• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Katar’ı bırak israil’e bak

Yeniakit Publisher
2017-06-11 06:48:00 -
Katar’ı bırak israil’e bak

Uzmanlardan Körfez Ülkeleri’ne Katar ile değil ABD ve İsrail ile ilişkileri kesme çağrısı geldi. Uzmanlar, “Körfez ülkeleri terörü bitirme konusunda samimiyse Katar ile değil Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren ABD ve İsrail ile ilişkilerini kessinler” dedi.

HARUN SEKMEN - ONUR KUZUKörfez’in en gelişmiş ülkelerinden olan Katar’ı teröre destek olmak iddiası ile izole etmeye çalışan Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Mısır ve Yemen’e, ABD ve İsrail ile ilişkilerini kesme çağrısı geldi. Dünyadaki terörün kaynağının ABD ve İsrail’in emperyalist politikalar olduğunu belirten siyasiler, STK temsilcileri ve ilahiyatçılar, “Körfez ülkeleri terörü bitirme konusunda samimiyse, Katar ile değil Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren ABD ve İsrail ile ilişkileri kesmeleri gerekmektedir” dedi. 

TERÖRÜ HİMAYE EDENLER BELLİ 

Katar üzerinden bölgenin dizayn edilmeye çalışıldığına dikkat çeken AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, “Sisi darbeci, ABD, PYD ile iş tutuyor. Adeta PYD’yi milis gücü haline getirdi. Pensilvanya’da bulunan iblisi koruyor kolluyor. Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkeleri terör örgütlerinin hamisi konumunda. Katar geçmişinde hangi terör faaliyetine destek vermiş. İhvan-ı Müslim’in in geçmişinde bir terör eylemi mi var? Hamas Gazze’de sandıktan çıkan, meşru temsilci. Katar üzerinden mesaj verilmeye çalışılıyor. Bu işten karlı çıkmazlar. Çıkamazlar” şeklinde konuştu.

ABD VE İSRAİL İLE İLİŞKİLER KESİLMELİ

Arap yarımadasındaki birçok devletin Batı güdümlü olduğunu kaydeden Mazlum-Der Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Taş da, “Halkı Müslüman olan Arap ülkeleri terörü ortadan kaldırmak istiyorlarsa terörün baş destekçisi İsrail ve Amerika ile olan bağlarını koparıp, İslam İş Birliği Teşkilatı’nı güçlendirmeleri, İslam toplulukları arasındaki bağı kuvvetlendirmeli. Katar Hamas ve İslam için uğraşan diğer kurum ve kuruluşlara sahip çıkan bir devlet” dedi. 
ÖNE ÇIKAN VİDEO

ESAS SORUN ABD VE İSRAİL

İlahiyatçı yazar İsmail Nacar ise, “Katar’ın terörle bir alakası yok. Teröre kurban vermiş İhvan-ı Müslim’in terörle bir ilgisi olduğunu söylemek akla mantığa hiçbir şekilde sığmaz. İslam coğrafyasının bütün sorunu ABD ve İsrail’dir Hakikaten terör konusunda bir takım itirazlar yapılacaksa ABD ve İsrail’e göstermeleri gerekmektedir. Zira onlar bir takım zalim yönetimleri destekliyor. Buna itiraz edenleri de terörist ilan ediyorlar. Bu kabul edilemez” ifadelerini kullandı. 

 
Yeni Akit Gazetesi

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23