KADEM, LGBTİ savunuculuğuna soyundu! Aileyi savunan Sema Maraşlı hakkında skandal sözler

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya Şube Başkanı Kübra Karçaaltıncaba Solak, bir süredir sosyal medyadan KADEM’i eleştiren Davranış Bilimleri Uzmanı ve Yazar Sema Maraşlı’ya twitter üzerinden ateş püskürdü. Sema Maraşlı’yı soyadı üzerinden eleştiren Solak, “Ne YÖK’ten ne başka bir ülkeden denkliği olmayan internet üzerinden aldığı eğitim ile iftiralarına ortak olanlar; yazık size. Herkes kendi işini yapsın. Uzmanı olmadığınız konuda konferanslar vermeye kalkmayın.” ifadelerini kullandı.

09 Temmuz 2019 Salı 10:54
KADEM, LGBTİ savunuculuğuna soyundu! Aileyi savunan Sema Maraşlı hakkında skandal sözler

 Taha Emre Özdemir  Yeniakit.com.tr 

KADEM Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya Şube Başkanı Kübra Karçaaltıncaba Solak, Davranış Bilimleri Uzmanı ve Yazar Sema Maraşlı’nın KADEM’e yönelik eleştirilerine sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla tepki gösterdi. Twitter hesabından paylaştığı mesajlarda, Sema Maraşlı’yı uzmanı olmadığı konularda konuşmakla suçlayan Solak, “Herkes kendi işini yapsın. Uzmanı olmadığınız konuda konferanslar vermeye kalkmayın. Kaldı ki uzmanı bile olsanız multidisipliner yaklaşımınız olmak zorunda. Kendi yaşanmışlıklarınız üzerinden toplumsal olaylar hakkında otorite gibi konuşma hakkını kimseye vermiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Maraşlı gitsin kız çocuklarına Kur’an öğretsin”

Solak twitter mesajında, “Soyadı Maraşlı ama ne kocasına ne de babasına ait; kendi soyadını kendisi koyacak kadar aykırı. Yazıp çiziyor aileye dair peki hangi vasıfla, ne YÖK’ten ne başka bir ülkeden denkliği olmayan internet üzerinden aldığı eğitim ile İftiralarına ortak olanlar; yazık size. Herkes kendi işini yapsın. Uzmanı olmadığınız konuda konferanslar vermeye kalkmayın. Kaldı ki uzmanı bile olsanız multidisipliner yaklaşımınız olmak zorunda. Kendi yaşanmışlıklarınız üzerinden toplumsal olaylar hakkında otorite gibi konuşma hakkını kimseye vermiyoruz. Maraşlı gitsin kız çocuklarına Kuran öğretsin.” cümlelerini kullandı.

“Akademik bilgi” üzerinden aşağılamaya kalktı

“Erkeklerle hınca hınç dolu salonlarda konferans vermek, Kuran öğretmekten daha mı değerli.” diye soran KADEM Konya Şube Başkanı Kübra Karçaaltıncaba Solak, Maraşlı’nın fikirlerine değer veren kişi ve kurumları da şu ifadelerle aşağıladı:

“Aldığın vebalin farkında bile olacak kadar bile bilgi ve birikime sahip olamayabilirsin. Ancak bir müfterinin peşine düşen akademik ünvanlı abiler siz de mi bilimsel bilginin ne olduğunu bilmiyorsunuz. Vallahi haksızsınız. Maraşlı gibi insanlara konferans verdiren belediyelere de Davranış Bilimleri Uzmanı ünvanı altında yazı yazdıran muhafazakar gazetelere de yazıklar olsun. Ve artık çözüm üretmek yerine; uyaran, eleştiren, sığ subjektif yorumlar yapan gazeteciler de alanı olmadığı konularda konuşan tarihçiler de sussun. Çözüm üretecek bilginiz olmadığı gibi zaten öyle bir derdiniz de yok. Sadece fitne üretiyorsunuz.”

Konuyu çarpıttı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sığındı

İstanbul Sözleşmesi'e ve LGBTİ sapkınlığının yaygılaştırılmasına tepki gösterenleri kadın düşmanı gibi göstermeye çalışan Solak, konuyu çarpıtarak, "Asfalta ölüleri serilen kadınların veballeri sizin boynunuza. Kadının öldürülmeme hakkını savunmanın neresi feminizm. Bizim DM’lerimiz çocuğunun gözü önünde dayak yiyen annelerin yardım istediği feryatlarla dolu. İstismara maruz kalan çocukların çığlıkları ile dolu. Üniversite hocalarından tacize uğrayan genç kızlarımızın göz yaşları ile dolu. Sırça köşklerde oturmuyoruz. KADEM Sn. Cumhurbaşkanımız himayesinde olmasa; ne tacizci hocayı koruyan Rektöre, ne çocuğunu istismar eden babaya, ne Allah’ın kendisine emanet ettiği karısına el kaldıracak kadar alçalan kocaya gücümüz yetmezdi." ifadelerini kullandı.

'LGBTİ Evrim Teorisi gibi Bilimsel Literatürde yerini almıştır'

LGBTİ'ililere yönelik enine boyuna araştırma yaptıklarını ifade eden Solak, "LGBTİ her ne kadar Darvin'in Evrim Teorisi gibi kabul edilmese de bilimsel literatürde yerini almıştır." dedi. KADEM'in bilimsel ve akademik bir bir dernek olduğunu ifade eden Solak, sözlerine şöyle devam etti:

"LGBT meselesine gelince; bizzat Konya’daki kadın STK başkanlarını toplayarak LGBT’nin tıbbî, sosyolojik, psikolojik boyutlarında alanında uzman hocalardan eğitim alarak çalışma yaptık. Yani birileri konuşuyor da vallahi boş konuşsanız keşke. LGBT bilim literatüründe yerini almış durumda. Tıpkı biz kabul etmesek de Darwin Teorisi’nin tıp fakültelerinde okutulduğu gibi. Bunun ne anlama geldiğini düşünebiliyor musunuz? KADEM bilimsel ve akademik bir dernektir. Bir meseleyi ele alırken 10 yıl sonra 20 yıl sonra karşılaşacağı sosyolojik problemlerin sonuçlarını hesap etmek zorundadır."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Temmuz 2019 Salı 10:54

