• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kestel Belediye Başkanı yeniakit.com.tr'ye konuştu: Azis'in sahnesi iptal edildi!

Yeniakit Publisher
2021-09-13 22:27:00 - 2021-09-14 00:32:56
Kestel Belediye Başkanı yeniakit.com.tr'ye konuştu: Azis'in sahnesi iptal edildi!

AK Partili Kestel Belediyesi, bu yıl 7'ncisini düzenleyeceği Balkan Panayırı'nda, eşcinsel şarkıcı "Azis" adıyla tanınan Vasil Troyanov Boyanov'un sahnesini iptal etti. Yeniakit.com.tr'ye konuşan Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, "Biz söz konusu sanatçının ilgili fotoğraf ve videolarını görmeden ilana çıkmıştık. Yanlışlığı fark edince sahnesini iptal ettik." dedi.

 Yeniakit.com.tr 

AK Partili Kestel Belediyesi, Balkan Panayırı'nın hazırlıklarını yapıyor. 16-19 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenecek panayırda, etkinliğe katılacak isimler arasında, Azis adı ile tanınan eşcinsel bir şarkıcı da yer alıyordu.

Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Azis'in sahnesini iptal etti.

Yaşanan süreci yeniakit.com.tr'ye anlatan Başkan Tanır, "Biz Azis'in bu boyutta olduğunu bilmiyorduk. Bize Balkanların Tarkan'ı denilerek takdim edildi. Hatalı bir karar verdiğimizin farkına varınca, söz konusu şarkıcının sahnesini iptal ettik." dedi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Yemek stantları ve oyun alanlarının da yer alacağı panayır, ücretsiz olarak halka açık olacak. Etkinlik, Balkan göçmeni vatandaşların yoğun olduğu Yeni Mahalle Konutlar bölgesinde gerçekleştirilecek.

Azis adı ile tanınan Vasil Troyanov Boyanov'un Kestel'deki etkinlikte sahne alacak olması tepkilere sebep olmuştu


Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Abdullah tekin

Ak parti bitmemiş hala canlı ben hiçbir hassasiyetleri kalmadı diye düşünmeye başlamıştım

Muzaffer

Yerinde bir karar olmuş yanlışı farkedip dönmek de bir erdemdir. Akp belediye başkanları çevrelerinde kümelenen, paradan baska hiçbir sınır tanımayan insanlara karşı uyanık olmalıdırlar. Önder bey akıllı, ahlaklı, inançlı ve görünenin aksine alçak gönüllü bir insandır. Ayrıca belediye kaynaklarını boşuna yapılan inşaat rantlarına kurban ettirmeyeceğine inanıyorum, mesela önceki dönemde 50 bin nüfuslu kentte gereksiz yere 3 tane kültür sarayı, buz pateni, anfi tiyatro gibi belki yılda iki dafa bile kullanılmayan milyonların heba edildiği yapılar israf edilmiş, bu yanlışları göreceğini o yapıları farklı şekillerde de olsa millete hizmet eden yerlere dönüştürebileceğine inanıyorum. Kestelimizin bir çok önceliği var, sanatcı diye açıklığı zirzopluğu inanç ve kültürümüze aykırı davranışları özendiren şahıslara etkinliklere verecek paramız olmamalı, Ancak cenabı Allah yardım ederse başarılı olunur. Kalpler Allah ın elindedir, yanlışda olsa konjoktüre uymak insanı başarılı güçlü yapmaz. Allah istemedikçe kimse de kimseye bir zarar veremez. Kaynaklarımız üretime yöneltilmelidir. Kestel büyük bir tarım havzası neden eğlenceye harcanan para ile kentin tepesine kayalık araziye bir gübre fabrikası kurulmasın. Kestelde neden bir meyva hali olmasın, engebeli yapısı nedeniyle toplu ulaşımın eksik kaldığı yerlere neden bir ipekböceği tarzı raylı ulaşım olmasın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23