• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kılıçdaroğlu gerçekten Pensilvanya ile telefonda görüştü mü?

Mahmut Övür, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "kendisinin, eşinin ve çocuklarının dinlendiği"ne ilişkin iddiasına verdiği "Türkiye Cumhuriyeti Kılıçdaroğlu'nu dinleseydi, Pensilvanya ile konuşmalarını da duyardık. Kılıçdaroğlu desin ki 'Pensilvanya ile diş muayenesinde konuşmadık'. 15 Temmuz'daki 'Yurtta sulh, cihanda sulh' sloganı hakkında konuşmadık desin." karşılığını köşesine taşıdı. Soylu'nun bu iddiayı ikinci kez gündeme getirdiğine vurgu yapan Övür, "Ama nedense ne Kılıçdaroğlu bu konuda 'yalandır' diye bir açıklama yaptı, ne de çıktığı televizyonlarda 'tarafsızız' diyen gazeteciler bu soruyu sordu" ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2022-01-14 14:56:00 -
Kılıçdaroğlu gerçekten Pensilvanya ile telefonda görüştü mü?

Mahmut Övür, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "kendisinin, eşinin ve çocuklarının dinlendiği"ne ilişkin iddiasına verdiği "Türkiye Cumhuriyeti Kılıçdaroğlu'nu dinleseydi, Pensilvanya ile konuşmalarını da duyardık. Kılıçdaroğlu desin ki 'Pensilvanya ile diş muayenesinde konuşmadık'. 15 Temmuz'daki 'Yurtta sulh, cihanda sulh' sloganı hakkında konuşmadık desin." karşılığını köşesine taşıdı. Soylu'nun bu iddiayı ikinci kez gündeme getirdiğine vurgu yapan Övür, "Ama nedense ne Kılıçdaroğlu bu konuda 'yalandır' diye bir açıklama yaptı, ne de çıktığı televizyonlarda 'tarafsızız' diyen gazeteciler bu soruyu sordu" ifadelerini kullandı. İşte, Övür'ün Sabah gazetesindeki o yazısı:

"Önceki akşam İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, A Haber'de Melih Altınok'un sunduğu "Sebep/Sonuç" programının konuğuydu. Siyasi gündemde çok tartışılacak iddialara ve önemli açıklamalara imza attı. (...)

İçişleri Bakanı Soylu, bir süre önce CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "kendisinin, eşinin ve çocuklarının dinlendiği"ne ilişkin iddiasını da cevapladı. "Türkiye Cumhuriyeti Kılıçdaroğlu'nu dinleseydi, Pensilvanya ile konuşmalarını da duyardık. Kılıçdaroğlu desin ki 'Pensilvanya ile diş muayenesinde konuşmadık'. 15 Temmuz'daki 'Yurtta sulh, cihanda sulh' sloganı hakkında konuşmadık desin." Sanıyorum Bakan Soylu, ikinci kez bu iddiayı gündeme getiriyor. Ama nedense ne Kılıçdaroğlu bu konuda "yalandır" diye bir açıklama yaptı, ne de çıktığı televizyonlarda "tarafsızız" diyen gazeteciler bu soruyu sordu. Oysa ortada bir tanıklık vardı ve Kılıçdaroğlu daha önce danışmanı olan bir diş hekiminin muayenehanesinde Pensilvanya ile görüşmüştü. Ayrıca 15 Temmuz darbecilerinin slogan yaptıkları "yurtta sulh" sözünü ilk kez orada kullanmıştı. Bu iddia Kılıçdaroğlu'nun başından beri Pensilvanya ile özel ilişkisi olduğunu ve 15 Temmuz darbe girişimini bildiğini gösteriyor. Belki de bu yüzden o gece İstanbul'da, Bakırköy Belediye Başkanı'nın evinde kahvesini keyifle yudumlayıp olacakları "izlemekle" yetindi."

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Rahmi İNAN

Bu adamın ne yaptığı belli değil. Karanlık ve güvensiz.. 
 • Yanıtla

Cenkkk

Ben bir vatsndas olarak kilictaroglunun ve maralin bu isin merkezinde oldugunu biliyorsam bunu turkiyede pekala gazetecilerin bir coguda biliyor maralin meydanlarda yortta solhhh cowhands sollhhh diye naralar at masinin tesaduf olacagina inanan varsa esyalarini toplayip sibiryaya goc etsin ,,, kamalin tanklari yarip gecip gidisine elinde kahve ile halkin taranmasini tanklarla ezilmesni izlemesi normal diyenlerde Gitsin tanzanyaya yerlessin,,,
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23