YORUM YAZ

 • ali bezirganali bezirgan2 ay önce
  kadın cinayetleri elbette korunamaz kabul edilemez.bir konu araştırılırken temelinde yatan nedenlere eğilmek gerekiyor.erkekleri çıldırtacak evladının annesini öldürecek kadar gözü dönmüş hale getiren nedenlere iyi bakmak gerekiyor.bu kanun un rolü varmı onu incelemek gerekirken polisiye tedbirler ve ceza arttırımı ile çözmeye çalışmak anlamsızdır.kadem bu konuya yoğunlaşsın kadınları koruyalım derken erkekleri köleleştirmeye kadının sgk sı gibi yapmaya kimsenin hakkı olamaz.birazda erkeklerin sesine kulak verin.aile sadece kadın ve çocuklar değildir.aile bir bütündür.hep birlikte hakkaniyet ile korunmalıdır.pozitif ayrımcılık yapılacaksa erkek üzerinden degil sosyal devlet üzerinden yapılmalıdır.
 • IşıkIşık2 ay önce
  ..Kadının Açıktan “LGBT ye karşıyım” diye twiti var..
 • gencoglugencoglu2 ay önce
  bakın ne diyor feminist kademciler hukuk kitapçıklarında; "Bu çerçevede anne ve babaların bakım ve gözetim görevlerini yerinegetirirken, çocuğa karşı uyguladığı ve basit olarak nitelendirdiklerişiddet içeren hareketlerin örneğin; kulağını çekme, tokat atma, odayakilitleme, evden çıkmasına engel olma vs. her türlü davranışın aslındasuç olduğu unutulmamalıdır." sakın ha çocuğunuzun zinhar kulağını çekmeyin yada kötü arkadaşları varsa bile sokağa çıkmalarına engel olmayın anında 1 yıl hapis yiyebilirsiniz. ne günlere kaldık yarabbi hemde bizim iktidarımız tarafından yapılan rezaletler bunlar
 • gencoglugencoglu2 ay önce
  solcu feminist örgütlenmeler muhafazakar kitleler için pek önem arzetmezler onlar ancak kendi solcu kitleye etki ederler bunun farkına vardıkları için sizi sahaya sürdüler hiç dikkat ettinizmi son yıllarda kadına yönelik şiddet olayları NEDEN ARTTI VE ARTMAYA DEVAM EDİYOR? en büyük müsebbibi sizlersiniz veballeri üzerinde kahrolun. Lut kavmi livataları üzerinden paneller konferanslar düzenliyorsunuz bide üstüne Reisi kendinize siper olarak kullanıyorsunuz. Sizxde biliyorsunuzki muhafazakar kitle sizden etkilenir haliyle inceden inceye fitneyi aileyi yıkım politikalarını empoze ediyorsunuz. Kadına yönelik şiddet adı altında erkekleri AYIDAN nezaket dersi alması gereken aşağılık cins olarak gösteriyorsunuz sonrada tepki gelincede kıyameti koparıyorsunuz. Syın Yusuf Kaplanın dediği gibi soros projesiminiz bilmiyorum ama özellikle muhafazakar kitleler için çok çok büyük tehdit oluşturuyorsunuz. Ailede erkeği kocayı abiyi babayı öcüymüş gibi herhan şiddet uygulayacakmış gibi lanse ediyorsunuz. Erkekleri suçlamadan önce NEYİN ŞİDDETE İTTİĞİNİ BİRZAHMET ARAŞTIRIN. Zira kadınlar erkeklerin rollerine sizin sayenizde bürünmeye başladıklarından beridir kadına yönelik şiddet katlanarak artıyor ve sizin sapkın ve teröröristçe fikirleriniz sebeiyle nice kadınlar katlediliyor. Allahın laneti gazabı üzerinize olsun
 • Fatma can Fatma can 2 ay önce
  yeniakit grubunun böyle olması hiç hoş değil.Bir anneyi bir eşi bir Kız Kardeşi bir evladısöylemediği bir şeyle itham etmişsiniz..
 • Zehra Zehra Zehra Zehra 2 ay önce
  Açıkça LGBT ye karşı olduğunu yazan biri için bu şekildeiftirayı kendinize ve Müslümanlığınıza yakıştırıp yapmışsınız tebrik ediyorum.
 • Yeni Neslin HastalığıYeni Neslin Hastalığı2 ay önce
  KADEM'liler, uzmanından LGBT eğitimi almadan önce İslam eğitimi alsa da, İslami bakış açısını gönlüne ve beynine yerleştirse ve bunların İslam literatüründeki yerini öğrense daha iyi olurdu. Darwin teorisinin veya LGBT'nin literatürde (kimin literatürüyse !..) yer almasının dini açıdan ve müslümanlar açısından hiç bir önemi yok.Bir müslüman açısından başkasının literatürünü veya tezlerini iyi öğrenmek, onu referans almak için değil, sadece ve sadece gereken ilmi ve ameli cevabı verebilmek içindir.İslamı referans almayan kimsenin veya derneğin de hiçbir önemi yoktur.Abdulhamid Han'ın yaptığı gib, bu konuda KADEM'i kimlerin savunduğuna bakarak bile fikirlerinin doğru olup olmadığı kolayca anlaşılabilir.KADEM'liler dönüp kendinizi ve düşüncelerinizi bir gözden geçirin ve kendinize gelin. İslamı veİslam alimlerini, mütefekkirlerini referans alın. Ya da yeni dostlarınız sizlere hayırlı olsun...Reis de seçim sonuçlarını değerlendirirken, bu açıklamadaki bakış açısını da bir değerlendirsin. Çünkü bu bakış açısı her yere sirayet etmiş durumdadır. Bence AK Partinin aşağı doğru gidişinin en büyük sebebi de bu istişareye, eleştiriye ve denetime kapalı, kibirli, her şeyi en iyi ben bilirim cahilliği ve bunun getirdiği kendinden başkasına tepeden bakma hastalığıdır.
 • Mümin MuvahhidMümin Muvahhid2 ay önce
  Evet işte okuduğunuz gibi Cumhur reiz ve kızı bunlar himaye ediyor. Evet kim kimle beraber görüyorsunuz daha evrimi bile anlamamış zeka mahrumu hanımefendi! Aileyi yok etmeye devam sizi gidi hainler. Daha sonra kaleleri bir bir düşünce müslümanları suçlarsınız. Eyvahlar olsun topunuza.
 • bozerenbozeren2 ay önce
  her şey tamam da.. bu KADEMcileri bu milletin başına sarmayacaktın be Reisim!
 • BilimselmişBilimselmiş2 ay önce
