• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

‘Koronavirüsün şerri ne zaman kırılacak?’ sorusuna dikkat çeken cevap! Tarih veren Cübbeli Ahmet Hoca: Bir atımlık barutumuz varsa o gece kullanacağız!

Koronavirüsün ne zaman biteceğine yönelik soruları cevaplayan Cübbeli Ahmet Hoca, Ramazan’ın ilk 10 gününün rahmet günleri olduğunu bildiren Hadis-i Şerif’i hatırlattı. 4 Mayıs’ta Ramazan’ın ilk 10 gününün biteceğini söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, dua etmenin de öneminden bahsederek, “Salıyı çarşambaya bağlayan geceyi özellikle itina ile kollayacağız. Bir atımlık barutumuz varsa o gece kullanacağız” dedi.

Yeniakit Publisher
2020-04-07 08:58:00 - 2020-04-07 09:21:22

 yeniakit.com.tr  Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, kendisine yönlendirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ne zaman biteceğine yönelik soruyu cevapladı. Kesin tarih vermeyen Cübbeli Ahmet Hoca, Resulü Ekrem Efendimiz’in (s.a.s) meşhur Hadis-i Şeriflerinde buyurduğu, “Evveli rahmettir, ortası mağfirettir, ahiri cehennemden beraattir” ifadesini anımsattı. 4 Mayıs’ta Ramazan-ı Şerif’in 10 gününün biteceğini işaret eden Cübbeli Ahmet Hoca, dua etmenin de önemini hatırlatarak, “Hastalığın kalkması için dualar edeceğiz. Salıyı çarşambaya bağlayan geceyi özellikle itina ile kollayacağız. Bir atımlık barutumuz varsa o gece kullanacağız abi.” dedi. Ahmet Hoca, kul hakkı olanların hak sahipleriyle helalleşmeleri gerektiğini ve nasuh tövbesi ile Allah’a dönmek gerektiğini de sözlerine ekledi.

Cübbeli Ahmet Hoca, 4 Nisan 2020 tarihli haftalık sohbet programında, kendisine yönlendirilen, “Koronavirüsün şerri ne zaman kırılır?” sorusunu cevapladı.

Rüya görmedim, kahinlik bilmem, astrolog mastrolog hiç değilim” diyen Cübbeli Ahmet Hoca şunları ifade etti:

Mesela bir Hadis-i Şerif var. Ne buyuruyor Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem, ‘Ramazan ayı öyle bir aydır ki üçe bölünmüştür. Evveli rahmettir, ortası mağfirettir, ahiri cehennemden beraattir.’ Rahmet ne demek? Rahmet acımak demek. Merhamet de aynı kökten geliyor. Allah-u Teala bu ümmete ne zaman acıyor? Ramazan’ın ilk on günü rahmet faslıdır. Yani çok acımasının eseri zuhur ediyor.

Birkaç seneler evvel Ramazan’ın başı da çok sıcak oluyordu. Ağustosta Ramazan vardı. Ben o zaman da diyordum ki, ‘Ya evveli rahmettir, Allah bir kolaylığını verecektir.’ Hep Ramazan’ın ilk haftası serin olur, bulutlu olur, yağmurlu olur.

Ben bu Hadis-i Şerif’ten bir tefaülde bulunarak; Ramazan-ı Şerif’in ilk 10 günü bittiğinde 11’inci güne girilirken rahmet faslı tamamen üzerimize tecelli ettiğinde, rahmet faslının tecellisi hitama erdiğinde, ümit ediyorum, güzel bir yorumda bulunuyorum. Bu ne zamana tekabül ediyor, 4 Mayıs’a tekabül ediyor. 4 Mayıs günü Ramazan’ın 10’u bitiyor.”

Hastalığın kalkması için dualar edeceğiz” diye konuşan Cübbeli Ahmet Hoca, sözlerini şöyle sürdürdü: “Salıyı çarşambaya bağlayan geceyi özellikle itina ile kollayacağız. Bir atımlık barutumuz varsa o gece kullanacağız abi. Ama kul hakkı ile helalleşmek ve tövbe-i nasuh ile Allah’a dönmek… Bitti. Zaten öleceğiz, ölüyoruz daha hala mı tövbe etmeyeceğiz?

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Abdulkerim Erakn

cüppeli ahmet lütfen aciklasin kertenkeleyi Allahin bize emanet ettigi yaratigi öldüren cennete gider diyor bunu acmali nereden duydugunu söylesimn bu bir suctur.
 • Yanıtla

ADAMGİBİADAM

ALLAH senden Razı olsun Hocam her zaman görevinin başındasın o kadar hastalıgına ragmen Ümmet için mücadelenden vazgeçmedin Rabbim saglık sıhhat versin başımızdan eksik etmesin
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı