• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Karaciğer yağlanmasına iyi gelen çaylar

Karaciğer yağlanmasının önüne geçmek ve bu rahatsızlığı hafifletmek için doğal malzemelerden yardım alabilirsiniz.

Yeniakit Publisher
2021-11-20 17:01:00 - 2021-11-21 22:49:50
Karaciğer yağlanmasına iyi gelen çaylar

Vücudumuzdaki kanda bulunan yaşlı alyuvarları parçalar, vücut iç dengesini korur, vücutta zehirli maddeleri ve toksinleri dışarı atar. Bu görevlerin hepsini karaciğerimiz yapar.

Karaciğer yağlanmasına ne iyi gelir?

Şarküteri ürünlerinden (sosis, salam, sucuk gibi) ve sakatatlardan uzak durulmalıdır. Kuruyemişlerin aşırı tüketimi ve kızartılmış ürünlerden uzak durulmalıdır. Yoğun karbonhidrat ve basit şeker tüketimi azaltılmalıdır. Düzenli olarak spor yapmak hayatın bir parçası haline gelmelidir.

Karaciğer yağlanması problemi yaşayanlar için çay tarifleri

-Karahindiba çayı

Karahindiba çayı, içerisinde bulundurduğu kimyasal özellikteki maddeler ile karaciğerin temizlenmesine ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı oluyor. Özellikle sindirim sistemi üzerinde büyük bir etkiye sahip olan karahindiba, vücutta safra oluşumunu arttırarak zararlı toksinlerin vücuttan boşaltım yolu ile atılmasını sağlar. Böylece karaciğerin görevlerinden bir tanesini yerine getirmiş olur.

-Papatya çayı 

Karaciğer yağlanması problemi yaşayanlar için papatya çayı oldukça iyidir. Çünkü papatya çayı sahip olduğu enzimler ve besin değerleri ile birlikte karaciğeri onarır ve karaciğerde yer alan tüm hasarları önler. Papatya çayını günde 2 kez olmak üzere düzenli olarak tüketerek karaciğer yağlanmasını geçirebilirsiniz.

-Ada çayı

Doğal bir antibiyotik niteliğinde olan ada çayı, karaciğere iyi gelen bitki çaylarından biridir. Özellikle karaciğer yağlanmasına çok iyi gelen ada çayı, karaciğerin işlevinin bozulmamasına yardımcı olur.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Afaq

Mende mede altl vezden eziyyet cekirem hanlsl caydan isdifade ede bilerem
 • Yanıtla

Ali Osram

Karaciger yaglanmasinin tek sebebi var, o da seker (ve onu iceren tum urunleri, bal gibi) yemeyi birakmak. Birakin her gun sacma sapan, bilmediginiz konularda yazi yazmayi, gidin bir bilene sorun. Sayin Prof. Karatay gibi, veya onu Turk diye begenmediniz, Prof Lustig'e bakin, 'Metabolic disorder' konusunda.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23