• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Karantina sürecini tamamlayan vatandaşlar gururlu ve mutlu

Cezayir ve Azerbaycan'dan getirilerek yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında Malatya'daki yurda yerleştirilen Türk vatandaşları, yetkililer ve yurt çalışanlarına minnettarlıklarını dile getiriyor.

Yeniakit Publisher
2020-05-22 11:56:00 -
Karantina sürecini tamamlayan vatandaşlar gururlu ve mutlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın koordinasyonu ve Dışişleri Bakanlığının çalışmasıyla gerçekleştirilen tahliye operasyonu kapsamında, Azerbaycan ve Cezayir'den getirilen 300 kişinin 14 günlük karantina süreci sona erdi.

Türk Kızılayı, AFAD ve yurt yönetimince her türlü ihtiyaçları karşılanan vatandaşlar, beş yıldızlı otel konforunda karantina sürecini tamamlamanın memnuniyetiyle yetkililere teşekkür etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Eşref Bitlis Yurdu'ndan ayrılan ve aralarında 9 Cezayir vatandaşının da bulunduğu 300 kişi, yurt görevlileri tarafından evlerine uğurlandı.

"Sanki evimize girdik"

Azerbaycan'dan dönen Hasan Çakır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrenci yurdunda sunulan hizmetten memnun kaldıklarını, kendilerine yardımcı olan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Karantina sürecini sorunsuz geçirdiklerini anlatan Çakır, "Görevliler, burada belirli saatlerde müzik çalarak, bizimle eğlendiler, hep coşturdular. Her konuda bizlerle ilgilendiler. Odalar çok güzel, hiç sıkıntı yok. Geldiğimizde diş fırçasından havlusuna, terliğine kadar hepsi odalarımızda mevcuttu, sanki evimize girdik, her konuda 10 numara." dedi.

Mustafa Çakır da kaldıkları odaları çok beğendiğini belirterek, "Odalar süper, öyle olduğu için çıkarken paspas yaparak, temizlik yaparak çıktım." diye konuştu.

"Allah devletimize zeval vermesin"

Harun Özgüden ise devletin kendilerini yurda getirmesinden memnuniyet duyduğunu kaydetti.

Türkiye'nin vatandaşlarına sahip çıktığını ve bunun kendilerini gururlandırdığını anlatan Özgüden, "Allah devletimize zeval vermesin. Birçok devlete nazaran devletimiz her türlü arkamızda olduğunu bize hissettirdi. Bütün ihtiyaçlarımız giderildi. Bayağı sıkıntılı bir süreçti, şükür vatanımıza geldik, çocuklarımıza kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Psikolojik olarak rahatladık." ifadelerini kullandı.

Cezayir'de tesisatçı olarak çalışan Ramazan Çalışkan, kendilerine sunulan tüm imkanlar için yetkililere teşekkür ederek, şunları söyledi:

"Diyecek bir şey yok, devletimizin, vatanımızın kıymetini bilelim. Yurt çok iyiydi hiç sıkılmadık. Yemeğimiz, çayımız kapımıza geldi, günlerimiz sıkıcı geçmedi. 'Bir an önce günümüz geçsin.' diye bir düşüncemiz olmadı. Odalarda hijyen ve temizlik sonsuz yani her şeyi düşünmüşler, diş fırçası, ıslak mendil, şampuan sonsuz bir hizmet var. Devletimizin, milletimizin, vatanımızın kıymetini bilelim."

Cezayir'de inşaat sektöründe çalışan Nevzat Şahin de devletin kendilerine fazlasıyla olanak sunduğunu belirterek, minnettarlığını dile getirdi.

 

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23