• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

KK'nın "kaçacaklar" iftirasına Bakan Süleyman Soylu'dan tek kelimelik cevap

Başkan Erdoğan ve yakın çevresinin bir kaçış planında olduğu iftirasını ortaya atan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan tek kelimelik cevap geldi.

Yeniakit Publisher
2022-05-25 15:50:00 -
KK'nın "kaçacaklar" iftirasına Bakan Süleyman Soylu'dan tek kelimelik cevap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz gün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin bir kaçış planının olduğunu iddia ederek tepki çeken açıklamalarda bulundu. Akşam saat 22'de bir video paylaşacağını duyuran Kılıçdaroğlu, sözünü ettiği videoyu paylaşarak bürokratları tehdit etti.

"Siyasi aklın varsa konuş"

Erdoğan ve yakın çevresine ilişkin iddialarını sürdüren Kılıçdaroğlu, tepki çeken açıklamalarını sürdürdü.

Kılıçdaroğlu'na AK Parti'den tepki üstüne geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'nun söz konusu paylaşımının ardından şu açıklamayı yaptı:

"Yanıldığı konuların haddi hesabı yok. En dikkat çekici husus ise Cumhurbaşkanını açık bir şekilde tehdit etmek. Hani belge açıklayacaktı? Devletin kurumlarını işlevsiz hale getirmek istiyor. Aile kavramına ve Cumhurbaşkanlığına saygıdan kaçmaktadır. Vesayetin iradesi altında olduğunu bir keza daha ortaya koydu. Siyasi aklın varsa konuş bak biz sana nasıl cevaplar veriyoruz."

"Kimin kaçtığını millet biliyor"

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ise "15 Temmuz gecesi nereye kimin kaçtığını da bu millet biliyor. Biz Sayın Kılıçdaroğlu'nun kaçmayı çok iyi bildiğinin de farkındayız. 'Kaçacaklar' diyerek ortaya koyduğu tehdit tamamıyla gerçeği saptırmaktır." açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Kılıçdaroğlu'nun iddialarının ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafını paylaşan Soylu, tepkisini tek kelimeyle gösterdi. Bakan Soylu, paylaşımına "Yalancı" notunu düştü.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Rabia Zafer

SN. SŪLEYMAN SOYLU, KESİNLİKLE ÇOK DOĞRU SÖYLŪYOR AYNEN ÖYLE.

ahmet kalanoglu

yalanların bını gectı hala duşuk sevıyeyasızsın 2023 te akp senı kımse kurtaramayacak kılıcdaroglu sen zavallı bır yalancı ıftıracısın
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23