• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

KKTC'den işgalci İsrail'e kınama

KKTC Dışişleri Bakanlığı, Mescid-i Aksa'ya baskın yapan ve Filistinlilere insanlık dışı müdahalelerde bulunan İsrail'in hava saldırılarını kınadı.

Yeniakit Publisher
2021-05-12 16:29:00 -
KKTC'den işgalci İsrail'e kınama

KKTC Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırılarını kınadı. Açıklamada Filistin halkının meşru hak ve çıkarlarına saygıya dikkat çekildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "İsrail'in Kudüs'te Mescid-i Aksa'da ibadet eden sivillere yönelik saldırılarını müteakip aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda masum insanın hayatını kaybetmesine ve yüzlerce Filistinli kardeşimizin yaralanmasına yol açan hava saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Bu insanlık dışı saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz" denildi.

"Ortadoğu'da şiddetin sona erdirilmesini istiyoruz"

Mübarek ramazan ayında gerçekleştirilen İsrail saldırılarının ve ayırım yapmadan, orantısız güç kullanılmasının sona erdirilmesi gerektiği belirtilen açıklamada, Filistin halkının meşru hak ve çıkarlarına saygı gösterilmesi gerektiğinin altı çizildi.

Açıklamada, "Ortadoğu'da şiddetin sona erdirilmesi ve diyalog yoluyla uzlaşının sağlanması gerektiğine olan inancımızı vurgulamak istiyoruz" ifadeleri yer aldı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Abd MERT

KKTC kinamista acaba Filistin KKTC yi tanımış mı
 • Yanıtla

Vatansever

Öncelikle İşgalci israilin Kıbrıs’taki varlıklarına el konulmalı. Liman işletmesi hakkı fes edilmeli, satın alıp kurtarılmış bölge statüsündeki yerleşim evlerini boşaltmaları, mal sahibi hakkı verilmemesi gerekiyor. Bunlar Türkiye içinde geçerli olup ivedilikle hayata geçirilmelidir 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23