  Yahu ibn..nin i.ne olduğunu ispat etmek için bilimselliğe mi ihtiyaç duyuyorsunuz. Adam ibne ibne ya. Bunun için çok çalışmaya litaratür taramaya gerek yok. Eğer küçümseyerek söylediğin Kur'an öğretsini biraz okusaydın,bu işin zaten kitapta yazılı olduğunu,amerikayı tekrar keşfetmeye gerek olmadığını anlardın. Allah Lut kavmini helak etmiştir. Eğer okuduğun faydasız ilimleri bilim sayıyorsan sana diyeceğim hadi ordan, hadi ordan. Reis eğer bunlara engel olmazsa kızını dernek üyeliğinden çıkarmazsa, kademe girenleri ya belediye başkanı veya milletvekili yapmaya devam ederse İstanbul'dan beter seçim sonucuna kendini hazırlasın. Gidişat uygun adım şarampole. 1995 yılında boşanma oranı%6,sene 2018 bu oran olmuş %27. Yani her 4 kişiden biri boşanıyor.  Bunun yanında Sema hanıma ve Yusuf hocaya gösterdiğiniz cesareti gezici Sılaya da gösterseydiniz ya! Sanıyorsunuz ki dindar insanlar sizin her dediğinizi onaylamak zorunda öyle mi? Bre hadsiz sabrediyorsak onun da bir sınırı var. Ya Reis sizi temizler ya da seçim mağlubiyetine kendini hazırlar. Artık yeter
 • A.SARIA.SARI2 ay önce
  Başı örtülü Konya'lı kadın, gören de seni dini bütün sanacak. LGBT'yi savunuyorsan, arkamda RTE var diyorsan zaten kendine de yazık ettin REİS'e de. Bak REİS, bu kadın sana dayanarak beyanda bulunuyor, KADEM denen dernek LGBTİ liler için de çalışıyomuş sen de onların destekçisi imişsin. Böyleyse vah ki vahhh bu milletin ahvaline. Konyalı kadın, Allah (CC) senin itibar etmediğin yüce Kitabımız Kur'anda, boşanan kadına kocası ne kadar nafaka verir okudun mu; kadının beyanı ispata davet edilmeden hangi adalette esas alınıyor bilimsel olarak açıklar mısın? Bozguncular sizi. İlahi adalet elbet tecelli edecek. Sema MARAŞLI hanfendi bilimsellikten uzak olsa da (varsayalım ki) hangi cümleleri yanlış-yalan-adaletten yoksun. İçini acıtmış ohhh ne güzel... maşallah kendisine.
 • receprecep2 ay önce
  Bu hanım eline oklava çubuğu alıp hiç yufka açmışmı siron kesmişmi erişte yapmışmı fırın yoğurmuşmu saban sürmüşmü hele bi sorun. yapmamşsa bu anadolu olamaz
 • receprecep2 ay önce
  başkan diyorya nerede hata yaptık diyorya işte itigadı dini anlayışı ne şekil olduğunu bilmediği insanlara güvenmekte
 • receprecep2 ay önce
  diplomayla vatanı koruyamazsınız vatan şehit kanlarıyla koruma altında
 • receprecep2 ay önce
  biz reisin her işinde samimi olduğuna şüphemiz yok amma kendisine zarar verenlerin takipçisiyiz sadece
 • receprecep2 ay önce
  artık şu kadınları sahne ve vitrin ve şövale olmaktan kurtaralım lütfen
 • receprecep2 ay önce
  sema maraşlı davranış bilimleri uzmanı olduğu yazıda yazılı olmasına rağmen neden KADEM üyesi bu kadın maraşlıya gidin kuran öğretin diyor.burdan şu anlam çıkar git sen boş işlerle uğraşmı demek istiyor.anladınız demi
 • HalilHalil2 ay önce
  Beyler, öfkeli ve saldırgan bir ruh haliyle lütfen yorum cümleleri yazmayınız. Sühûletle ve mantıklı düşüncelerinizi yazıya dökünüz ne olur!
 • Elif KüçükçalıkElif Küçükçalık2 ay önce
  Biz bu insanların dışlanmasını değil,bu hastalığın bir kutlama olayı haline grtirilip,meşrulaştırılması,bunların hak ihlali varmışçasına toplumda,ilgi ve alaka uyandıracak bir malzeme haline getirilmesine karşıyız.Tabiki bu konuda neyse bu insanların düelmesine katkı sağlayacak,siz bilimsel yönde çalışanlarında buna hizmet etmesini temenni etmekteyiz!!Yeterki çocuklarımız buna özendirilmesin,gözümüzün içine bormalmiş gibi sokulmasın!!!
 • abdulmetinabdulmetin2 ay önce
  şu garabete bakın ki! "kadın ve çocuğun söylediği her şey doğrudur" denilerek başkaca da bir delil aranmaksızın insanların onuru hayatı karartılıyor, "yani dünyadaki bütün kadınlar temizdir doğrudur"erkekler ise bi o "kadar temiz değildir doğru değildir" mantığıyla hareket ediliyor.. ya o kadının niyeti kötü ve çocuğunu da kötülüğünde kullanıyorsa! bunu ne hukukçular, ne de vicdan sahibi bilimum ilgili ve yetkili kişiler dillendirmiyorlar.. bakalım nereye kadar susacaklar?
 • AdnanAdnan2 ay önce
  Kız sen lut kavimimdenmisin?
 • MaraşlıMaraşlı2 ay önce
  Okumak cahilliği alır eşeklik baki kalır. Diploma ilemi adam olunuyor. Laik eğitim sisteminin yetiştirdiği insanlarla işte sana Türkiyenin hali , eğitimizlik yüzünden değilmi bu halimiz , gavuru taklit edecez diye ne hallere düştük. Hala daha batıyı örnek alan cehalet sen önce o kafanı değiştir. Kadın kıskançlığından başka bir şey değiş , hemcinsini kıskanıyor kısaca
 • MÜCAHİTMÜCAHİT2 ay önce
  BİR DÜZELTME : KADEM, SON YÜZ YILIN EN BÜYÜK FİTNE KAZANININ KAYNADIĞI YERDİR MAALESEF. DEMİŞTİK , EN BÜYÜK SÖZÜ YANLIŞTIR , SÖYLENMEK İSTENEN " BÜYÜK FİTNE KAZANI" DIR. " EN " SÖZÜ SEHVEN SÖYLENMİŞTİR.
 • MÜCAHİTMÜCAHİT2 ay önce
  KADEM, SON YÜZ YILIN EN BÜYÜK FİTNE KAZANININ KAYNADIĞI YERDİR MAALESEF. AK PARTİ, BU KAZANIN İÇİN DE, NE KAYNADIĞINA BAKMADAN BU KADEME DESTEK VERMİŞTİR . TAYYİP REİS DE AİLESİYLE BİRLİKTE BU KADEME DESTEK VERMİŞTİR YAKIN ZAMANDA, BUNUN SONUÇLARI DASON YEREL SEÇİMLERDE YAVAŞ YAVAŞ GÖRÜLMEYE BAŞLAMIŞTIR. EĞER TAYYİP REİS BU KADEM DENEN, KAZANI ZAMANINDA DEVİRMEZSE , KENDİ DE BURADA ZARAR GÖRECEKTİR. ÇÜNKÜ BU KADEM CENABI ALLAH IN HİÇ RAZI OLMADIĞI İŞLERİ , MÜSLÜMAN MASKESİ TAKARAK YAPMAKTADIR, CENABI ALLAH IN CEZASI DA MUTLAKA GELECEKTİR.
 • abdulmetinabdulmetin2 ay önce
  birde başını kapatmış şu solak kadın, sen dr. ünvanlı olsan ne yazar, sonuçta sapkın ve aileyi dinamitleyen şeylere prim veriyorsun.. ya iftiraya uğramış insanların yıllardır içeride yattıklarına ne buyuracaksın? onların iki eli öbür tarafta yakanda olursa ki! olacak o zaman ne halt yiyeceksin?
 • ömerömer2 ay önce
