Koç’un Bizans aşkı

CHP’nin İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na lojistik destek veren Koç Holding’in, Bizans kültürünü de hortlatmaya çalıştığı ortaya çıktı.

20 Haziran 2019 Perşembe 10:24
Koç’un Bizans aşkı

 Hakkı Bilir  İstanbul 

Yunanlıların yere göğe sığdıramadığı CHP’nin şaibeli adayı Ekrem İmamoğlu’na, özel jet tahsis ederek kamuoyunun tepkisini çeken Koç Holding yöneticileri, Bizans’ın köhne mirasına da sahip çıkıyor. Koç Holding’in bu yıl 5’incisini düzenleyeceği Uluslararası Sevgi Gönül Bizans Araştırmaları Sempozyumu’nda, yeryüzünün en fitne medeniyetinin propagandasının yapılması hedefleniyor. 24-26 Haziran tarihlerinde Vehbi Koç Vakfı ve Koç Üniversitesi Stavros Nıarchos Vakfı’nın ortaklaşa düzenleyeceği sempozyumun konusu ise oldukça dikkat çekiyor.

Bizans Anadolu’suymuş!

Bizans Anadolu’su: Mekan ve Topluluklar’ başlığı adı altında gerçekleştirilecek sempozyumun düzenlenme amacı şu sözlerle ifade ediliyor: "Bizans dönemine yönelik, Türkiye’deki bilimsel araştırmaların yaygınlaşması, toplumun Bizans kültür mirasına sahip çıkması için önemli çalışmalarda bulunan Sevgi Gönül anısına düzenleniyor.

Kültürel miras bilincini arttırmak, bu alana yönelik çalışmaların yaygınlaşmasını sağlamak ve genç Bizans araştırmacılarına destek olmak” istedikleri de sempozyumun duyuru metninde deklare ediliyor.

Hortlatma çabaları

Toplamda üç gün sürecek sempozyumdaki oturumlar ise mahiyeti itibariyle fecaat taşıyor. Oturumlarda, Anadolu’nun kadim değerleri Bizans ile özdeşleştirmeye çalışılırken, kadim coğrafyamızı Türk İslam medeniyetinin değil, Bizans’ın ihya ettiği mesajının verilmesi hedefleniyor. Sempozyum süresince gerçekleştirilecek, ‘Celaleddin Rumi, Anadolu Hristiyanları ve Yahudileri”, “Tapınağı Yık, Kiliseyi Dik", "Anadolu’nun Kentsel Peyzajının Hristiyanlaşması”, “Surların Ardında ve Kırsalda: Anadolu’daki Bizans Yerleşmelerinin ve Çevrelerinin Yeniden Kurgulanması” isimli oturumlar hem başlıklarıyla hem de mahiyetleri itibariyle dikkat çekiyor.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Haziran 2019 Perşembe 10:24

