• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kılıçdaroğlu: Babacan ve Davutoğlu'na milletvekili taahhütünde bulunmadık

Geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi ve DEVA Partisi'ne milletvekili verebileceklerini açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine ve partisine yöneltilen "kiralık vekil" eleştirilerinin ardından "Biz 'Milletvekili vereceğiz, şunu yapacağız, bunu yapacağız' diye bir taahhütte bulunmadık. Böyle bir şey doğru da değil zaten" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-05-21 10:28:00 -
Kılıçdaroğlu: Babacan ve Davutoğlu'na milletvekili taahhütünde bulunmadık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tele 1 canlı yayınına konuk oldu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, son günlerde tartışılan milletvekili transferlerine de değindi. Geçtiğimiz günlerde Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi ve Ali Babacan'ın kurduğu DEVA Partisi'ne milletvekili verebileceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, bu kez tersini söyledi.

CHP lideri, "Biz 'Milletvekili vereceğiz, şunu yapacağız, bunu yapacağız' diye bir taahhütte bulunmadık. Böyle bir şey doğru da değil zaten. Ben Gelecek Partisinin Genel Başkanıyla da Deva Partisinin Genel Başkanıyla da bu konuları hiç konuşmadım. Sadece sorular üzerine yanıt verdim. Eğer demokrasiye karşı böyle bir kumpas kurulursa bu kumpası çözmek bizim görevimizdir. Bu aynı şekilde İYİ Parti'nin de Saadet Partisinin de Demokrat Partinin de görevidir." dedi.

Ne demişti?

Geçtiğimiz genel seçimlerde İYİ Parti'ye vekil transferi yapıp Meclis'te grup kurmalarını sağlayan Kılıçdaroğlu, 5 gün önce yaptığı açıklamada, yeni kurulan partilere de aynısını yapacağını ifade etmişti. Kendisine yöneltilen, "Baskın erken seçimde İyi Parti'ye yaptığınız gibi Gelecek Partisi ve Deva Partisi'ne de grup kurma desteği verir misiniz?" sorusuna Kılıçdaroğlu, "Demokrasi için elbette veririz. Seçim barajının kaldırılmasını bu yüzden istiyoruz. Meclis'te her parti temsil edilmeli" karşılığını vermişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

dürüst

Bu adamlar da hiç bir değer yargısı ve ölçüsü kalmamış.Vah güzel vatanım..vah.
 • Yanıtla

Millet

Bu adama oy verenler , Vallahi şaşıyorum size . Hadi cahil mezhepçiler neyse de, güya "aydın" Lara ne demeli
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23