  yani sen uzmanlık gerektirmeyen ve gereksiz bir iş olan kuran ı taşradaki gereksiz kızlara öğretmekle ilgilen diyor bacımız konyayıda kaybedecekler herald
 • receprecep2 ay önce
  kadın savunucularına kadın haklarına önem verenlerin gördüğüm kadarıyla hep iş hayatı üzerinden gidiyor, neden iyi bir anne iyi bir eş nasıl olunur ve ya iyi bir koca nasıl olunur gibi konulara pek de girilmiyor.işe baştan başlamak varken hep sondan başlanıp sadece çalışan kocasına itaat etmeyen bir kadın modeli ortaya çıkarmaya çalışır gibi işler oluyor sanki.
 • engineerengineer2 ay önce
  o konyalı kadının diploması tuvalet kağıdı bile olmaz, 14-15 asır önceki hükümleri güncellemeye kalkan zat gibi, ab uyum yasaları diye i..bne yasalarını Milletimize dayatanların hesapları çetin, meskenleri cehennem, yerleri nar olsun vesselam, aleyküm selam.
 • engineerengineer2 ay önce
  2.şiir : Yaşanılası dünyanın Ne tadı ne tuzu kaldı Ömür denen şu zamanın Çoğu gitti azı kaldı Çalışmadan yiyenlerin Derimizi giyenlerin Nice benim diyenlerin Ne izi ne tozu kaldı Çürük ökçe yırtık taban Kurdu kuşu ettik çoban Gariban daha da gariban Ne çulu ne bezi kaldı Bizden geçinen kalleşler Döner geri bizi taşlar Sıvıştı yaren yoldaşlar Ne sözü ne özü kaldı Cahiller kendini aklar Kamiller özünü yoklar Kurudu çaylar ırmaklar Serçeşme'nin gözü kaldı Dertli Divani'nin varı Canandır canın öz yari Geçti bu devrin baharı Ne yazı ne güzü kaldı
 • engineerengineer2 ay önce
  1.şiir : Bir vakte erdi ki bizim günümüzYiğit belli değil mert belli değilHerkes yarasına derman arıyorDeva belli değil dert belli değilFark eyledik ahır vaktin yettiğinMerhamet çekilip göğe gittiğinGücü yeten soyar gücü yettiğinAyak belli değil baş belli değilAdalet kalmadı hep zulüm dolduGeçti şu baharın gülleri solduDünyanın gidişi acayip olduKoyun belli değil kurt belli değilBaşım ayık değil kederden yastanAh ettikçe duman çıkıyor festenHaraba yüz tuttu bezm-i gülistanYayla belli değil yurt belli değilÇark bozulmuş dünya ıslah olmuyorEhl-i fukaranın yüzü gülmüyorRuhsati de dediğini bilmiyorYazı belli değil hat belli değilengineerengineer16 sa önce
 • mehlikamehlika2 ay önce
  her halde İstanbul veAnkarayıkaybetmek yetmedi...........
 • pınar demirpınar demir2 ay önce
  bu milletin parasıyla böyle zırvalıyamazsınız git kuran kursu aç ne demek...bilimsel yapılanmaymış istemesekte litarütüre girmiş nedir ya ...neyin peşindesiniz....reis bunlardan desteğini kessin kapatılsın acilen soros destekli saçmalıklar...
 • mustafamustafa2 ay önce
  SOY ADI KENDİNİ ELE VERİYOR SOLAK. MİLLETİN SOY ADINA LAF SÖYLİYECEĞİNE SANA O SOY İSMİNİ SOKANA PARDON TAKANA BAK. İŞTE SAYIN CUMHUR BİLE DESTEKLESE KURULAN HER DERNEĞE SIRF BAŞÖRTÜ TAKIYOR DİYE KALDIRIM ÇİÇEKLERİNİ ÜYE YAPARSANIZ İŞTE BU OLUR. KESİN AİLESİNDE YADA SÜLALESİNDE GİZLİ BİR LGBTLİ VARKİ ZORUNA GİTMİŞ HEMEN SAVUNMA YAPMA İHTİYACI DUYMUŞ KALDIRIM GÜLÜ.
 • sinansinan2 ay önce
  reis sen kademe sahip çıkıyorsan ben artık sizden değilim. bu kokoşlar bizim dinimize zarar vermekteler.
 • ReisReis2 ay önce
  Başımıza böyle cahil liyakatsız insanları hortlattın Allah belanı versin
 • ahmetahmet2 ay önce
  siz neyin uzmanısınız Dt. solak
 • Ayhan sırma Ayhan sırma 2 ay önce
  Birileri durmadan reise sığınıyor haklı olan ALLAH'a sığınması lazım
 • NuhNuh2 ay önce
  Allahın yasakladığı bir ilişkiyi bir fiiliyatı bir işi, bilimsel diye ele alıp çalışmalar yapıp yasalmış gibi muamele edemezsin."Bir mümin erkek veya bir mümin kadının, Allah ve resulü bir emir ve hüküm verdiklerinde artık işlerinde bundan başkasını seçme hakları olamaz. Allah’ın ve resulünün emrine itaat etmeyenler doğru yoldan açıkça sapmışlardır." Ahzap 36
 • Bosuna yazmayin Bosuna yazmayin 2 ay önce
  Bosuna yazmayin reis onlari dinler. Akacemikler yaa.. sonrada niye hırsıza oy veriyorlar diyorlar. Adamin yuvasi yıkılmış, kızı nerde bilmiyor, oğlu ise günahların içinde. Ne yapsin öfke patlmasi akıl dinlemiyor. Ama nafile ankaranin kulağı islama ve vatandaşa kapalı. Biran önce öze dönmeli. Hani adam gibi olecektik te adamlığımiz kalmadi kadinlar artık bizi adam yerine koymuyor.Inşallah reis tehlikeyi en kisa sürede fark eder
 • AHMEDAHMED2 ay önce
  Sema Maraşlı her yönü ile desteklenmeli. Yalnız bırakılmamalı. Kutsal aile yapısını savunan çok iyi bir yazar
 • Analist Emmett BrownAnalist Emmett Brown2 ay önce
  Disiplinler arası, sosyolojik , 20-30 yıl vs. vs. bunlar akademik camiada altını doldurulamayan nesnel yanlış uygulamalara söylenen klişe sözler. Pekii sen Kur'an'ın çağlar üstü bir kitap olduğuna iman etmiyor musun ey Konya kadem baskani, sen 30 yılı düşünürsün, hadi en fazla ömrün kadarını düşün, ya sonrası? Yıldızlı tavsiye, AKP'nin sayenizde tabanı da ayrılacak, İslam'la hareket edin.
 • AhmedAhmed2 ay önce
  KADEM bu milletin hayrına çalışan bir dernek olsaydı AB tarafından desteklenmezdi.
 • MuhsinMuhsin2 ay önce
  Şu KADEM'e Erdoğan gerçekten sahip çıkıyor mu? Herkesin gıcık olduğu bu tiplere sahip çıkıyorsa önümüzdeki genel seçimin sonucu bellidir. Hadis inkarcıları konusunda doğruyu bulmasına belediye seçimi vesile oldu. Feministleri anlamasına da genel seçim vesile olur.
 • Kolombiyalı AhmetKolombiyalı Ahmet2 ay önce
