak Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, “Sayın Milletvekili, Ahmet Davutoğlu’nun ‘Hakkı Köylü, 17/25 Aralık sürecine ilişkin bana ‘Yüce Divan’a gidilmeli’ dedi.’ yönündeki iddiaları doğru mudur? Bu konuyla ilgili bir açıklamanız olacak mı?” şeklindeki mesaj yoluyla gönderdiğimiz soruları da günlerdir cevapsız bırakıyor.

Ne olmuştu?

FETÖ sevici T24’e konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "17 Aralık'ta Yüce Divan olmalıydı. 17-25 Aralık açık seçik bir FETÖ darbe girişimiydi. Daha önce 7 Şubat'ta MİT'e ve müsteşarımıza hamle yapmışlardı. Buna karşı dik durmuştuk. Ancak arkadan bu hamleyi yaptılar. 17 Aralık'ta itham edilen bakan arkadaşlarla ilgili ise benim farklı bir duruşum oldu. Bu arkadaşların Yüce Divan'a giderek aklanması gerektiğini düşünüyordum. Hatırlarsınız 17 Aralık'ı araştırmak için Meclis'te bir komisyon kurulmuştu. İçlerinde 9 AK Partili üye de vardı. Onlar belgeleri incelemişti. Ben hem onlardan bilgi aldım, hem belgelere baktım, hem de komisyon başkanı Kastamonu Milletvekilimiz Hakkı Köylü ile görüştüm. Hepsi 'Bir bakanınki usulsüzlük diğerleri ile ilgili iddialar ciddi, Yüce Divan'a gidilmeli' diyordu.” açıklamasında bulunmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

OFLU BABA

INSANOGLU CIG SUT EMMISTIR HER TURLU KALLESLIGI BEKLEYECEKSIN 
 • Yanıtla

Tr.

Usta benim anladığım kimse Fetö'nün siyasi ayağına dokunamıyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23