• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Koronavirüs ölümleri sonrası yapılan otopsi sonuçları açıklandı

Koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden hastalar üzerinde yapılan otopsi, korkunç bir gerçeği ortaya çıkardı. Yapılan incelemeler sonucu koronavirüsün ölümden sonra da akciğerlerde yaşadığı tespit edildi.

Yeniakit Publisher
2020-03-26 21:44:00 - 2020-03-26 22:55:25
Koronavirüs ölümleri sonrası yapılan otopsi sonuçları açıklandı

Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden 29 hasta üzerinde yapılan incelemeler korkunç bir gerçeği ortaya çıkardı. Uzmanlar, Covid-19 sebebiyle hayatını kaybeden hastaların üzerinde yaptıkları otopsi sonucu, koronavirüsün hayla akciğer üzerinde varlığını devam ettirdiğini gözlemlediklerini açıkladı.

"Birçok organa kalıcı hasar veriyor"

Öte yandan koronavirüs ile ilgili çeşitli araştırmalar devam ediyor. Uzmanlar son edindikleri bilgilere göre, bu salgının öncelikle akciğerleri, daha sonra kalp, karaciğer, böbrek gibi hayati organları hedef aldığını ve bu organlara kalıcı hasarlar verebileceğini söyledi.

"Birçok enfeksiyona yol açabiliyor"

Konuyla ilgili çeşitli değerlendimelerde bulunan Pekin Üniversitesi Hastanesi Bulaşıcı Hastalıklar Bölüm Başkanı Wang Guiqiang, yaptığı bir açıklamada, koronavirüsün ölümden sonra sadece akciğerlerde yaşamakla kalmadığını, bağışıklık sistemini de önemli ölçüde zayıflattığını belirtti. Guiqiang, bu bağışıklık sisteminin zayıflamasıyla birlikte, bakteri ve mantar enfeksiyonu gibi birçok enfeksiyonun oluşma riskini yükselteceğini ifade etti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bahattin

Virüsler kendilerini kristalize edip, her organınızda, kısaca bütün vücutunuzda dolanabilir. Uygun bulmaz ise; ter ve sidik yoluyla dışarı çıkar. Toprakta ya bir bitkiye ya da bir hayvana girer, bu sefer de bri şekilde yeni vücuta konar, yerleşir. Bakar ki bu bünye, vücut tam ona göre; kristal taş halinden; canlı bir organizmaya dönüşür! Yani Allah ne derse o olur. Bunu üreten, salan da ben yaptım zanneder. Allah'ı unutmayın, Allah'a dönün...
 • Yanıtla

Tata Tonga

Ne yani virüs sonsuza kadar mı yaşıyor? Hücreler ölünce virüs de belli bir müddet sonda ölür. Belki hücre ölümünden bir süre önce, belki belli bir süre sonra. Bilim adamları incelerse bunu (kaç dakika, kaç saat veya kaç gün) ortaya çıkartır.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23