'Kamu yararı' maskeli millet düşmanlığı

Eşcinsel ve homoseksüellerin AB fonlarıyla mantar gibi türediğini deşifre eden Akit, bu defa da “kamu yararı” kılıfıyla Türkiye’yi zehirleyen vakıf ve dernekleri açığa çıkarıyor. “Kamu yararı statüsü” zırhına bürünerek vergi muafiyeti alan STK’lar arasında bulunan bazı oluşumlar skandal faaliyetlerde bulunuyor, toplum yapısını bozmak için çaba gösteriyor.

11 Temmuz 2018 Çarşamba 11:41
'Kamu yararı' maskeli millet düşmanlığı

Daha önce eşsincel ve homoseksüellerin AB fonlarıyla mantar gibi türediğini deşifre eden Akit, bu defa da “kamu yararı” kılıfıyla Türkiye’yi zehirleyen vakıf ve dernekleri açığa çıkarıyr. “Kamu yararı statüsü” zırhına bürünerek vergi muafiyeti alan ve mali konularda desteklenerek ayrıcalıklı konuma kavuşan STK’lar arasında bulunan bazı oluşumlar skandal faaliyetlerde bulunuyor, toplum yapısını bozmak için çaba gösteriyor. Aile kurumuna cephe alan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret eden, darbeleri öven, Gezi çapulcularının hamiliğine soyunan, kökü dışarıda Lions ve Rotary gibi kulüplerle bağlantılı olan, misyonerlik çalışmalarıyla gündeme gelen, eşcinsel sapkınlara destek çıkan birçok STK, devlet desteğiyle çalışma yürütüyor.

HER OLUMSUZ EYLEMDE O STK’LAR VAR

Vakıf kültürünün devamı ve yeni çağın ihtiyaçlarına cevap verilebilmesi açısından önemli avantajların sağlandığı 275 vakıf ile 390 dernek, vergi muafiyeti alarak kamu yararı statüsüne kavuşmuş durumda. Amacı ve gerçekleştirdiği faaliyetlerin toplumsal gelişmeye katkı sağlayacak nitelikte olması şartıyla istisnai konuma sahip olan STK’ların birçoğu söz konusu özelliğin tam tersi faaliyetlerle gündeme geliyor. Edindikleri avantajları topluma fayda amacıyla kullanmayan STK’lar, kazanımlarını istismar ediyor. Farklı alanlarda faaliyet gösteren birçok vakıf ve dernek, kamu kaynak ve olanaklarını hunharca kullanıyor. İşte kamu yararı hariç her olumsuz konuda öne çıkan “kamu yararı statüsü”ne sahip STK’lardan bazıları:

TEV’DEN, ÖĞRENCİLERE BAŞÖRTÜLÜ OLMAMA ŞARTI

Sultan Abdülmecid Han Köşkü’nde ahlak dışı sergi düzenleyen Ömer Koç’un başkanlığını yaptığı Türk Eğitim Vakfı (TEV), devletin “imtiyazlı” STK’ları arasında yer alıyor. TEV, burs vereceği öğrencileri seçerken başörtülü olmama şartı arıyor.

DEVLETTEN ALDIKLARI DESTEĞİ SAPKINLARA YÖNLENDİRİYORLAR

Kamu yararı statüsüne sahip Türkiye Aile Planlaması Vakfı (TAPV), nüfusun çoğalmasını önleyen doğum kontrol uygulamalarının yaygınlaştırmak için faaliyet yürütüyor. 1985’ten bu yana kamu yararı statüsünde olan TAPV, “Gençlik Fonu” birimi üzerinden eşcinsel sapkınlara destek veriyor, LGBT etkinlikleri düzenliyor.

İmtiyazlı dernekler arasında bulunan Türk Psikologlar Derneği de hastalıklı homoların hamiliğine soyunmuş durumda. TPD bünyesinde oluşturulan “LGBTİ Çalışmaları Birimi” topluma sapkın duyguları “psikolojik gerçek” adıyla empoze etmeye çalışıyor.

İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı adıyla çoğunlukla mültecilere yönelik çalışmalar yürüten oluşum, kamu imkanlarından imtiyazlı bir şekilde faydalanma hakkına sahipken, enerjisini toplumun % 99.9’unun sapkınlık olarak gördüğü LGBT faaliyetlerine ayırıyor.

İMTİYAZLA ALDIKLARI ARAZİYİ ŞİRKETE KİRALADILAR

Sultan Abdülhamid Han’ı darbeyle indiren İttihat ve Terakki (İT) mensupları tarafından 1877’de Selanik’te “Mekteb-i Terakki” adıyla kurulan, günümüzde Terakki Vakfı adıyla çalışmalarını sürdüren STK, kamu yararı kisvesi altında tuhaf işlemlerde bulunuyor. Terakki Vakfı’na ait Şişli Terakki Lisesi’nin Nişantaşı’nda bulunan eski binası uzun bir süre boş bırakıldıktan sonra Dinç Bilgin’e ait D.B. İnşaat Şirketi’ne kiralanmış ve vakıf taşınmazlarının kiralanması tartışması uzun süre gündemi meşgul etmişti.

KÖKLERİ DIŞARIDA AMA...

Dünya Kiliseler Birliği Örgütü’ne ait olan, gizli misyoner okulları arasında yer alan Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir Amerikan Lisesi, Tarsus Amerikan Koleji, Türkiye’de Sağlık ve Eğitim Vakfı himayesinde eğitim yapıyor. Bu sinsi oluşum da sırtını kamuya yaslıyor.

İstanbul ve Ankara’da TED ismiyle okulları bulunan Türk Eğitim Derneği’nin faaliyetleri, misyonerlik çalışmalarının ortaya çıkmasıyla çok tartışıldı. İsmet İnönü’nün kurucusu olduğu TED okulları, Hristiyan propagandasından uyuşturucu partilerine kadar çok kez gündem oldu.

Kamu yararına çalışan vakıf statüsüyle vergilerden muaf tutulan Ege Çağdaş Eğitim Vakfı, burs verdikleri öğrencilerin, mason kökenli Rotary Kulübü’nün etkinliklerine katılımını zorunlu tutuyor.

İslâmi hassasiyetlerin gözetildiği seçmeli derslere karşı nefret söylemiyle oluşturulan “Liselerde Gericiliğe Geçit Vermeyeceğiz” başlıklı provokatif organizasyona destek veren Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı sözde kamu yararı gözetiyor...

KAMU İMKANLARIYLA ANARŞİYİ BESLİYORLAR

Dünya genelinde WWF olarak bilinen Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın adı onlarca uluslararası skandala karıştı. WWF’in Türkiye şubesi Doğal Hayatı Koruma Vakfı, Gezi kalkışmasında gönüllülerini hükümete karşı yapılacak gösterilere organize şekilde yönlendirdi. Gezi çapulcularını örgütleyen, vandallığı teşvik eden sözde çevreci Doğal Hayatı Koruma Vakfı, kamu imkanlarını kullanmaya devam ediyor.

“İKSV’ GEZİ DESTEĞİYLE BİLİNİYOR 

Kamu imkanlarından faydalanan İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) hem Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığıyla hem de Gezi desteğiyle biliniyor. Birgün ve Evrensel gibi militan sol gazetelere reklam vererek finanse eden İKSV’nin himayesinde düzenlenen İstanbul Film Festivali kapsamında gösterime sunulan “Hadisa İçin Savaş” filminin sonunda altyazıların aktığı beyaz perdeye “İşgalci ABD, işbirlikçi AKP” yazısı yansıtılmıştı.

Çevre örgütlerinden TEMA Vakfı, Gezi Parkı provokasyonunun en önemli aktörleri arasında yer aldı. Yayınladıkları bildirilerle toplumu örgütleyen ve vandallığın önünü açan TEMA Vakfı, kamu ile ortak protokollerle çalışmalarını sürdürüyor.

ADD, HALKEVLERİ, FEMİNİSTLER...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret eden feminist Türk Kadınlar Birliği Derneği, 27 Mayıs darbesini öven Atatürkçü Düşünce Derneği, kökü dışarıda olan Lions’lara ait Göz Nurunu Koruma Vakfı, sık sık terör örgütü PKK ve DHKP-C ile anılan, eylemlerde bu örgütlerin marşları ile yürüyen Halkevleri de kamu imtiyazlarından faydalanma hakkına sahip olan STK’lar arasında.

