Karar’dan iki yüzlülük! Yeniçağ’a öyle Akit’e böyle...

Cumhurbaşkanı'na hakaret eden Yavuz Selim Demirağ'a yönelik saldırıda Demirağ'ı "gazeteci" olarak tanıtan Karar, Yeni Akit Haber Müdürü Alan'ın generallere hakaret ettiğini öne sürdü. Karar'ın ikircikli tutumu, dem vurduğu medya özgürlüğünden ne kadar uzak olduğunu açıkça göstermiş oldu.

14 Haziran 2019 Cuma 18:26
Karar’dan iki yüzlülük! Yeniçağ’a öyle Akit’e böyle...

 yeniakit.com.tr 

Yeni parti hazırlığındaki Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen ve medya özgürlüğünden şikâyet eden yayınlarıyla tanınan Karar Gazetesi, söz konusu Akit gazetesi olunca dikkat çeken ikircikli bir tavır sergiledi.

Resmen Akit düşmanlığı yaptılar

Hükümet karşıtlığı ve Avrupa Birliği yanlısı tutumuyla bilinen Karar, Yeni Akit Haber Müdürü Murat Alan’ın bugün Cuma Namazı için evinden çıktıktan sonra magandalar tarafından uğradığı saldırı sonrası internet sitesinden verdiği haberde resmen Oda tv ile aynı üslubu kullandı. Haberi, Alan'ın çarpıtılan ve bağlamından uzaklaştırılan sözleri üzerinden Akit'e yönelik nefret dolu bir üslupla veren Karar'ın saldırıya ilişkin kınayan bir üslup kullanmaması dikkatlerden kaçmadı.

Karar, haberinde “Generallere hakaret eden Akit TV Müdürü Murat Alan saldırıya uğradı” başlığını kullandı. Oysa aynı Karar Gazetesi, Cumhurbaşkanına hakaret eden ve geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayan Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ’a yönelik saldırıyı “Gazeteci Yavuz Selim Demirağ saldırıya uğradı | Yavuz Selim Demirağ kimdir?” başlığıyla vermişti.

Her gün medya özgürlüğünden şikayet eden Karar’ın Akit’e yönelik haberinde nefret dilini kullanması dikkat çekti.

Karşı cenahın peşine takıldılar!

Karar’da Ahmet Taşgetiren; CHP’nin PKK-HDP ve İP desteğiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterdiği Ekrem İmamoğlu övgüleri yaparken, gazetenin bir başka yazarı Akif Beki ise rakı masalarında İsmail Saymaz ve Sezgin Tanrıkulu gibi isimlerle fotoğraf veriyor.

Odatv, FETÖ ve Kemalistler tahrik etti magandalar harekete geçti! Gazeteci Murat Alan’a çirkin saldırı!

AYD’den Alan’a çirkin saldırıya tepki

UMED: Murat Alan'a saldırıyı kınıyoruz!

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2019 Cuma 18:26

YORUM YAZ

 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 5 gün önce
  kararın özgürlükçü olmadığını geçen gün ahmet taşgetireinin yazısına yorum yaptım yayınlamadılar tarafsızlık değil bunlarınki iki yüzlülük birde doğruluktan ötekileştirmeden söz ederler.
 • Haydar AliHaydar Ali5 gün önce
  HERKESİ "BENİM GİBİ DÜŞÜNÜYOR" ZANNETME, YANILIRSIN. ARADA BİR ÇİZGİ OLDUĞUNU BİL! O ÇİZGİNİN DE AYIRDIĞI ŞEYLERİN "AYNI OLMADIĞI"NI BİL.
 • sincarsincar5 gün önce
  Kararın Sözcüden bir farkı yok ki.
 • Emre BayındırEmre Bayındır5 gün önce
  Geçmiş olsun. Allah şifa versin. Hangi alçaklar yaptıysa, tutuklanırlar umarım. İnsanlara sırf sözlerinden, görüşlerinden ötürü saldırmak, hayvanlıktır. Her ne kadar Akit gazetesinin aşırı yanlı  haberlerini tasvip etmesem de, kim olursa olsun şiddete başvurmayan insana fiziksel saldırı, alçaklıktır, zalimliktir.
 • ORHAN ÖZALPORHAN ÖZALP6 gün önce
  İki yüzlülük ve riyakarlıkla çamur atanlar nankörlüklerini bir kez daha ortaya koymuşlardır Murat Alan dostumuza bu çirkin saldırıyı kınıyorkendisine geçmiş olsun diyoruz.
 • ÜnalÜnal6 gün önce
  Stadlarda bir zamanların meşhur sloganı vardı şaşırdı diye başlayan kısa bir süre önce beka ile başlayıp ardından kurdistana varan beka generallerinden eşşek generallere giden soylevler yani şaşırdı olmuyor mu ne yapacağını bilmeyenlerin düştüğü durum
 • MemduhMemduh6 gün önce
  Yenişafak kınadı mı? Haber olarak bile gormedim sitelerinde.
 • ahmetahmet6 gün önce
  Hacli-Sion kopegi Feto'nun eniklerinden ne beklenir ki
 • aliali6 gün önce
  KARAR ın düşmanı dostu belli, normaldir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Haziran 2019