Katil Esed’in gerçek soyadı ortaya çıktı! ‘Aslan’ değil ‘Canavar’

Suriye'deki rejimin lideri Beşşar Esed'in muhalif kuzeni Firas Esed, dedeleri Ali Esed'in soyadını Arapçada "canavar" anlamına gelen "vahş"tan, "aslan" anlamına gelen "esed"e çevirdiğini duyurdu.

16 Ağustos 2019 Cuma 12:21
Katil Esed’in gerçek soyadı ortaya çıktı! ‘Aslan’ değil ‘Canavar’

Katil Esed'in amcasının oğlu Firas Esed, sosyal medya hesabından dedeleri Ali Esed'in kimlik fotoğrafını paylaşarak gerçek soyadlarının "esed" değil "vahş" olduğunu açıkladı.

Söz konusu fotoğrafta dedesinin isminin Ali, soyadının ise "vahş" olduğu görüldü.

'Canavar' anlamına geliyor

Arapçada "vahş" canavar, "esed" aslan anlamına geliyor.

Kuzen Esed'in, fotoğrafı "Herkes hızlıca paylaşsın ve kaydetsin. Şikayetler nedeniyle belge silinebilir." notuyla paylaşması dikkati çekti.

Firas Esed, daha önceki sosyal medya paylaşımlarında Beşşar Esed'in en az 500 bin sivili ve kendi ailesinin de mensup olduğu Alevi mezhebinden 100 binden fazla Suriyeliyi öldürdüğünü ifade etmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Ağustos 2019 Cuma 12:21

YORUM YAZ

  • aliali5 gün önce
    Helal olsun adam harbiden aslan suriyede ne kadar işe yaramaz asalak tipsiz sapık kim varsa hepsini türkiyeye postaladı ya la
  • misafirmisafir5 gün önce
    Rusya ve iran, yardım istemeye hakkı olansuriye hükümeti çağırdığından oradalar.Bölgedeki karışıklıkdan kaçmalarınkendisinezorluk oluşturdğu için Türkiye orada.Amerika ise sebepsiz ve haksız olarak orada.Haksız olan abd nindikkate alınmadan,haklı olarak kendi güvenliğimiz için gerekenler yerine getirilmeli
  • SelmanSelman6 gün önce
    Bu besar denen murted oglu murted zalim; Hz muhammed sav efendimizin ilgili sahih hadisi serifte isaret ettigi Sam'dan cikan Süfyani ile ayni kisi Allahu Alem. La havle vela kuvvete illa billa aliyhil azim. HasbinAllah ve nimel vekil...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Ağustos 2019