  Kadem denen zırva muhafazakar kesimin sekülerleşmesi, sermayenin kölesi olması adına en büyük fitneyi yayan kurumdur. Bu kurum da sözüm ona muhafazakar yerden gelme bir parti eliyle destekleniyor. Kadın demek yeni nesil demektir. 8 saat çalışan yorgunluktan kadınne çocuklarına ne sevgi verebilir, ne gelenek ne de göreneklerimizi öğretebilir. Kadınlı - Erkekli ortamda çalışanı tüm bunların üstüne ateş - barut misali. Bu ortamda çalışanlar dönen muhabbetleri bilir, dürüst olalım. Ondan sonra bu ortamda büyüyen çocuk ana babasından alamadığı sevgiyi sosyal medya soytarılarında, uyuşturucuda , şarkıda vesairde arar.Tebrik ediyoruz hükümeti. Chp başımızda olsa muhafazakar kesimi imkanı yok bu kadar bozamazdı. büyük şehirlerin elden çıkması başlangıç. Bu çarpık ortamda yetişen nesil size oy falan vermeyecek. Üstüne üstlük ''İki Ayyaştan'' yapılan U dönüşü de cabası. Eyvallah alt-üst yapı yatırımları, savunmadaki gelişmelere lafımız yok. Ama bu millet bunlar yokken de çanakkale de vatanı savundu. Büyük kentlerin kaybedilmesinin sebepleri bunlardır. Dünyayı kazanacağız diye ahireti, toplumumuzu adım adım kaybediyoruz. Bu kadem denen fitne ve ardından ısrarla teşvik edilen ''kadınları iş hayatına katılması'' olayı toplumumuzu hem de partiyi bitirdi. 2023 seçimi de kaybedilecek. Elim kurusun oy verirsem. Kadem'deki bacılar kurtarsın akp yi.Bide bu Kadem'deki genç hanımlarda sözüm ona seküler takılanlardan beter. Hani hatun kişi fıtratı gereği böyle hafif çekingen olması gerektiği gibi takılırken, bunlarda pabuç gibi dil var. Harbiden bildiğin ''Başörtülü Feminist'' bunlar. Hatta başı açıktan da beter. Gençler sıkıntı büyük. Artık evde çocuk bezi değiştirip, bulaşık yıkayacaksınız bizden demesi. Aile kurmayı falan unutun. Argoda hanımını kıskanmayana söylenen hoş bir kelime var. Buna alışın. Tabi tüm hatun kişilerin çalışmaya teşvikindeki amaç ucuz iş gücü sağlamaktır. Allah sonumuzu hayretsin.
 • MâlumMâlum2 ay önce
  Bilimperestler...Bilimperestlik gerçek bilime zarar verir. Bilimi din haline getirirseniz ona gereğinden fazla anlam yüklemeye ve onu şari kılmaya başlarsınız. Bilimsel olarak onlarca hayvan erkek erkeğe yapıyor diye İnsan ahlakını da bu seviyeye düşürmek bilimperestliktir.Eee..."Atam izindeyiz" diyerek hayvanları takip edenler de elbette olacaktır.Biz de o halde fitne yeryüzünde kalmayıncaya kadar savaşmalıyız.Savaşmalıyız ki bilmenin değerini insanlık görsün. Allah için bilmeye çalışmanın değerini insanlık görsün.
 • FerhatFerhat2 ay önce
  biraz hamikat var eleştirilerde, zira lgbt dernek ve koruyuculari ibnelikte uzmanlar. Kadem ise iffetsiz nesiller yetistirmekte uzmanlar. Biz Allahin yarattigini degistirmen, lgbt ve feminizm gibi hastaliklari tesvikleyen her kurum ve yasa ya karsi gögüs gerecek ve sayin Semra Maraşli gibi saygideger hanimlari ilelebet savunacagiz.
 • ZeynepZeynep2 ay önce
  Bu kadem denen göya kapalı okumuş elitist grup, Allahın ayetlerini kanunlarını bırakmış kendi dar ufkuyla ortaya edenlerin kurallarını değişmez ve bilim olarak görüyor. Şu ifade normal bir insanın ifadesimidir sorarim size. Diyorki biz kabul etmesekte darvin teorisi gibi literatüre girdi lgtb. Yani darvin teorisini biz kabul etmedik ama birileri kabul etti bilimsel dedi o zaman bilimsel. Sizin bilginize kültürünuze başlatmayın. Sizin kurallarinıza göremi insanlar mürted oluyor. Siz hem Allahin kanunlarinı insansıların kanunlarıyla değistirerek onlarin çakma ilahlıklarinı teyit eder şekilde şirk zihniyetiyle hareket edeceksiniz. Hemde kalkıp sıkıntı çeken kadınlardan bahsedeceksiniz. Kocasını iceri attığınız için fuhşa sürüklenen kadınlarin davası ne olacak. Ya babasız büyüyen yavrular. Birde madem derdiniz küçük kızların Allah muhafaza kirletilmeleri sizi üzüyor o zaman liselerde zibil gibi zina yapan çoluk çocuk hakkında ne önlem aldinız. Liseler arası şarki yarışması sonrasında liselilere prezervatif dağıtan chpli belediye üyelerini niye içeri attırmadiniz. Luti hayatı yasaklayan Rabbimin ayetleri bilimsel değilmi sizin için.Allah sizin müstehakınizı versin. Bir kadın bir anne ve bir öğretmen ve kapalı bir bayan olarak sizden utanıyorum. Kadın insan değilmiki kadin hakkı diye yeni bir yol açıyosunuz. İnsan hakki için çalışın. Bi gün sizden daha masonik grubun etkisinde başka bir stk gelse bütün sarışın kadınlar yolludur veya bütün esmer kadınlar şöyledir bunların hakkında şu hükümler alıncak dese şu kanunlar olacak dese veya buna benzer ne yapacaksinız. Doğru bir tanedir oda Allahın dediğidir. Faşismin dinde yeri yoktur. Allah sizin şerrinizde dini mübini korusun.
 • hsnhsn2 ay önce
  dargıncı ve feminist olduğu anlaşılan bu kadem başkanı gücünü nerden alıyor aile bakanı olabilir mi bence öyle
 • İbrahim İbrahim 2 ay önce
  kademin Allah belasını versin...
 • müslümmüslüm2 ay önce
  Ali Kaya adlı yorumcu bu İstanbul Sözleşmesi Ak Partililerin oylarıyla çıktı. KADEM de Ak Partinin destek verdiği bir dernek. Bu günahların ve suçların hepsi Ak Parti hanesine yazıliyor. Halen Ak Parti bu sözleşmenin uygulanmasından doğan aksaklıkların giderilmesi için bu derneklerle toplantı yapiyor. Haberin yokmu...
 • mehmet doğdumehmet doğdu2 ay önce
  Bilimsel olduğunuz kadar keşke biraz da ilimsel bir dernek olsaydınız. Madem sizin vazifeniz kadını korumak, aileyi korumak o zaman çıkın dişi aslanlar gibi kükreyin ''kadınlar, çocuklarınız sokaklarda yatak odası kıyafetiyle dolaşıyorlar, bu gidiş ateşedir, kendinize gelin, kendinize çeki düzen verin'' diye. Doğru ya siz erkeklere ders verme işini bile ayı videolarıyla kurgulayan bir dernektiniz unutmuşum.
 • müslümmüslüm2 ay önce
  Bu KADEM'in yöneticileri kimler. Bunlarla İstanbul Sözleşmesinin aksaklılklarını giderilmesi ve uygulanmasının devamı için toplantı yapan hangi parti yöneticisi. Bu da açıklasanıza...
 • ihsanihsan2 ay önce
  kadın derneğin allahımn emrinden önemlimi lbgt yasak değilmi
 • Muhammer KuzuMuhammer Kuzu2 ay önce
  Kademin öne çıkan yöneticileri muhafazakar görünümde olup bu ağızla konuşamazlar.Yani "Biz kabul etmesek te lgbt literatüre geçmiş" gibi.Bırakı bunu Kuranı Sünneti refarans almayanlar konuşsunlar.Sizbir de -Kadın- derneğisiz.Pusulanızı şaşırmıssınız.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat2 ay önce
  İmansızlar LGBTİ Allahın helak edici suçları arasında yeralmış ÇİRKİN BÜYÜK ve bir daha bu çirkin davranışa düşülmemesi için ve azaba uğranılmaması için KURAN da yeralmıştır. İşte GERÇEK OLAN HAK OLAN BUDUR BATIL İSE YOK OLUR İNANANLAR ALLAHIN TARAFTARIDIR ALLAHIN AZABINDAN KORKUN Kuran harici imansızlar için ahlak yoktur. Küfür ve Allahın ayetlerinin inkarı çok çirkindir Bu ezeli düşmanlığa sebep kılınmıştır Bu söylemleri savunanlar şeytanın yolunda çaba sarfeden şeytanlık yapanlardır Onlar din düşmanıdır Gerekli tavır İslama Kurana göre alınmaz ise bizde beraber helak oluruz Allahın adeti bu şekildedir. Düşmanı düşman bilip doğru tavrı kuranda gösterilen tavrı almalıyız Bu itaatsizlik ve isyana karşı Allahın ayetlerine cephe almış küfrü savunanları Allahın hükümleriyle cezalandırmalıyız Allahın yolunun bozgunculuğunun cezası ise sürülmeleri elleri ayakları çapraz kesilmeleri ve asılmalarıdır Asla dost edinilemezler Müslüman Allahın taraftarıdır ve Allahın hükümlerini istemeyen Müslüman değildir
 • öö2 ay önce
  Sözlerinden Kemalizim fışkırmış.
 • ALLAH Büyük...ALLAH Büyük...2 ay önce
  Fakir/Guraba dediniz,Vatan/Millet dediniz,Başörtüsü/Allah dediniz bizi 18 yıl peşinizden gizli amaçlarınız uğruna sürüklediniz.Sizinde sonunuz yakındır.Allah büyük...
 • BilalBilal2 ay önce
  Yerin dibine batsin sizin bilimsel calismaniz Eger musluman iseniniz eger sema hanima cocuklarina kuran ogretsin diyorsaniz eger iman ediyorsaniz kuranin lanetledigi kisilere bilimsel calisma diyorsaninz Allsh sizleride lanetlesin sizler gercekten islam dusmanisiniz sema hanimi asagliyorsun fakat sizin ne kadar asagilik isleri savundugunuzun farkinda degilsiniz Siz sadece bu dunyayi gorerek konusuyorsunuz fakat ahiretten haberdar degilsiniz sslamisin solakmisin insan biraz utanir evet siz turk toplumuna kotu ornek teskil ediyorsunuz
 • Adem EvliyaAdem Evliya2 ay önce
  Sen de git milletin "dişleriyle" uğraş!
 • Muhammer KuzuMuhammer Kuzu2 ay önce
  "Her kap içindekini sızar" diye bir söz var.İFRAT-TEFRITdurumuna düşmemek lazım.Ancak muhafazar insanımız ki -ülkemizin çoğu böyledir- veya azınsanamıyacak derecede bir toplumun KADEM e karşı tavır almasını bilimsel ve vicdani açıdan görmezden geliyorsanız zalim duruma düşmüş olursunuz.Kaş yapayım derken göz çıkarmadır bu.Ben kamu hizmeti yürütmek üzere bir süre cezaevlerinde bulundum.Buradaki insanların bir kısmının maģduriyetini gördüm.İşin bu tarafının ihmal edildini düşünüyorum.Sosyo-pskoljik açıdandeğerlendirmek yararlı olacaktır.
 • MuratMurat2 ay önce
  Aile sadece kadından oluşmuyor. Erkek ve çocukta var. Eğer kadının asfalta cesedi düşüyorsa mağdur olan sadece kadın değil, annesini kaybetmiş çocuk, hapse girmiş, hem dünyasını hem ahiretini kaybetmiş erkek ve sonuçta kaybetmiş bir TOPLUM. İşte sizin göremediğiniz gerçek burası, sadece kadın odaklı feminist yaklaşımla bu sorunlar çözülmez. Madem akademiksiniz Sayın Bakan ve öncekileri acaba bir kere konunun uzmanı sosyologlara, psikologlara akademisyenlerden talep ettimi: Ailede cinayet veya şiddet oluşmasina nasıl engel olabiliriz, bu şartların oluşmasına neler sebep oluyor, evlenince birbirinin gözüne sevgiyle bakan çiftler hangi sorulardan dolayı bu noktaya geliyor, bunları araştırın, gerekirse doktora tezleri yaptırın, bu konuda konferanslar düzenleyip, toplumu bilinclerdirelim, raporlar haziayin topluma deklere edelim, rehabilitasyon programları düzenleyelim, sorunlari bulunan ailede arabulucu görevi yapacak düzenlemeler yapalı vb. Ama siz ne yaptınız, kadın siddet gördü hemen erkeğin bacağına elektronik kelepçe, yalnızca bir şikayetten dolayı evden uzaklaştırma, mahkeme salonlarında postitif ayrımcılık oluşturup hukuku ayaklarına alma, nafaka adı altında ömür boyu para cezası, vb gibi yanan ateşe benzin döktünüz. İnsanların işte itirazları bunlar. Trafikte basit bir tartismadan dolayı bile çekip babayi vuran, cesedi asfalta düşen erkekler de var. Toplumun tek sorunu kadınlar değil ki. Tabiki kadinlarimiza çocuklarımıza tacize ve şiddete kesinlikle müsamaha göstermemeliyiz, en ağır cezaları vermeliyiz. Ama bunun üstünden karşı tarafın hukukunu ayaklar altına alamazsınız.Buna problem çözmek değil, zulüm denir. Biz ilk once ödevimizi yapmalıyız, şiddete karşı sosyal veya hukuki düzenlemelerle erkege psikolojik şiddetle karşılık vermek işin çığırından çıkmasına neden oluyor.
 • HALUKHALUK2 ay önce
  Helal olsun KADEM’e. İşte güçlü bir kadın hakkı savunucusu.
