• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Körfez’den Küstah çıkış! Suudi Arabistan, Libya’da Türkiye’ye karşı koyabilir!

Suud Kralı Selman’ın Yunanistan Dışişleri Bakanı ile görüşmesini el-Arab gazetesine yorumlayan ismi açıklanmayan Körfezli bir kaynak, “Suudi Arabistan’ın Libya’da Türkiye’ye karşı koyabilecek güçte olduğunu” dedi.

2020-01-20 23:25:00 -
Körfez’den Küstah çıkış! Suudi Arabistan, Libya’da Türkiye’ye karşı koyabilir!

 yeniakit.com.tr 

Türkiye’nin Libya’da süren iç savaşı bitirmek için gösterdiği çaba sonucu toplanan Berlin Zirvesi’nin yankıları sürerken, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz’in Libya’daki çatışmayı körükleme çabaları dikkat çekiyor. Almanya’daki zirve ile eş zamanlı olarak Riyad’da Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ı ağırlayan Suudi Kralı Selman’ın görüşmesine ilişkin Suudi Arabistan’ın Şarku’l-Avsat gazetesi,Yunanistan arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesinin yollarının ele alındığı” bilgisini paylaşırken, görüşme ile alakalı detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

İsimsiz kaynak Türkiye’ye savaş açtı

Londra’da Birleşik Arap Emirlikleri finansmanıyla yayımlanan el-Arab gazetesi, zirveye ilişkin yayımladığı haberinde ismi açıklanmayan bir Suudi kaynağın ziyaretin Türkiye’ye yönelik mesaj olarak yorumlanması gerektiği görüşüne yer verdi. Türkiye ile meşru Libya hükümeti arasında imzalanan anlaşmanın “kanunsuz” olarak nitelendiği haberde ismi açıklanmayan kaynak, “Suudi Arabistan’ın Libya’da Türkiye’ye karşı koyabilecek güçte olduğunu” ifade ettiğini belirtti.

“Suud’un yumuşak gücü var”mış!

Kaynak, Suudi Arabistan’ın Libya’da Türkiye’yi kuşatabileceğini, bunun için Suud’un “yumuşak gücünün” mevcut olduğunu ancak Türkiye’nin ise bunlardan yoksun olduğunu iddia etti. Suudi Arabistan, BAE ile birlikte Ortadoğu ve Libya’da Türkiye karşıtı iki siyasi güç olarak tanınıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ATIF ILMAZ

YEMENE GÜCLERI YETMIYOR, YAVSAKLAR KONUSMUS.... NERDE BUNLARDA TÜRKLERIN KARSISINA CIKACAK ...
 • Yanıtla

Nur

Hööööst ufak atın civcivlerde yesin süidi istiyorsa kaşırız fazla dolandırmadan kafa göz gireriz yani kafir dostu suidilerin sonu geliyor çoook azdılar çok ümmetin yüzkaraları korkaklar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı