• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"Korona nedeniyle toplu mezar kazıldı" iddialarına Belediye Başkanı son noktayı koydu

'Isparta'da koronavirüsten ölenler için toplu mezar hazırlandı' iddialarına ilişkin Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'den açıklama geldi.

Yeniakit Publisher
2020-04-07 15:50:00 - 2020-04-07 17:07:02
"Korona nedeniyle toplu mezar kazıldı" iddialarına Belediye Başkanı son noktayı koydu

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, sosyal medyada yer alan 'Isparta'da yeni tip koronavirüsten ölenler için toplu mezar hazırlandı' iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Başdeğirmen, şuanda kentte hiçbir mezarlığa koronavirüsten hayatını kaybeden bir cenazenin defnedilmediğini açıkladı.

Çin'den tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında pazar ve market gibi yerlere maskesiz girmek yasaklandı. Bunun üzerine Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, şehrin en büyük pazarlarından birisi olan Salı Pazarı girişinde vatandaşlara maske dağıttı. Maske dağıtımının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Başdeğirmen, sosyal medyada çıkan 'korona virüsten ölenler için Isparta'da toplu mezarlar hazırlandı' iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Başdeğirmen, kentte koronavirüs nedeniyle toplu mezar hazırlanmadığını söyledi.

Kent merkezindeki bir mezarlıkta hazırlanan 15 mezar yerinin sosyal medyada farklı gösterilmeye çalışıldığını ifade eden Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, "Bizim felaket tellallarımız var. Sanki Isparta'da virüsten toplu ölüm varmış gibi göstermeye çalıştılar. Bizim 300 tane hazır mezarımız var. Mezarları açıyoruz altyapılarını yapıp, vatandaşlarımız ihtiyaçları için bekletiyoruz. Görüntüde olan yerde sadece 15 mezarlık var. Bu 15 mezarlığı Türkiye gündeminde toplu mezar haline getirdiler. Bunlar halkımızı telaşlandıran üzücü olaylar" dedi.

"Hazır mezar tutmak zorundayız"

Yaklaşık 300 bin kişinin yaşadığı bir şehirde hazır mezar bulundurmak zorunda olduklarına değinen Başdeğirmen, "Günde 10-12 cenaze olan bir şehirde yaşıyoruz. Önceden hazırlamazsak nasıl yetiştireceğiz bunları? Bu yapılan çalışmalardan ne elde etmek istediklerini bilemiyoruz. Bunları yapan kişileri kınıyorum. Vatandaşlarımız da bu konuda duyarlı olsun. Sosyal medyada kendisinin çektiği bir videonun paylaşımından çok mutlu olan insanlar var ama bunun nereye gittiğini bilen insanlar yok" diye konuştu.

Isparta'da korona virüs şüphesiyle sadece bir cenazenin gömüldüğünü belirten Başdeğirmen, o kişinin de Kovid-19 testinin negatif çıktığını açıkladı. Isparta'daki mezarlara korona virüsten ölen hiçbir kimsenin defnedilmediğini kaydeden Belediye Başkanı Başdeğirmen, "Korona virüsten dolayı iki kişi hayatını kaybetmiştir. Onlar da Isparta dışından gelen misafirlerimizdendir. Onların cenazeleri memleketlerine bizim araçlarımızla gönderilmiştir. Isparta'da vakalar var ama ölüm yoktur" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hayrettin

Bu yalan haberleri ilk kim ortaya atıyorsa onu alıp en ağır ceza ile cezaşandırmak lazım yoksa bu insanlarla baş etmek mümkün değil .
 • Yanıtla

emin

chp.... neler temenni ediyorlar. binler, onbinler ölsün yeter ki tayyip gitsin, bunu bayağı bayağı dillendiriyorlar orada burada. bunlara bu kadar koymuş tayyip. musul daki konsolosluk krizinde, süleyman şah sembolik makamının taşınması olayında da hep ellerini oğuşturdular, pek çok benzer olayda da. bunlar böyle insanlıktan uzaklar, yeterki kendilerinin yolu açılsın.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23