 • Misafir Misafir 2 ay önce
  Sema hanım Allah yardımcınız olsun inşallah
 • ahmet demirciahmet demirci2 ay önce
  Sema Hanım ın yanızdayız.Bu capsız cevapları bile düştükleri rezil durumu gösteriyor.Ak partime bunlardan dolayı çok kızıyorum.
 • Misafir Misafir 2 ay önce
  Son dakika haberi.... Yeni Kabinede Aile YIKIM Bakanlığına Kübra Karçaaltıncaba Solak getirilmiştir.
 • HasanHasan2 ay önce
  Ey Kadem ve LGBT destekçileri milletin KADEM i altında kalacaksınız. Sema Hanım Allah için yapılan hiçbir şey boşa gitmez.
 • rahmirahmi2 ay önce
  acaba kadem' de Sema Maraşlı hanım efendi kadar dini ve milli değerlerimiz konusunda bilgi ve birikim sahibi biri varmıdır.
 • salihsalih2 ay önce
  sema maraşlı hanım dakadınları haklarını zavuma adına mücadele eden bir yazar.diplomasını ister internetten alsı. ister hiç diploması olmasın konuşmaları haktır.o da diyor ki kadı yapması gerekenleri yapsın ki madur duruma düşmesin.değerini bilsin.Allah c.c. nun ona verdiği değeri muhafaza ederek ayağa düşmesin.sema hanım bunun mücadelesini veriyor.Kur'an okutmak önemli olduğu gibi onun emirlerini topluma yansıtma da o kadar önemlidir.Ameli salihin anlamı da budur.Toplumu ıslah edici ameller yapmak.hanım da onu yapıyor
 • osman!!!osman!!!2 ay önce
  siyasilerden aldığı destekle, feminiszmi gitgite güçlendirip yuvaların yıkılmasına neden kadem ve mor çatı gibi kadın derneklerine önce siyasiler dur demeli ve diyebilmelidir.
 • EbuSaidEbuSaid2 ay önce
  Madem o kadar akademik ve bilimselsiniz size yöneltilen eleştirilere karşı belaltı vuruşlar yapmaya çalışmak ve çirkefleşmek yerine mantıklı izahlar bilimsel cevaplar ile gelin. Bugün tıp da bilimde batı kültürü ve ahlaksızlığı tarafından işgal edilmiş iken insan fıtıratı üzerinde batı kafası ile oynamaya kalkmayın. Fıtrat denilen şey bizzat şeriattır. Şeriatın emri fıtratın gereğidir. Bu kafadaki "KADEM" zaten adı gereği ayaklarımızın altındadır. kademinize basmaya devam edeceğiz bilimsel olun çirkef olmayın.
 • IsmailIsmail2 ay önce
  Kübra hanım gel ..
 • erhan0678 erhan06782 ay önce
  bu başörtülü bayanda kin ve nefret haddini aşmış bu sözlerin birazını bile metroda başörtülü teyzeye karafatma diyerek hakaret eden fosiller için kullanmaması hedefinde sadece aile olan bizden gözüken ama biz olamayan darvin ve lgbt gibi saçmalıklara bilimsel gözüyle bakan truva atının içindeki askerler bunların verecekleri zarar açıktan pozisyon alanlara göre daha ağır olacaktır Allah bunların şerrinden korusun sayın Cumhurbaşkanın artık bunlara destek vermeyin yedikçe büyüyorlar kemikleşiyorlar sizide harcayacaklar ama sizden önemlisi türk toplum ve aile yapısı ve islami değerler onların hedefi
 • VatandaşVatandaş2 ay önce
  Milletin yararına diye kurulan kuruluşların başına gelenler sizler gerçekten bu makama layık birisi olduğunuzu düşünüyormusunuz? Yoksa aileyi parçalayanlara çanakmı tutuyorsunuz?
 • mikiforovmikiforov2 ay önce
  Kademin tamamını bir araya getirsek-ve başında ki malum kişi de dahil olmak üzere-bir tanesi SEMA MARAŞLI yapmaz toplumda karşılık bulmaz bulamaz Sema hanım İslamın gösterdiği çizgi ve vizyonda hareket etmekle birlikte Geleneksel TÜRK AİLE kurumunun önemini insanlara anlatmakta öncü bir lider olarak vazifesini gerçekleştiriyor. SEMA HANIM HER ANLAMDA KORUNMALI DESTEKLENMELİ ve HAKKI TESLİM EDİLMESİ GEREKEN BİR AYDIN KİŞİLİKTİR. Ben bu ülkenin vatansever bir evladı olarak Şahsiyeti önünde gıyaben saygı ile eğiliyorum . Ayrıca şunu belirtmek istiyorum KADEM ile 6284, İstanbul sözleşmesi ,Süresiz Nafaka ,genç evlilerin tecavüzcü muamelesi görüp hapislerde süründürülmesi ve kadının beyanı esastır saçmalığı yüzünden bu şekilde hükümet yoluna devam etmeye kalkarsa tabanı iyice küstürüp kendi hataları yüzünden bir sonraki seçimde iktidarken muhalefet olarak yoluna devam edecek .
 • varan 1varan 12 ay önce
  ülkede aile bırakmadınız,yazık size yazık...Sema Maraşlının tozu olamazsınız,keşke birkaç yazısını okusaydınız.
 • samimisamimi2 ay önce
  KADEM DEMEK AİLE FELAKETİ DEMEK ONU SAVUNANLARI KINIYORUM.BU ÜLKENN BAŞINA BELA OLMUŞ DERNEK..
 • ihsihs2 ay önce
  Kendini beğenmiş kibir abidesi zavallılar! Güvendiğiniz o diplomalar sizin için ateş olmasın!
 • KosarKosar2 ay önce
  İslamın şirazedinden çıkıp kadını şoför,çöpcü,sekreter, metres,yapan sözüm ona medeniyet ve kadın erkek eşitliğinin anlayışının,eli öpülen anneyi getirdiği duruma bir bakın.Allahın yarattığı çinsiyetini beğenmeyip sorgulayanları savunan gafiller topluluğu medyada birbirleri ile yarışır oldu.Vah vah benim memleketimin insanına.!
 • boş muhabbetboş muhabbet2 ay önce
  Faturalı gsm hatlarında anlaşmaya aykırı, limit aşımı olmadan 2-3 kat fatura gönderiliyor. Vatandaşı soyan telekom firmaları için kanun çıkarmayanlara vatandaş cezasını kesince suçlu aramasınlar. Biz nafaka düzenlemesi dedik onlar no fak dedi. Aile diyoruz onlar no cins diyor.
 • Ali KayaAli Kaya2 ay önce
  Bunların Muhafazakar kesimde karşılığı yok, Cumhutçrbaşkanımıza ciddi zarar veriyorlar. Konuşurken iş yaparken cumhurbaşkanımız adına yapıyormuş algısı nedeniyle bunlara duyulan tepki Reise yöneliyor. Bir bozgun havası var ve. Kademciler Reisin yanında fikren ve kalben sonuna kadar duracak inançlı ve muhafazakar kesimi hedef alıyır, yaralıyor. Bu inançlı kesimi Tayyip beyden uzaklaştırmaya ne chp nin ne bir başkasının gücü yeter. Ancak Kadem gibi içimizden gelen ancak Mor çetelerle bir arada program yapanların gücü yeter. Yazık Tayyip beyin ve fedakar müslümanların 40 yıllık emeğini , müslümanlatın 200 yıllık umudunu baltalıyorlar.