Batı, kuklalarını fonlarla oynatıyor

FARUK ARSLAN/ İSTANBUL

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2018 Çarşamba 11:41

YORUM YAZ

 • Aytaç ArbaşAytaç Arbaş5 ay önce
  ...Bu kuruluşların hepsi Devlet Tarafından denetlenmekte ve vergilerini ödemektedirler...
 • Sinan Bal Sinan Bal 9 ay önce
  "İstanbul ve Ankara’da TED ismiyle okulları bulunan Türk Eğitim Derneği’nin faaliyetleri, misyonerlik çalışmalarının ortaya çıkmasıyla çok tartışıldı. İsmet İnönü’nün kurucusu olduğu TED okulları, Hristiyan propagandasından uyuşturucu partilerine kadar çok kez gündem oldu."Yukardaki yazdıklarınızı somut olarak ıspatlamadıktan sonra bu satırların her bir kelimesini düzeltmek mecburiyetindesiniz. TED'in misyonerlik veya uyuşturucu gibi organizasyon içinde olduğu ile ilgili ilenşzde veya geçmişte herhangi bir somut olay yaşandı da bizi mi bilmiyorum. Çamur at izi kalsın tavrıyla gazetecilik olmaz. Güneş balçıkla sıvanmaz. Kuyruk acılarınızı başka yerlere dindidirin lütfen. TED kadar köklü ve milli başka bir kurum yok. Milli olmak güçlünün yanında olmak değil doğrunun yanında olmaktır. Eğitim kurumu ile uyuşturucu faaliyetlerini nasıl iç içe geçirdiniz hayretle okudum. Utandım sizden, sizin gibi gazetecilerden. TV yorumunuz da dil uzatmaya kalktı, cevabını aldı. Siz de aynı hataya düşüyorsunuz. Gerçekleri yazmanız ve bu hatayı düzeltmenin temennisiyle. İyi çalışmalar...
 • EminEmin9 ay önce
  Neyle besleniyorsunuz? Hem gıda bazında hem de istihbarat bazında sormuştum? Bir rahatsızlığınız olduğu çok belli.
 • Vedat KöseogluVedat Köseoglu9 ay önce
  Sisli Terakki Lisesi’nden 1998 mezunum, Türkce dahil 3 dil biliyorum ve 4.’yü ögrenmekteyim. 18 senedir Avrupa’da yasiyorum. 9-10 senedir de Türkiye’nin Avrupa ihracati icerisinde denizde ki kum kadarcik da olsa icerisindeyim.Önce üniversite hayatimda sonra da is hayatimda ve de sosyal hayatimda, kurum, dernek, görüs, dava vsvs gibi enstrümanlara bagli olmadan yer edinebilmemde Sisli Terakki Lisesi degerli hocalarin ödenemez emekleri vardir. Aileden aldigim Terakki’lilik bayragini gururla tasidim. ...
 • Ali HaydarAli Haydar9 ay önce
  BİR DÜZENE Mİ SOKULMALI VEYA KÖKLERİNE KİBRİT SUYU MU DÖKÜLMELİ? HAYIRLISI İNŞAALLAH.
 • AdanalıAdanalı9 ay önce
  Vakıf islami bir terimdir .Maalesef bu terimi şeytanı terime dönüştürüldü..Halbuki halkı müslüman bir ülkede böyle vakıflar olmaması lazm ama maalesef binlerce bu ad altında milletin ahlakını bozuyorlar vatandaş olarak diyorum.Bu zararlı teşkilatlar devlet kapatılması gerekir
 • AdanalıAdanalı9 ay önce
  Vakıf islami bir terimdir .Maalesef bu terimi şeytanı terime dönüştürüldü..Halbuki halkı müslüman bir ülkede böyle vakıflar olmaması lazm ama maalesef binlerce bu ad altında milletin ahlakını bozuyorlar vatandaş olarak diyorum.Bu zararlı teşkilatlar devlet kapatılması gerekir

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Nisan 2019