YORUM YAZ

 • N. KomacN. Komac29 gün önce
  Bu tur tarihi ve kulturel desteklemelere niye bu kadar karsi cikiliyor Turkiye'de.Gercek olan bir sey varsa o da Turkiye'nin yillarca degisik uluslara / dinlere / kulturlere yerlesim bolgesi oldugudur. Tarihi arastirma yapmak icin destek veren kuruluslari niye bu kadar karaliyorsunuz ve bu konuda Turk insanini indoktrine ediyorsunuz bu tur haberlerle, anlasilir gibi degil. Bir gazete olarak lutfen biraz daha duyarli olup, insanlara kin tohumlari ekmek yerine onlara onderlik / bilgi kaynakligi yapiniz
 • Hakan SönmezHakan Sönmez29 gün önce
  Sakın o mesaj 'Aksayı yık, Sleyman mabedini dik!' olmasın?
 • ŞüpeciŞüpeci1 ay önce
  Bu koçların hep hıristiyan olduğundan şüpelendim.Vehbi... mustafa... bunlar hep paravan gibi
 • UyanıkUyanık1 ay önce
  Bir tane dini müessese yapmamış adamlarAyrıca dedeleri mezar çalındı diye belki gayri müslim mezarlığına götürüldüZaten fb nin başında sempati kazansaydı tayyibain karşısına çıkarırlar
 • AkilAkil1 ay önce
  Mimar Sinan in sülalesini araştır mayın en iyisi Koç un sülalesini araştırın ne çıkacakbenim tahminim Yahudi cikar
 • engineerengineer1 ay önce
  bazı dingiller de koç ailesini eleştirirken, diyelim ki,olmaz ya , hani oldu diyelim, yanlışlıkla koç tan bir iş teklifi alsalar, mesela kilise onarımı işi teklifi alsalar, hemen bir tutam tuz alır müteahhitliğine soyunur giderler, peşin parayı işittiniz nasılda gülersiniz değil mi?
 • Yavuz FatihYavuz Fatih1 ay önce
  ..Ayrıca kimi dangalaklarda hedef saptırmak için sinagog örneği veriyor.Konu o değil bu Koç ailesinin ne halt etmeye çalıştığı uyanık dingiller.
 • OsmanlıOsmanlı1 ay önce
  Sizin gibi Bizans torunlarına da bu yakışır.Koç ailesinin geçmişi gün yüzüne çıkarılması.Bunların bu ülkenin evlatları olmadığı büyük ihtimal
 • Mert kaya Mert kaya 1 ay önce
  Hirsiz yunanin destekcisini bitirin .vergi uzmanlari 30dk incelese zaten cezalari keser .kimden korkuyor erdogan zaten dunya karsi ...aci patlican kira calmazmis saldir reis bu bir cihat...kac kisinin ekmegiyle oynayan tekel olan icki satan faizci capulci aile bitirilsin ins.hirsiz yunan adalarimizda selanik imizde rakilar sataplar zina partileri duzenlerken o giritte yatan sehitlerin ruhunu bari kocu bitir ....ceza kes surekli akli basina gelsin ..gelmez ya
 • Ötüken Ötüken 1 ay önce
  Bu girisimi Türk irkina ve tarihine ihanet sayarim. Anadolu‘da neden Ön Türkler (Proto Turcs) üzere arastirmalar yapilmiyor? Türksüz bir tarih düsünülemez.
 • Zeynep ErZeynep Er1 ay önce
  Iyi ki yeniakit var. haberimiz oluyor bu guzel etkinliklerden. Anadolu’nun tum tarihine ve cesitliligine sahip cikmaliyiz. Kesinlikle katilacagim. Tesekkurler yeniakit
 • ihsanihsan1 ay önce
  edirnede avrupanın en büyük sinagogunu kim restore etti? HATIRLAYIN...
 • okurokur1 ay önce
  Zamanında Avrupa’nın en büyük, dünyanın en büyük üçüncü sinagogu olan Büyük Edirne Sinagogu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katılacağı törenle açılıyor.DİYEN MANŞETLERİ HATIRLAYIN
 • ArifArif1 ay önce
  Bunlar nöyle yapiyorsa. Sizde haim nahum kimdir bunu acıklayın milleteki bunların yaptıklarının sebebini millet anlasın.
 • AlperenAlperen1 ay önce
  Fatih mezardan kalsa mezar soyguncusu teneke araba Buzdolabı ve çamaşırmakimesi satarak Türk milletini ve devletini haraça bağlayan, devletin ormanını yağmalayıp üniversite kuran ve de Türk kültürü aleyhine yabancılara ajan yetiştiren bu aileden Türk devleti yavaş yavaş kurtulmalıdır.
 • Yusuf canYusuf can1 ay önce
  Kim Anadolu'ya Bizans anzdolydu deyirsa destek veriyorlar serefsizdir,sütü bozuktur pusttur vede bu Koç ailesi kesinlikle müslüman değildir utanma kar kazandığınız paralar inşallah çocuklarınıza ilaç parası olnaya yetmez,
 • Emine Altin Emine Altin 1 ay önce
  Kimin cocuklarinin oldugunu kanitliyorlar
 • Ahmet TanerAhmet Taner1 ay önce
  Koçun Otokar firmasına milyonlarca dolarlık ihaleyi verenler yunanlımı? Ölmüşüz derdimize yanan yok.
 • abdullahabdullah1 ay önce
  geçen gün TRT HABER de İSTANBUL EDİRNEKAPI TEKFUR SARAYININ MÜZE HALİNE GETİRİLMESİ ile ilgili bir haberde konuşan UZMAN(!) KADIN "istanbulun fethi öncesi "ARAP İSTİLACILAR TARAFINDAN İSTANBUL ÖNLERİNE GELİNDİĞİ" gibi bir ifade kullandı. Selahattin Eyyubi ve sahabe mezarlarını kastetmişti zannediyorum. TRT den ulaşılabilir... TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU BU KADAR KENDİ KÜLTÜRÜNE, İNANCINA, TARİHİNE UZAK ORYANTALİST ZİHNİYETTEKİLERİN hala etkin ve yetkin olmasından dolayı!!!!
 • 1 ay önce
 • bunları biliyorumbunları biliyorum1 ay önce
  demekki bu yahudi artıklarının mallarını elinden geldiğince almayacan ilk iş olarak opete girme
 • MalatyaMalatya1 ay önce
  Koçu ankara asıllı aile bilirler ama koç zamanında Turkiyeye yerleşmiş yahudi bir ailedir şu anki serveti osmanlının serveti ve paralarıdır yani bizim paralarımızla bize artislik yapıyorlar
 • Ke-mal Ke-mal 1 ay önce
  Kızmayın beyler, tc yi kuran islam düşmanı olunca,sonuc böyle oluyor
 • PAYDOSAPAYDOSA1 ay önce
  KOCUN KIZINI YUNANLILAR DESTEKLIYORKOC DENILEN MASKELI YUNANLILARI ARTIK TANIYALIM TÜRKIYEM UYAN ARTIK KOC PARAYI TÜRKIYEDEN KAZANIYOR FAKAT YUNANLILARA CALISIYOR BIZANSLI KAFIRLERIN TOHUMLARI KOC MASKELERI ALTINDA CALISIYOR KIZLARI YUNANLILAR ICIN OGULAR BIZANSLILAR ICIN VAY SEREFSIZIN CIKMALARI BUNLARINDA HANEDARLIGI BITECEK .
 • Bagiye Bagiye 1 ay önce
  Allah bu şerefsiz koçiblislerinin belâlarını versin inşallah.Şerefsiz koç ailesi şerefsiz rockefeller ve rothschild şeytanlarının kuklası..
 • engineerengineer1 ay önce
  "Mescid- i Aksa'nın içinde savaş rüzgarları estiren, bizzat savaş tatbikatı yapan o eşkıya kılıklı insanlar orada Müslümanları katlederken, biz de onların burada sinagoglarını yapıyoruz. İçimde büyük bir kinle söylüyorum bunu.” Bu sözlerin sahibi,akp tarafından restorasyonu devam eden Avrupa’nın en büyük sinagogunun bulunduğu Edirne’nin valisi Dursun Ali Şahin.
 • engineerengineer1 ay önce
  Avrupa’nın en büyük, dünyanın en büyük üçüncü sinagogu olan Büyük Edirne Sinagogu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katılacağı törenle açılıyor. Edirne’de cemaati kalmayan sinagogu, Yahudi Cemaati yalnız bırakmadı. Açılış töreni öncesi sabah saatlerinde sabah duası yapıldı.
 • engineerengineer1 ay önce
  edirnede avrupanın en büyük sinagogunu kim restore etti?
 • AliAli1 ay önce
  Bizansin torunları bizansa sahip çıkar, alparslanin torunları Turkiye ye sahip çıkar
 • ZiyaZiya1 ay önce
  Yahudi çocuğundan başka ne beklenir

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019