 • Okumuş CahillerOkumuş Cahiller2 ay önce
  Okumakla ancak bu kadar cahil olunur.Keşke okurken biraz da tefekkür etseniz. Allah akıl fikir vesin
 • EMREEMRE2 ay önce
  GERÇEKLERİ SÖYLEYEN SEMA MARAŞLI BÖYLE HEDEF ALINSA DA GERÇEKLER ER YADA GEÇ TECELLİ EDER AİLE DÜŞMANI OLAN KURUMLAR DA BUNDAN NASİBİNİ ALIR SEMA MARAŞLI ESKİ FEMİNİST BAYANLARDAN VE AİLENİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU GÖRÜP SAVUNMAYA BAŞLAMIŞ DİĞER AİLE DÜŞMANLARI DA AİLE KURUMUNUN NE KADAR ÖNEMLİ BİR KURUM OLDUĞUNUN FARKINA VARACAKLAR SEMA HANIM İÇİN SÖYLENEN SÖZLER GERÇEK DEĞİL AMA SEMA HANIMIN SÖZLERİ TAMAMEN GERÇEKTİR ZATEN GERÇEK OLDUĞU İÇİN AİLE DÜŞMANLARININ BU KADAR ZORUNA GİDİYOR YA
 • Cevat Cevat 2 ay önce
  KONYA SUBE BAS TAM BIR CAHIL ESSEKESSEKE TAM BI DOMUZ .........IBLIS......SEN KIMSIN.....KURANA ...LAF SÖYLEYECEK KADAR....DOMUZLASMISSIN..................SEN KIMSIN DOMUZ KARI...........SEN ILK ÖNCEKIMLIGINI ARASTIR............TC DE 5.6.MILYONSABATAIST YAHUDIVARDIRSELANIK YAHUDISI.................KRIPTODUR....TURK ISMIMUSLUMAN GÖRUNUMLU.....YAHUDI KAFIR ..MUSRIKLERDIR......................M.M..SAV....SIZIN EN HAYIRLINIZ.........KUR ANI ÖGRENEN VE ÖGRETENLER.....DIR.......BUYURUYOR........................ALLAHIN DUNYASINDA.....KUR ANIN MESAJINI....BILMEYEN ANLAMAYAN ..........HAYVANLAR..GIBI YASAYANLARDIR.HAYVANLARDIR .......ILLAKELENAMU...............
 • İbrahim Alkılıçİbrahim Alkılıç2 ay önce
  Konyalı kadının "bilimsel" dediği şey mezarda son buluyor. Sema hanımın fikirleri mezardan sonrada geçerli. Tabii ki bu sözlerim ahirete inananlar için.Sen üstüne alınma Konyalı kadın!
 • engineerengineer2 ay önce
  Sema hanımı Cenabı Hak cennet hatunu eylesin, lgbti ye destek verenleri cehennem kütüğü eylesin.
 • SinanSinan2 ay önce
  Kadem yoldan çıkmış kapalı görünen ucuz kadınların başka işler çevirdiği yerdir.Bu hükümet bunun vebalini çok ağır şekilde ödeyecektir Bu Kadem arkasında duran siyasi iradede çok yakında zelil olacaktır.
 • CaNCaN2 ay önce
  Siz kadını korumuyorsunuz, asıl vebal altında olan Kadem ve onun gibi düşünen derneklerdir. Aile yapısını yok eden İstanbul sözleşmesine, süresiz nafakaya, kadının beyanın esastır gibi zulum yasalarına sonuna kadar sahip çıkıyorsunuz. Asıl siz görevinizi yapınız ve toplumumuzun değerlerine uygun her bireyin saygılığını ve haklarını koruyacak çalışmalar yapın ailelerimize sahip çıkın. Aile dediğimiz olgu sadece Kadından ibaret değildir. Böyle giderse ortada aile diye bir değer kalmayacak. Kızlarımız kadınlarımız evlenecek erkek bulamayacaklar. Suç işleyen herkes adaletle cezasını çekmelidir. Kadının beyanı esastır demekle adalet sağlanamaz. Kanunlarımız gerçekten madur olanı kadın, erkek çocuk ayırmadan haklarını korumalıdır. Adaletin olmadığı yerde Huzur olmaz. Sema Maraşlı Hanımefendi gerçek bir müslüman ve vatanseverdir, Aile dostudur.
 • KaraKara2 ay önce
  Kadem tam bir israil projesidir
 • Ahmet TanerAhmet Taner2 ay önce
  Münevverlikle diploma alma arasında ilişki olmadığını, en azılı canilerin, en uç sapıkların diplomalı, insan görünümlü yaratıklardan çıktıklarını göremeyen; ruhunu ve aklını feminizm davasına teslim ettiği için, bu farkı ayırt etmeden yoksun, bu zavallıya ne denir. Sema hanım akıl izan sahibi milletin gönlünde taht kurmuş müstesna bir şahsiyet. Hala CHPkk kafasıyla bir vere varamıyacağınızı, bu milletin değerli evlatlarına, sevdiği kişilere hakaret ederek, çukurlaştığınızı anlamamakta israr ederseniz, genel seçimde gününüzü göreceksiniz. Istanbul, Ankaranın gitmesi sadece ihtardı. Bu kafayla daha arkası gelir.
 • salihsalih2 ay önce
  EY kadem bedenini istediği erkeğe sunan 16,17,18,19,...yaşlarındaki bayanlarısavunurken 16 yaşında ailesi ve dini nikahıyla evlenen ve ahlak dairesine uygun hareket eden hanım efendilerive eşlerini hapse atmak için gayretlerinize karşı ALLAHGÜÇLÜDÜR . diyorum. ve sizin fikirlerinizi lanetliyorum.
 • odüodü2 ay önce
  Senin kafan da soyadın gibi(her iki soyadın da dahil),karışık,anlamsız ve sapkın
 • Maraşlı Maraşlı 2 ay önce
  Ey bir avuç azınlık sonun Geldi yetişdirdiğiniz gençlik Ya satanist ya tıravesdli Utanın Utanın böylemi bıraktı ejdadımz medeniyeti bu südü Bozukluğu aralama zamanı Gelmedi. Her melaneti yaparlar ama kuyruğundan kıl aldırmazlar. İn aşağıya Müslüman ülkesinde salyangoz satmaya kalkma. Sema ablamızdan Allah razı olsun.
 • mustafamustafa2 ay önce
  sayın KADEM biz hepimiz aptalız cahiliz siz bilgili ve akıllısınız sorun yok mahşerde görüşürüz devam edin ümmetin evlatları inim inim inlerken siz mesainizi paranızı ve gücününüzü onlar için kulklanmaya devam edin bizede allah kerim...
 • TURANTURAN2 ay önce
  Bu beyinsizlerin yüzünden bizi helak etme YARABBİ..
 • bay doğrubay doğru2 ay önce
  şu fitne yuvası kademi kapatın artık
 • İbrahimİbrahim2 ay önce
  Sema maraşlı hanımefendi kardeşimizi sizlere yedirmeyiz.Adam olun AİLEYE DİL UZATMAYIN.Siz okudunuz da ne oldu .Sema kardeşimiz İSLÂMDAN YANA SİZİN NE M..L OLDUĞUNUZU ÇÖZEMEDİK.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019