• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Jandarma pusu kurdu! Torbacılar böyle enselendi

İstanbul'da, sokaklarda uyuşturucu satışı yapan torbacılara toptan uyuşturucu satan bir zehir şebekesine yönelik olarak yapılan operasyonda 60 bin adet uyuşturucu Captagon hap ele geçirildi.

2019-05-21 15:02:00 -
Jandarma pusu kurdu! Torbacılar böyle enselendi

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; aldığı bir istihbarat doğrultusunda yaptığı çalışmalarda, Anadolu yakasında bulunan ilçelerde daha çok orta öğrenim kurumları önünde uyuşturucu hap satışı yapan ve “torbacı” diye tabir edilen uyuşturucu satıcılarına uyuşturucu hap temin eden bir şebekeyi belirledi.

Yapılan araştırmalarda, merkez Ümraniye olmak üzere Anadolu yakasının bir çok ilçesinde uyuşturucu satışı yapan şebekenin kendi belirlediği noktalarda torbacılarla buluşup teslimat yaptığı belirlenirken, son teslimat öncesinde tespit edilen şebeke takibe alındı.

Yapılan çalışmalarda yakalanmamak için gün içerisinde birden çok araç değiştirdiği belirlenen ve Ümraniye'nin değişik bölgelerine giriş çıkış yaptığı tespit edilen şebeke üyelerinin, lüks bir araçla harekete geçtikleri son işlerinde birçok şahısla görüştükten sonra bir mesirelik alana doğru harekete geçmesi üzerine düğmeye basan jandarma ekipleri, takibe aldığı aracı Ümraniye'de kıskıvrak yakalayıp incelemeye aldı. Araçta bulunan şüphelilerin etkisiz hale getirilmesinden sonra arama köpeği “Atak”ın da katıldığı üst ve araç aramasında aracın bagaj kısmında stepne altına yapılan zula bölmede beş binerli paketler içerisinde toplam 60 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Belindeki ruhsatsız tabancayla baskına yakalanan ve şebeke elebaşı olduğu belirlenen bir zehir tacirinin de arasında bulunduğu 4 şebeke üyesini yakalayıp gözaltına alan jandarmanın, yüklü miktarda da uyuşturucudan temin edildiği değerlendirilen para ele geçirdiği operasyonda, mahkemeye sevk ettiği hepsi uyuşturucudan sabıkalı 4 şebeke üyesi tutuklanarak cezaevine kondu.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı