• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kaset aynı film aynı! CHP medyasında anket lotosu

Yeniakit Publisher
2024-03-04 15:23:00 -
Kaset aynı film aynı! CHP medyasında anket lotosu

Anar Araştırma şirketi sahibi İbrahim Uslu’nun sözlerini manşet yapan Halk TV, algı operasyonlarını sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz seçimlerde Kılıçdaroğlu güzellemesi yapan ve Cumhurbaşkanlığı seçimini büyük bir farkla kazanacağını söyleyen Anar anket firması sahibi İbrahim Uslu, şimdi de Halk TV’de İmamoğlu güzellemeleri yapıyor.

Seçim yaklaştıkça anket firmaları televizyonlarda boy göstermeye başladı. Kimi firmalar yakın sonuçlar elde ederken, CHP yanlısı kimi şirketler de gerçekle uzaktan yakından ilişkisi olmayan sonuçlar vermeye başladılar. Bunlardan birisi de İbrahim Uslu.

Mart 2024'te yapılacak yerel seçimleri Halk TV’ye değerlendiren Uslu, kampanya sürecinde CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun geriden başlayıp öne geçtiğini savundu. Uslu’ya göre Murat Kurum ise düşüşte... Uslu, "Şimdi araştırmalara baktığımızda İmamoğlu %43-45 aralığında bir yerde, Murat Kurum ise %40'lara çakıldı kaldı" değerlendirmesi yaptı. İlginçtir ki Uslu, benzer değerlendirmeyi geçtiğimiz cumhurbaşkanlığı seçiminde de yapmış, Kılıçdaroğlu’nun kazanacağını iddia ederek şöyle demişti;

“ERDOĞAN YÜZDE 40-42 ARASINDA SIKIŞIP KALDI”

“Cumhur İttifakı'nın oy oranlarını ve seçim öncesi partilerin seçmen potansiyelini değerlendiren İbrahim Uslu, “Kurumsal olarak kimliğinizi ve varlığınızı muhafaza edebilmelisiniz. Yeni partilerin hiçbirinin bir seçmeni yok. Şu an onlara oy verme niyetinde olan insanlar var. Çünkü o partilere oy verince seçmen olabiliyorsunuz. Erdoğan ve Cumhur İttifakı son bir buçuk yıldır yüzde 40-42 arasına sıkışıp kaldı ve 42'yi aştığını biz hiç görmedik. Fakat o 42 Cumhur İttifakı'nın toplam oyu. İttifakın oyu Erdoğan'ın oyundan büyük oluyor. Niye? Çünkü MHP seçmeni milletvekilliği seçiminde kendi partisine oy veriyor fakat cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a oy vermiyor. Baktığımızda Kılıçdaroğlu ilk turda ipi göğüslüyor. Şayet ikinci tura kalırsa - bizde ikinci tur olmadı ama bazı ülkelerde var- araştırmalar ikinci tura en çok oyla girenin kazandığı bir istatistik mevcut.” yorumunda bulundu. (29 Mar 2023 – Milli gazete)


ÖNE ÇIKAN VİDEO

Uslu’nun söylediklerinin aksine Erdoğan yüzde 49,50 alırken Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 44,90 oy almıştı. Anlaşılan seçim gününe kadar CHP tayfasında bu algı çalışmaları devam edecek. CHP’li Yılmaz Özdil’in dediği gibi; CHP'nin sürekli başarısız olmasına ve seçmenlerinin hayal kırıklığına uğradığını dile getirirken, 'Tele1 seyrederseniz, Cumhuriyet gazetesi okursanız dersiniz ki AK Parti bitmiş ya, CHP ilk seçimde yüzde 90'la seçimi kazanır. Bizim gazete ve televizyonlarımız halka yalan söylüyor ve bunu tüm CHP'li vekiller biliyor. Erdoğan yine üstümüzden dozer gibi geçecek.' ifadelerine yer vermişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

gerçek

hadi diyelim chp taraftarı anketler yalan söylüyor, cumhur ittifakı anketleri de istanbulda kurumu 44.58 imamoğlunu 44.22 gösteriyor, bu balıksırtı fark 31 marta doğru en az 3 puan imanoğlu lehine değişir çünkü halen daha emeklilere yeni bir zam yapılacak haberleri dolaşmaktadır, emekliler bu umudu yaşamaktadır...eğer bu gerçekleşmese siz o zaman görün...değil istanbulu en az 5 büyükşehir ile 10 şehri daha kaybedecektir ak parti...

şevki

gerçek rumuzlu chp trolü kurnaz;ne o ekonuz mu size zam yapacak. o ihanetle,istanbul a yazık etmekle meşgul. sahi günün mana ve ehemmiyetine binaen sende mi emekli maskesi taktın. bir iki yıl önce de eyt maskeli idiniz. seçimden sonra ne maskesi takacaksınız.istismarınız,fitneniz bitmedi. bu millet ve seçtikleri ile davaşınız bitmedi bir türlü.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23