• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kandil İttifakı! 'Kemal Bey'den Kandil'e sıcak mesajlar!'

Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz bugünkü köşe yazısında Y-CHP ile PKK'nın 'aleni' temaslarına ve beklenen büyük ittifakına değindi. Kılıçdaroğlu'nun şırnak'ta 'Uludere katliamına' dair sözlerine dikkat çeken Tayiz, ' FETÖ ve PKK'nın ortak komplosu sonucunda gerçekleşen Uludere katliamını şimdi bunlarla ittifak halinde olan CHP Genel Başkanı Kemal Bey bizzat aydınlatacak!' dedi.

Yeniakit Publisher
2022-08-05 15:30:00 -
Kandil İttifakı! 'Kemal Bey'den Kandil'e sıcak mesajlar!'

Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz bugünkü 'Kemal Bey'den Kandil'e sıcak mesajlar!' başlıklı köşe yazısında Y-CHP ile PKK'nın 'aleni' temaslarına ve beklenen büyük ittifakına değindi. Kılıçdaroğlu'nun şırnak'ta 'Uludere katliamına' dair sözlerine dikkat çeken Tayiz, ' FETÖ ve PKK'nın ortak komplosu sonucunda gerçekleşen Uludere katliamını şimdi bunlarla ittifak halinde olan CHP Genel Başkanı Kemal Bey bizzat aydınlatacak!' dedi. İşte o yazı ve Kılıçdaroğlu'nun Kandil İttifakı:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adaylık iddiasını güçlendirmek için HDP/PKK cephesine sıcak mesajlar göndermeye devam ediyor.

HDP'den bir süre önce yapılan açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olması için şu ana kadar yaptığı "Kürt açılımı"ndan fazlasını yapması gerektiği belirtildi.

Kılıçdaroğlu da görünürde HDP'ye, özde Kandil'in hoşuna gidecek adımlarla adaylığına destek aramayı sürdürüyor. Dağları ovaları aşarak Kandil'in ayağına kadar giderek kendisine destek bulmaya çalışıyor.

Bunun için dün de Şırnak'a giderek Uluderelilerle bol bol fotoğraf çektirip "Roboski'yi ben aydınlatacağım" dedi.

İşe bakın, FETÖ ve PKK'nın ortak komplosu sonucunda gerçekleşen Uludere katliamını şimdi bunlarla ittifak halinde olan CHP Genel Başkanı Kemal Bey bizzat aydınlatacak!

Ne yazık ki Kılıçdaroğlu, Kandil'in gözüne girmek için bundan sonra da "açılım"a devam edeceğe benziyor. Fakat Kandil'in talebi, beklentisi bitmez. İş gelip "Öcalan'la görüşeceği sözünü versin"e kadar dayanacak. Belki Kemal Bey'in hoşuna gidiyordur, "Bıji Kemal" gazlamaları. İpin ucu da belli ki çoktan kaçmış.

Bir yerlere getirebilirlerse Kılıçdaroğlu'nu, yarın YPG devletini tanıtırlar kendisine, sonraki gün de Güneydoğu'ya özerkliğin altına imza attırırlar.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Uludere ziyareti geçmişte yaşanan büyük bir acıya ortak olmak için değil, aksine, o acıları istismar ederek, doğrudan PKK'ya mesaj gönderme amacını taşımaktadır. Maalesef Kılıçdaroğlu, Atatürk'ün CHP'sini PKK'ya mahkûm hale getirmiş durumda. Şimdi gidip onlardan "adaylık" dileniyor. Bunu siyasi bir başarı olarak görenler varsa, diyecek bir şey yok. Ama CHP tarihinde bu kadar düşen bir genel başkan olmadı, altını çizelim!

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Yaptığı yapacağı belli Kemal den daha ne. Bekleniyor kendisi çözecekmiş miş de miş . Git teröre mavi boncuk dağıt millette enayi yutar mı ? Katil Esad’a bir sözünü duydunuz mu ? Hayır . Erzurum da ilgi görmemiş tabi görmez . Eğer halk oy verir Allah korusun iktidara gelirse kimse ağlamasın eyvah demesin . Bunlar mahalle bile yönetemez

Deli İbo

Gerek Millet Vekilliği adaylığı, hatta İl, İilçe Başkanlığı adaylığı ve gerekse C. Başkanlığı adaylığı PKK/KANDİL tarafından belirlendiğinden, HDP/PKK ile derin işbirliğine giren CHP, C. Başkanı adaylığı için Kandil'in onayını almak zorunda. Onlarda ABD'de onay almak durumundadırlar. Ama bunu bu Millete nasıl anlatacaklar, HDP/PKK/KANDİL oluşumunu nasıl kamufle edecekler benim merakı mucibem o.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23