• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kılıçdaroğlu düğmeye bastı, yeni 'İmamoğlu'lar geliyor! O illere 'Proje Ekrem' modeli!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin düşük oy aldığı 24 ilde hazırlanan raporları yeterli bulmadığı ve görevlendirdiği milletvekillerini o illere tekrar göndererek kanaat önderleriyle görüşmeler yapmaları talimatı verdiği öğrenildi. Yeni 'projeyle 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde izlenen dindar vatandaşlara şirin görünme stratejisinin benzeri uygulanacak.

Yeniakit Publisher
2019-10-13 10:24:00 - 2019-10-13 10:32:20
Kılıçdaroğlu düğmeye bastı, yeni 'İmamoğlu'lar geliyor! O illere 'Proje Ekrem' modeli!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin düşük oy aldığı 24 ilde hazırlanan raporları yeterli bulmadığı öğrenildi.

Bu illerde, özellikle kanaat önderleriyle görüşülmesini isteyen Kılıçdaroğlu, milletvekillerini yeniden görevlendirdi. Yeni çalışmada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde izlenen dindar vatandaşlara sevimli görünme stratejisinin bir benzeri uygulanacak.

Kılıçdaroğlu, CHP’nin oyunu artırma potansiyeli olduğu belirtilen 24 ilin ziyaret edilmesi için milletvekillerini görevlendirmişti. Bu kapsamda; Adıyaman, Aksaray, Bayburt, Çankırı, Çorum, Düzce, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Nevşehir, Osmaniye, Rize, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak ve Yozgat’a ziyaretler planmıştı. Eylül boyunca 106 milletvekili 24 ile giderek, belirli çevrelerle görüşmüş ve raporlar hazırlamıştı.

Raporlar, CHP’nin 4-6 Ekim tarihlerinde Abant’ta gerçekleştirdiği milletvekili kampında ele alınmıştı.

"Tekrar gidip kanaat önderleriyle görüşün"

Kamp süresince incelediği raporlardan memnun kalmadığı öğrenilen Kılıçdaroğlu'nun, “Aynı bölgelere tekrar gidip kanaat önderleriyle görüşün. Ben de daha sonra o illere giderek kanaat önderleriyle toplantılar yapacağım” dediği belirtildi. 

Grup Başkanvekilleri Kılıçdaroğlu’nun bu talimatının ardından yeni bir planlama yapmaya başladı. Bu çerçevede; meslek odaları, STK’lar muhtarlar ve vatandaşlar ile özellikle kanaat önderleriyle teması artıracak bir program hazırlanacağı belirtildi.

Söz konusu çalışmanın, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde izlediği stratejinin benzeri bir model olarak ele alınacağı kaydedildi.

Kılıçdaroğlu’nun da milletvekillerinin çalışmasını tamamlayacağı illere sırasıyla gideceği öğrenildi. Bu kapsamda CHP liderinin, her ay iki ili ziyaret etmesinin planlandığı belirtildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

gerçek.

trabzonlu lawrens kucaklıyor pkkyı aç gözünü daha kaç defa sana zulüm edecek bu altıok . altıokun ne iyiliğini gördünüz. Kuran ı kerim için gökten geldiği sanılan hurafeler diyen altıoka sakın yanaşmayın.
 • Yanıtla

Eyman

Bu halk çok geri kalmış, eğitim şart!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23